Всім відомо, що опариш є личинкою м'ясної мухи, в дорослому стані довжина його досягає 10-15 мм. Цікавий той факт, що в термінах «опариш» і «опара» (дріжджове тісто) присутній однаковий корінь. Як тісто, що знаходиться в теплому місці, за декілька годин має властивість в об'ємі збільшуватися багато разів, так і опариш, ніби на дріжджах, максимально швидко росте в теплі. Всього за п'ять діб опариш у вазі збільшується в двісті п'ятдесят разів щодо первинного об'єму!
Найбільшого поширення у використанні опариш набув в медицині і рибальстві. Що стосується медичних цілей, то тут опариш незамінний як безпечний і достатньо ефективний спосіб ліквідації всіляких нагнивань і очищення ран від мертвої тканини. Личинку розміщують на рану і залишають так на певну кількість часу. У результаті опариш очищає всі тканини (просто з'їдаючи їх), що омертвіли, а рана стає чистою. Цей цікавий спосіб використовується в багатьох медичних центрах США і Європи (якщо бути точніше, таких медичних центрів налічується понад 1500).
Що ж до безпосереднього відношення опариша до рибалки – тут вже варіантів його використання просто не злічити. Досвідчені рыболовы-«кулинары» змагаються один з одним в умінні заманити рибу в місце лову за допомогою найбільш витонченого способу «приготування» опариша. І тут абсолютно не має значення – купити опариш або виростити самому. Головне – уміти правильно приготувати.
У зв'язку з цим хотілося б поділитися декількома рецептами обробки личинки.
Опариш маринований. Личинок маринують в оцті, а для більшої вірності пропікають в духовці (американський рецепт).
Опариш з яйцем. Вважається, що перед виїздом на рибалку личинок слід погодувати жовтком яйця, звареного круто. Внаслідок цього опариш набуває жовтого кольору. Як відомо, риби чудово розрізняю кольори і відтінки. Ймовірно, опариш іншого кольору (не білого) їм припадає до душі (польський рецепт).
Опариш «пролетарський». Скупавши личинки в молоці з додаванням туди харчової червоної фарби або бурякового соку, можна отримати опариша червоного кольору. Як уточнювалося раніше, будь-яку рибу більш привертає «кольоровий» опариш, ніж білий. Ймовірно, риба приймає пофарбованого опариша за мотиля, що занадто «поправився».
Також на один гачок чи мормишку можна наживити різнокольорові опариши (в нашому випадку білий, червоний, жовтий), риба просто шаленіє від такої приманки.
Таким чином, зі всього вищесказаного стає очевидним те, що опариш – практично незамінна річ в житті людини – будь то хобі або різновид лікування.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.