Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSЧетвер, 25.04.2024, 04:57
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2013 » Січень » 13 » Зимова спортивна мормишка - тактика спортсмена (частина 1)
19:59
Зимова спортивна мормишка - тактика спортсмена (частина 1)
Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний. 
-------------------------------------------------------------------- 

Спортсмен, який бере участь у змаганні, повинен мати перед собою конкретну мету і розуміти, для чого він вийшов на старт. Реалізація мети вимагає відповідного плану дій, його підготовки і виконання. Загальний план дій включає в себе тактичні рішення виконання даного плану. Чим вище майстерність і технічна готовність спортсмена, тим більш складні і серйозні тактичні рішення здатний він виконувати, тим вищі шанси на перемогу. Правильно оцінити ситуацію і розробити виграшну тактичну схему - дуже непроста справа, яка потребує великого досвіду і знань. На мій погляд, при визначенні тактики слід враховувати наступне:

- тактика визначається завданням, що стоїть перед спортсменом;

- для кожної конкретної ситуації необхідна відповідна тактика;

- для кожного конкретного спортсмена прийнятна тактика, яку він здатний реалізувати.

На прикладах деяких змагань спробуємо розібратися в різних варіантах тактики спортсмена.

За регламентом представницького турніру, що проходив в м. Ярославлі, перший тур передбачалося проводити на невеликому стоячому водоймищі явно заморного характеру, а другий тур на штучному водоймищі - діючому кар'єрі. Тренування планувалася в один і той же час на двох водоймах, розташованих в декількох десятках кілометрів один від одного. Поспіти на дві водойми одночасно і познайомитися з ними не представлялося можливим. Наша команда, як і більшість інших, розділившись на дві групи, виїхала в різні місця. Ми з Тетяною Хлобистовою потрапили на «кар'єр», а наші колеги на «заморний». Тренування на кар'єрі не дало відповіді на більшість наших запитань. Було ясно, що розраховувати доведеться на ловлю в основному дрібного окуня і, можливо, плотви. Рельєф дна не був природного походження і не піддавався прогнозуванню, оскільки грунт вибирався механічним способом. Тренуватися було дозволено на значному видаленні від зон, тому зрозуміти, що буде в зонах, могли тільки ті, хто добре потренувався в них напередодні.

Зібравшись увечері на раду команди, обмінялися враженнями. В «заморній» водоймі, де повинен був пройти перший тур, інформація була невтішною. Більшість спортсменів зловили по одній - дві рибки, а комусь - взагалі не пощастило. Не представляючи водойми і отримавши мізерну і безрадісну інформацію від колег, складно було будувати тактику на перший тур. З розмов з місцевими спортсменами і по їх обережним натякам зрозумів лише те, що є якась хитрість в цій водоймі, але яка?

Ранок видався холодним, мінус вісімнадцять градусів за Цельсієм із сильним вітром і снігом. Півторагодинна поїздка на автобусі і півгодинна ходьба по снігу порядком втомили спортсменів. Коли ми прибули на місце ловлі, то побачили звичайний, сильно зарослий сільський ставок. На льоду не було жодного рибалки, це насторожувало. Як оцінити ситуацію, що складається, які дії зробити? Але робити щось треба. І так, що я маю для визначення тактики:

1. Завдання, що стоїть переді мною: бути в першій трійці.

2. Мої можливості:

- чималий досвід змагань;

- гарна технічна оснащеність;

- непоганий рівень підготовки.

3. Запропоновані умови лову:

- зовсім незнайомий водойму;

- заморний характер водойми;

- мінімум інформації про умови лову;

- мізерні улови на тренуванні;

- важкі погодні умови.

Оскільки сумнівів в наявності риби в даному водоймищі не було, залишалося зрозуміти, що за риба, де вона і як її зловити. Отримати відповідь на дане питання я розраховував, уважно спостерігаючи, в перші хвилини після старту, за діями місцевих спортсменів. Покладаючись на свої сили, сподівався не програти їм по швидкості і техніці лову.

Після старту, навмисно опинившись між двох Ярославціі, я «вгадав» з глибиною лову. У той час як більшість спортсменів активно «годували» лунки, Ярославці не робили цього, а свердлили нові. Я пішов по їхньому прикладу, і не кинув жодного мотиля в лунку, в якості прикормки. При виборі місця лову орієнтувався не тільки на спортсменів Ярославля, але, помітивши сильно заметені старі рибацькі лунки, просвердлив в цьому місці кілька свіжих, які і «спрацювали». Перша ж проводка виявилася результативною, не припиняючи спостерігати за суперниками, став активно ловити окунів вагою по 40-50 грамів. Проте бажання слідувати певним стереотипам підмосковного лову змусило опустити щіпку мотиля в одну з лунок, після цього покльовки в ній припинилися. Остаточно переконавшись у згубності використання кормового мотиля в якості прикормки, зосередив свою увагу безпосередньо на лові. Мій улов, протягом 30-40 хвилин, дозволяв, зберігаючи темп, почувати себе впевнено. Основні суперники відставали, однак головною перешкодою для мене, як втім, і для більшості спортсменів, залишався сильний мороз і вітер. Доводилося періодично припиняти ловлю, надягати рукавиці і відігріватися. Багато спортсменів, бігаючи по водоймі в пошуках риби, так до кінця туру і залишалися в невіданні про те, що місцева риба в даний період часу лякається кормового мотиля і йде від лунки. І, як з'ясувалося після закінчення туру, важливо було, або знати місця проживання окуня, або знайти ці місця і ловити, не прикормлюючи лунки.

Упевнений, що перше місце в зоні, яке я зайняв зі значним відривом, мені забезпечила правильно обрана тактика. Полягала вона в обачності і оцінці дій місцевих спортсменів. Але така тактика справедлива для конкретної ситуації, в якій опинився я.

Іншим прикладом правильності у виборі тактики може служити чемпіонат РосОхотРиболовСоюза в м. Тамбові.

Невелике водосховище. Тренування показало велику кількість дрібного окуня в береговій зоні. Однак зони змагань були розбиті на середині водойми з глибинами 4-5,5 метрів. Перший тур підтвердив достатня кількість риби, рівномірно розосередженої по зоні лову, з тією лише різницею, що брала вона виключно з «пів-води». Далеко не всі спортсмени вчасно зрозуміли цей секрет, мені пощастило і з перших хвилин я активно почав ловити окуня. З поставленим завданням на перший тур я успішно впорався і готувався до другого з урахуванням попереднього досвіду, тим більше що зони другого туру дзеркально розташовувалися поряд із зонами першого, до середини водойми. Здавалося, великих сюрпризів бути не повинно. Переді мною стояло завдання - потрапити в першу п'ятірку.

Після старту з'ясувалося, що в нашій зоні рибу вдалося знайти всього двом-трьом спортсменам, решта безрезультатно і активно переміщалися по зоні. Мої спроби засверлитися до спортсмена з Вологди, який ловив окунців вагою 20-30 гр., не увінчалися успіхом. Оббривши його з усіх боків, я не піймав жодної рибки, я зрозумів, що сидить він на точковому скупченні окуня, а я чужий на його «святі». Подальші пошуки риби в різних місцях зони не дали потрібного результату. Основна частина спортсменів також не ловила. Однак у процесі пошуку риби, використовуючи дуже делікатну снасть, наткнувся на маленьку рибку - «верховку» вагою в два грами. Постійно підкидаючи кормового мотиля в лунку, підняв рибку під самий лід і від безвиході змушений був ловити цю дрібну здобич. Маючи необхідну снастю і певними навичками, активно став збирати «грами». Толком, не зрозумівши, яку рибу я ловлю, суперники дружною юрбою тут же «обсверлили» мене, але через короткий час усі без винятку відмовилися від лову мальків і продовжили пошуки «гідної» риби. Я ж прикинув, що при інтенсивності лову 3-4 рибки в хвилину, за годину можна зловити 300-400 грам, у мене залишалося майже дві години. На фініші, маючи улов в 700-800 грамів, можна розраховувати на непогане місце. Так воно і сталося: піймавши близько 700 грамів, опинився на 6 місці в зоні, цього було достатньо для третього місця в загальному заліку.

З даного прикладу можна зробити висновок, що тактика може змінюватися в залежності від змін умов лову. Часто на змаганнях доводиться перебудовуватися по ходу лову, для цього важливо в запасі мати кілька тактичних варіантів. Буває, що протягом одного туру послідовно застосовуються декілька, заздалегідь обміркованих тактичних схем.

Тактика буває індивідуальна і командна. Нерідко спортсмену доводиться поєднувати два важко сумісних тактичних варіанти - ловити самому і водночас не давати ловити конкретному супернику.

Поряд з тактичними рішеннями, котрі принесли перемогу спортсмену або команді, ми надалі поговоримо і про невдалі тактичні варіанти.

------------------------------ 
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Ловля риби з льоду | Просмотров: 1066 | Добавил: Vasya | Теги: зимова спортивна рибалка, спорти, тактика спортсмена на зимовій рибал, спортивна ловля на мормишку, Зимова спортивна мормишка, спортивна ловля окуня | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Я найбільше люблю ловити…
Всього відповідей: 145


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz