Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------
На форумах в Інтернеті багато користувачів запитують про ловлю плотиці і підлящика пізньою осінню на поплавцеву снасть. В цей час риба різко знижує свою активність, адаптуючись до холодної води, і переміщається до зимувальних точок, звідки дістати її досить проблематично. Багато прийомів, що ефективно спрацьовували влітку, в цих умовах не працюють, а застосування підкормки пізньою осінню результату не дасть.
З іншого боку, якщо вдається знайти місце концентрації риби, а зробити пізньою осінню це непросто, улов може бути досить хорошим. Тому, осінню, в період перед льодоставом, не риба підходить до підкормки, а риболов йде до риби, подібно до Магомета, що йде до гори.
Пошук місць концентрації риби займає в осінній рибалці основний час. У зв'язку з постійно змінними погодними умовами, тиском і температурою води, передбачити знаходження плотиці і підлящика практично неможливо, навіть добре знаючи рідне водоймище. Немає ніяких стабільних прикмет і місць, в яких риба гарантовано триматиметься. Вона може знаходитися в глибоких ямах, а може, ні з того, ні з цього, в великій кількості скупчитися на прибережній мілині для годування або по якійсь іншій незрозумілій причині.
Цікаво, що, спостерігаючи інший раз за зграєю плотиці в прозорій воді, виразно бачиш, що риба годується, постійно підхоплюючи щось з дна або з відмираючої трави. В той же час, запропонований опариш на якнайтоншому оснащенні, цікавить лише деяких з великої зграї, та і то не відразу.
Звідси два цілком резонних висновки. Оснащення повинне бути ювелірним, а наживка – трохи менша. У прозорій воді товстий повідець стовідсотково відлякує рибу, що стала ні з того ні з сього маніакально обережною, а маленька наживка (краще всього мотиль), вимагає менше енергії, щоб його зловити і переварити. Основні жирові запаси на зиму зроблені, тому, жора, як такого, чекати не доводиться.
Вельми неоднозначно так само і застосування підкормки в цей період. Як не дивно, в основному, вона справляє зворотне враження. Вихід з цієї ситуації виявився несподівано і випадково.
Я часто застосовую в цей час перевірений спосіб привади, орієнтований в основному, на окуня. Це трилітрова банка, в якій плавають декілька десятків живців, опущена в місце лову. Виявилось, що рибки, що мигтять в банці, а тоді це були дрібні плотиці і уклейки, як магнітом притягають до себе не тільки окуня, але і більших своїх родичів. Швидше за все, це пов'язаний із стайним інстинктом, який особливо яскраво виявляється восени і зимою. Ця скляна в'язниця мало того, що зібрала велику зграю плотиці різних розмірів, але і не відпускала її до тих пір, поки банку не було витягнуто з води.
Наступного разу, будучи на цьому ж водоймищі, я захопив з собою поплавцеву вудку і мотиля. Клювання, треба відзначити, хоч і не було схоже на літнє, але все таки улов опинився більший, ніж у сусідів з підкормкою «Універсальна» приблизно вдесятеро. Плотиця клювала регулярно в районі опущеної банки, з інтервалом в 10-15 хвилин. Сусідні ж поплавці мовчали інший раз по годині.
Бачивши таку справу, були поставлені експерименти з жменею мотиля, запущеного в цю ж банку, тільки вже на іншій, чисто поплавцевій рибалці і ефект, хоч і у меншій мірі, так само був в наявності. Єдине, рибалка проходила вже з човна і я періодично смикав шнур, на якому кріпилася банка, щоб збаламутити мотиля.
Цей спосіб, звичайно не панацея від загального пригноблюваного осіннього стану риби, але все таки значно підвищує можливості при осінньому лові білої риби. Хоча, звичайно, інший раз, здається, що розумніше все ж таки дочекатися першого льоду - дуже трудова виходить така ловля.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.
|