На сьогоднішній день ловля щуки на жерлиці не є спортивною ловлею. Багато риболовів порушують закон (дозволено ловити 5-ма жерлицями одній людині) і ловлять на 15 і більше жерлиць. Дякуючи цьому кількість хижої риби в наших водоймах стає все менше і менше.
Якщо ви чесна людина (ловите на 5 жерлиць), ви повинні знати де шукати рибу зимою.
Ловлять щуку на жерлиці зимою як на річках, так і на водосховищах. Місця вибирають за тим же прин
... Читати далі »
Чи знаєте ви, що від правильного вибору кольору і форми мормишки залежить ваш улов? У цій статті ви прочитаєте про те, як форма мормишки впливає на клювання, яким кольорам мормишки віддає перевагу плотиця, окунь, щука, карась, красноперка, а також в чому особливість лову зимою на мормишку.
У пошуках корму риби покладаються на зір, слух, нюх, дотик. Вони здатні відшукувати їжу не лише в прозорій воді, але і в каламутній, вдень, у сутінках і вночі. Величезну роль тут, вочевидь, грає і бічна лінія, що реагує на щонайменші хвилеві коливання в товщі води. Ось чому така ва
... Читати далі »
Зимою окуня можна ловити на різні мормишки як з наживкою, так і без неї. Коли ловимо окуня без наживки, гачок треба «прикрасити» шерстяною ниткою, кембриком, бісером. Також хороші результати показує поєднання з мормишки і гачка, 2-х мормишок, мормишки і блешні.
Ловля на дві мормишки являє собою дві (різні по величині) мормишки. Нижня мормишка є основною (більша в два рази за верхню) і в’яжеться на кінець волосіні. Верхня мормишка є меншою, яка «надягається» на волосінь і вільно переміщається по ній.
Самий кращий час для ловлі окуня в зимовий період - це перші 2-3 тижні після того як став лід, а також під час переднерестового жора (фактично навесні), коли риба особливо активно прагнуте набратися сили після суворої зими. Окунь віддає перевагу тихій, безвітряній, з невеликим стійким морозцем погоді.