Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSСубота, 20.04.2024, 01:04
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2014 » Жовтень » 12 » Як ловлять штекером
17:34
Як ловлять штекером

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Штекер в робочому положенні

На малюнку показано розміщення штекера і аксесуарів під час лову. Рибалка, сидячи на ящику або стільчику, тримає в руках вудилище приблизно паралельно воді. Вудлище утримують в руках, спираючи комель на ліве стегно. Ліва рука може ліктем притискати комель до стегна, а права притримувати спереду. У такому положенні втомлюєшся менше всього. Оснащення дорівнює глибині лову плюс приблизно 1 метр, тобто значно коротше вудилища. Це дозволяє повністю контролювати проводку і здійснювати миттєву підсічку. Зліва від скриньки розташовані стійки для штекера, на які його можна ставити в процесі ловлі або під час підживлення. Позаду і трохи ліворуч, у 2-3 метрах від ящика, розташовується відкатний ролик. Точка його розташування визначається так: зібраний штекер беруть в руки і знаходять центр тяжкості. Якщо взяти штекер за це місце, то він не переважує ні вперед, ні назад. Точка прямо під товстим кінцем і буде місцем розташування ролика. Далі, в залежності від глибини лову, встановлюється «тримач». При великій глибині, коли використовується оснащення 4, 5 і більше метрів, як правило можна обійтися без «тримача», а від'єднаний штекер класти на горловину садка (для цього можна встановити його вище, щоб не нагинатися за штекером) або ж на Y-подібну передню робочу стійку. Якщо глибина лову менше 4-х метрів, то від'єднаний штекер переважується, тому і «тримач» необхідний.

На цьому малюнку показаний штекер в момент виведення риби. Тут слід розповісти докладніше. Як визначається довжина від’єднаного кита? Дуже просто. Довжина кита повинна бути рівна або трохи більше довжини оснастки, тобто від’єднаний кит з оснащенням як би перетворюється в махове вудлище. Наприклад, глибина лову 4 метра, довжина оснастки 5 метрів. Довжина кита з 4 колін якраз близько 5 метрів або трохи більше. Значить, від’єднуємо кит у місці з'єднання 4 і 5 колін. Щоб не плутатися при від’єднанні, можна помітити потрібний стик шляхом одягання на нього кольорової гумки для грошей. За цю ж гумку можна зачепити гачок, якщо кит не використовується. З довжиною кита ми визначилися, тепер розглянемо процес лову по порядку.

Приходимо на берег водойми, ставимо тимчасово 2 стійки для штекера в передбачуваному місці лову. Розкладаємо штекер, причіпляємо оснастку, довжиною завідомо більшою, ніж передбачувана глибина лову. Чіпляємо глибиномір, міряємо глибину і знаходимо відповідну ділянку для лову. Вкорочуємо оснастку або ставимо іншу, більш підходящу, і кладемо штекер на стійки. Замішуємо прикормку (про склад прикормки я докладніше розповім нижче) і, поки вона вбирає воду, розставляємо ящик (стільчик), стійки, ролик і садок і розкладаємо підсак. До речі, під підсак не завадить поставити одну або дві стійки, щоб він не валявся на землі і був під рукою. Під ящик зручно вирівняти майданчик саперною лопаткою, те ж саме відноситься і до майданчику для ніг. Я зазвичай кладу кілька товстих палиць або цегли, на яких потім і ставлю ноги. Прикормку, яка ввібрала воду доводимо до потрібної вологості і в'язкості, додавши кормові компоненти (каша, мотиль, опариш, рубаний черв'як), скачуємо необхідну кількість куль (зазвичай 5-10 шт.) розміром з апельсин і закидаємо їх в точку лову. Якщо є течія, то вище точки лову на 1-2 метри. З часом ви навчитеся визначати необхідне випередження просто на око на основі досвіду. Поки риба збирається на прикормку, виміряти глибину більш ретельно, щоб гачок торкався дна, а підпасок висів над дном, встановивши штекер на стійки відпочиваємо, п'ємо чай і т.д.

Зазвичай риба збирається протягом півгодини +-15 хвилин, хоча в складних умовах буває і через кілька годин. У такому випадку корисно встановити штекер на стійки з насадкою на гачку і спостерігати за поплавком. Я часто застосовую такий прийом при лові ляща і підлящика на течії з плоским поплавцем. Покльовки, як правило, бувають вірні, прогавити їх досить складно. У разі покльовки швидко, але акуратно піднімаємо вудлище на 0,5-1 метра. При ловлі на хороші гачки різкої підсічки не потрібно робити, гачок і так впивається чудово. Якщо риба на гачку, плавно, але наполегливо відводимо її від прикормленої точки в бік і, потихеньку перебираючи руками, починаємо подавати штекер назад, стежачи за розвитком подій. Якщо гума витягується не більше, ніж на 1-1,5 метра, то продовжуємо подавати штекер назад, озираючись і опускаючи комель на ролик. З часом можна буде опускати комель навіть не озираючись, але краще підстрахуватися. Якщо гума витягується метра на 3, то краще потримати рибу на довгому вудилищі, а коли вона втомиться, відкочувати. Відкатуємо до позначеного стику і коли він в руках у нас, акуратно роз'єднуємо штекер, однією рукою продовжуємо виважувати рибу китом, а інший акуратно кладемо від’єднаний комель в «тримач» або на стійку. Іноді риба робить різкий ривок і витягує велику частину амортизатора. У таких випадках доводиться знову з'єднувати штекер і давати рибі «погуляти», поки вона не втомиться, після чого знову підтягуємо і від'єднуємо кит. Далі процес виведення протікає приблизно як маховими вудилищем, шляхом підняття кінчика кита вгору. Втомлену рибу беремо підсаком і витягуємо на берег. Відчепляємо гачок і рибу кладемо в садок. Поправляємо насадку або насаджуємо свіжу. Плавним рухом кита посилаємо її у воду, акуратно приєднуємо кит до комля і висуваємо вперед. Піднімаємо і опускаємо оснастку в точку лову і все починається спочатку. Так, не забувайте регулярно догодовувати! В залежності від умов, я догодовую кульками величиною з волоський горіх раз на 5-15 хвилин. Якщо ловиться велика риба, можна догодовувати побільше і рідше.

Зупинимося тепер на деяких нюансах, властивих тільки штекеру.

Відмінності штекера і особливості

1. Визначення глибини. Штекер дуже зручний у цьому плані. Прикріпивши досить важкий глибиномір, можна детально простукати дно в межах досяжності, знайти найменші перепади, ямки та визначити щільність дна. Для лову слід вибрати нижній край бровки, або при її відсутності будь-яку нерівність - поглиблення або навпаки горбок. Ловити треба перед початком підйому, даючи насадці пропливати іноді на сам підйом.

2. Вибір поплавця для лову. Штекер має перевагу перед махом в тому, що допускає застосування найлегших оснащень, від 0,2 гр. Оскільки оснастка не закидається, а завозиться, то вага поплавця підбирається не по можливостях вудилища, а за потребами поточного місця. Наприклад, на глибині 0,5-1,5 метра я зазвичай використовую поплавці 0,3-0,5 гр, навіть у пристойний вітер. Головні критерії при виборі поплавця при ловлі в стоячій воді - глибина лову і активність риби. Чим більше глибина і активність риби, тим більш важкий поплавок варто використовувати. Я вже навів середні ваги для різних глибин, і для початку цього цілком достатньо. Але бувають умови, в яких доводиться застосовувати більш легкі або більш важкі поплавці. Наприклад, у літню спеку при низькій активності риби іноді варто поставити менший поплавок - і відразу частішають покльовки. Або ж навпаки, при лові на глибині 2-3 метри легкому поплавцю не дає опуститься до дна уклейка або верхівка. Тоді краще поставити більш вантажопідіймальний поплавок і сконцентрувати вантаж в одній точці (крім підпаска). Така оснастка буде швидко тонути, і ймовірність зриву насадки уклейкою зменшиться. На течії штекер має ще більшу перевагу перед махом за рахунок можливості на порядок більш якісної проводки. Тут вибір поплавця залежить від передбачуваної риби і сили течії. Наприклад, ви збираєтеся ловити плотву і підязків. Тут краще підійде поплавок у формі груші або краплі вістрям вниз з антеною 1-2 мм. Вантажопідйомність підбирається такою, щоб при опусканні оснащення трохи вище за течією вона встигала досягти дна в підгодованому місці, а при повній зупинці снасті антена поплавця відхилялася б проти течії на 45 (+-5) градусів. Якщо ж ви хочете ловити велику донну рибу - ляща, наприклад, то тут краще підійде плоский поплавок. Вантажопідйомність його визначається так - ставимо спуск трохи менше, ніж глибина в місці лову, при повній зупинці снасті антена поплавця повинна стояти строго вертикально, не відхиляючись більш ніж на 10 градусів у будь-яку сторону. В такому випадку ви отримаєте можливість утримувати насадку на місці прикормленої точці на самому дні, що різко збільшує ймовірність клювання ляща та іншої донної риби. Плоский поплавок можна використовувати і в першому випадку, але тоді проводка зі швидкістю течії буде проблемною, а от проводка з половиною швидкості - саме те.

3. Положення вудилища при лові на штекер має бути майже паралельно воді, а часто при сильному вітрі доводиться опускати кінчик вудилища в воду, щоб його не так бовтало. На течії ж практично завжди краще тримати кінчик біля самої води - так снасть працює краще. Підсічка здійснюється підняттям кінчика вудилища на 0,5-1 м вгору плавним, але швидким рухом. При порожній підсічці краще повільно опустити снасть назад. Повільно - для того, щоб гачок не перехлестнувся з грузилом.

4. Намагайтеся не допускати попадання бруду і тим більше піску в стики штекера, застрягла піщинка цілком здатна вивести коліно з ладу під час стикування-розстикування. Промивайте водою стики при найменшій підозрі на забруднення. Взагалі зі штекером слід поводитися дуже акуратно, не допускаючи падіння його на каміння і інші тверді предмети, а також не занадто сильно стискаючи при утриманні. Наприклад, при виведенні великої риби китом не варто тримати його однією кистю, оскільки це може призвести до перевантаження і поломки. Намагайтеся тримати кіт двома руками, а при взятті риби підсаком - однією рукою упирати комель під лікоть. Відремонтувати штекер, як правило, можна, але складно.

5. Для лову штекером необхідний простір за спиною або збоку. Для того, щоб відкочувати штекер, треба, щоб було куди! Багато читачів, почитавши статті про штекери, починають думати, що ним ловити можна тільки там, де ззаду є рівний майданчик метрів на 10. Теоретично це так, практично ж цілком нормально відкочувати штекер можна на досить крутому схилі (градусів до 40, правда, іноді при відкочуванні доводиться вставати з ящика, щоб не опускати кінчик вудилища у воду) або при наявності за спиною обриву просто паралельно кромці води. Для цього навіть не потрібно, щоб під обривом була смужка пологого берега, достатньо мати можливість увіткнути ролик у воду поблизу самого обриву або навіть сам обрив. Одного разу мені трапилося ловити під крутояром, сидячи на виступаючому з води великому камені. Довжини стійки ролика не вистачало, щоб увіткнути його в воду під кручею. Трохи подумавши, я зрізав довгу (близько 1,5 метрів) палицю і встромив її в обрив вище за течією майже горизонтально. Накинувши на неї сумку, я відкочував штекер по ній протягом 3-х днів лову. Відкочувати паралельно берегу зручніше так, щоб вершина штекера при відкочуванні дивилася вниз за течією або за вітром, якщо ловля ведеться в стоячій воді.

Вище я обіцяв розповісти про прикормку.

Прикормка

Прикормка для ловлі штекером в цілому не відрізняється від прикорми для махової  вудки, але для новачків я наведу базові рецепти, які застосовую для любительської ловлі ляща на річках і плотви та карася в озерах. Для любительського лову за відсутності серйозної конкуренції немає сенсу застосовувати дорогі компоненти, які дають лише незначний приріст улову. Тому я намагаюся робити прикормку з максимальним співвідношенням ціна/якість. Співвідношення даю в об'ємних частинах (у мене 0,5 літра). Якщо купувати компоненти оптом - великими мішками, то виходить в 3 рази дешевше фірмових покупних прикормок.

Прикормка для лову ляща, підлящика, язя, плотви та іншої донної риби на течії і в стоячій воді: сухар панірувальний 2 ч., висівки пшеничні 1 ч., висівки житні 1 ч., насіння соняшника смажене і перемелене (або макуха соняшниковий) 1-2 ч., макуха конопель 0,3 ч., ванілін кристалічний (кориця мелена, коріандр мелений) 5-10 гр, пластівці геркулес 0,5 ч., геркулес мелений 0,2 ч. (або вівсяне борошно, толокно, житнє борошно 0,1 ч.), манна крупа 0,2 частини.

Це базова суміш, яку я додаю наступні компоненти:

Для лову плотви в неглибокій (до 3 м) стоячій воді плотви, підлящика, карася та іншої некрупної риби додаю рідкий ароматизатор «плотва, шоколад, коріандр і ін» у воду для замішування прикормки, в кількості, щоб запах виразно відчувався на тлі інших домішок, але не бив у ніс. В кінці, коли підгодовування вже вбере воду, додаю корм - перловку, мотиля, опариша - те, на що буду ловити до 1 частини.

Для лову в глибокій стоячій воді - те ж саме + обтяжувальний компонент - піщану землю, не надто клейку глину, приблизно 1-2 частини. Треба стежити, щоб прикормка не розвалювалася при ударі об воду, а встигала дійти до дна і там розпадалася. При необхідності додаю клеючий компонент - вівсяну муку, наприклад. При лові ляща додаю варену пшоняну кашу в кількості 1-3 частин.

Для лову на течії замість рідкого ароматизатора додаю порошковий (сильніший), наприклад аніс, коріандр, марципан, а також, в залежності від глибини і сили течії, пісок і глину. Іноді глини до 4 частин (при сильній течії і великій глибині). Кашу на течії додаю в основному пшоняну, рідше перловку. Також рубаних черв'яків при лові ляща або мотиля (скільки не шкода).

У стоячій воді зазвичай вистачає 3 літри сухої суміші на день риболовлі, на течії рази в 2 більше.

Насадка

Багато любителів влітку на мотиля не ловлять, вважаючи його чисто зимовою насадкою. При використанні його в прикормці це одна з кращих насадок круглий рік. Мені траплялося спростовувати роками стереотипи щодо насадок, наприклад, на одному водосховищі всі рибалки, яких я там зустрічав, ловили протягом багатьох років ляща виключно на рослинні насадки, іноді на несолоне сало. Ловили з човнів бортовими вудками з глибин 7-14 м. Коли я приїхав туди зі штекером, багато намагалися вмовити мене накачати човен і ловити «як всі», мотивуючи тим, що я нічого з берега та ще на мотиля не зловлю. Однак, в перший же день я зловив 10 відмінних лящів з глибини 4 метри в 11 метрах від берега, причому 9 з них попалися на мотиля, якого я додавав і прикормку. Тоді як рибаки, які ловили з човнів зловили по 1-2, а то і взагалі приїхали порожніми. У другий день я зловив ще в 2 рази більше, мабуть, лящі вже привадились до мого місця. Досить показовий приклад. Єдиний мінус мотиля в якості насадки - часто його тут же їсть дрібнота, тоді як хочеться зловити рибу побільше. У таких випадках є сенс пробувати хробака, а також різні зернові. Мені траплялося ловити відмінну плотву на пшеницю, тоді як на мотиля клювали дрібні густерки, а на перловку такі ж дрібні плотвички. Буває, що зміна насадки різко активізує клювання. Якось я ловив карасів у ставку. З ранку карась відмінно брав на хробака, ігноруючи перловку, незважаючи на те, що вона була присутня в прикормці. Ближче до обіду покльовки стали рідші, а потім і зовсім припинилися. Я вирішив знову спробувати перловку. Яке ж було моє здивування, коли карась буквально не дав опуститься на першому ж закиді і протягом 2-х годин брав виключно добре! Після чого знову настало затишшя. Спробувавши знову хробака, я вже вирішив що карась відійшов або просто наївся, але раптом згадав, що у мене є з собою манна бовтанка з какао-порошком. Намотавши на гачок, без особливої надії я закинув снасть. Поплавок тут же потонув і вивів я вгодованого карася. Після ще кількох. Так, змінюючи насадку, я ловив вдало весь день, тоді як сусіди, які ловили тільки на хробака, витягали карасів лише зрідка і зловили в результаті в кілька разів менше.

Висновок

Отже, ви зацікавилися бюджетним штекером? Сміливіше купуйте! Смію вас запевнити, не розчаруєтеся. Після одного сезону лову штекером я вже навряд чи відмовлюся від нього надалі, тому улови зросли якісно і кількісно, а головне, який простір для експериментів!

Звичайно ж я, розглядаючи штекер з точки зору любителя, втратив безліч моментів, таких як додаткові кити, рогатки для підгодовування і ін. Але я вважаю, що любителю вони не дуже й потрібні. Якщо вам недостатньо інформації, наведеної у цій статті, або ви хочете докладніше дізнатися про більш дорогі моделі і різні пристосування, пошукайте у спортивній літературі та Інтернеті, впевнений, довго шукати не доведеться.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Поправочна ловля | Просмотров: 1010 | Добавил: Vovka | Теги: гачок, насадка, мотиль, амортизатор для штекера, штекер, опариш, кит для штекера, новачок, резина для штекера, поплавок для штекера | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Тільки правда: яка ваша найбільша риба спіймана спортивною снастю?
Всього відповідей: 96


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz