Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSПонеділок, 02.12.2024, 14:47
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Серпень » 29 » Взуття на зимову рибалку
14:25
Взуття на зимову рибалку

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.

--------------------------------------------------------------------

Мій блог про рибалку - фішингюкрейн на блогспот

Зима, мороз і сонце, а також сльота і похмуро, льодовий панцир скув водоймища, на рибалці холодно, а хочеться тепло і приємно ловити рибу. Як цього добитися? Дуже просто, 99 відсотків комфорту взимку - теплі і сухі ноги. Потрібно знати дві речі: що надіти і як.

Почнемо з носків: традиційно надягають шерстяні, домашньої в'язки, бавовняні і капронові - саме в такій послідовності - шерстяні зберігають тепло, а колючі ворсинки шерсті грають роль мікромассажера і стимулюють кровообіг, бавовняні збирають вологу, що випаровується від ноги, і створюють додатковий повітряний прошарок, капронові шкарпетки оберігають шкарпетки від стирання і не дають їм збиватися при ходьбі.

Зарубіжні фірми випускають шкарпетки для альпіністів і мандрівників - вони суміщають в собі всі достоїнства, вищеназваних шкарпеток, причому мають складну конструкцію в місцях, що піддаються навантаженням при ходьбі, товща в'язка для амортизації ступні і підйому, на відпочинку їх потрібно вивертати навиворіт, так вони краще зігрівають, але ціна приблизно 20 доларів за пару, правда я ношу їх п'ятий рік і шкарпетки, як нові, причому перу їх в машині-автоматі.

З інших буржуйських новинок - шкарпетки з неопрену і шкарпетки з прошарком гортекса, неопренові шкарпетки надягають поверх звичайних в люті морози, але викликає сумнів гігієнічність такого бутерброда, при інтенсивній ходьбі в неопрені буде жарко, а постояти п'ять хвилин на морозі і привіт, хоча це мої теоретизування, я неопренові шкарпетки не носив, суджу по аналогії з неопреновими вейдерсами.

Шкарпетки з гортексом рекламують як секретна зброя зелених беретів, такі шкарпетки хороші, коли взуття промокає або є ризик зачерпнути води через верх взуття, в обох випадках нога залишиться сухою, річ хороша, но дорога.

У будь-якому випадку на зимову рибалку потрібно брати три пари шкарпеток: одні на нозі, другі на зміну, треті на всякий пожежний випадок. Рибалити в одних шкарпетках холодно - треба зверху надіти взуття, класичний варіант - валянки чесанки, тепло, добре, м'яко, три недоліки: неможливо управляти машиною, незручні при дальніх піших переходах і дуже швидко намокають, якщо останній недолік легко усувається галошами або хімзахистними панчохами, то якщо ви за кермом - доведеться їхати в зручному для водіння взутті, а валянки везти в салоні (у багажнику вони остигнуть і втратять всі привабливі риси), для дальніх переходів доведеться підшукати щось інше.

Коротко згадаю про унти - річ хороша, але при всіх недоліках властивих валянкам - вони дуже важкі, і погано скидаються з ноги, що створює серйозні проблеми при раптовому купанні, у валянках подригав ногами - босий, але виплив, а унти з ніг не струсиш, і до дна тягне.

Отже на сьогодні зарубіжна промисловість пропонує російським риболовам масу прекрасного взуття, яке умовно можна поділити на три групи:

1. гумові чоботи з вкладишем утеплювачем - прекрасний варіант до -10 градусів, особливо хороші для лову у відлигу, коли на льоду багато води і для риболовів тих, що багато переміщаються по водоймищу, їм ніколи мерзнути - вони весь час в русі. Зручні такі чоботи і за кермом, і в дальньому переході і добре поєднуються з лижним кріпленням, але при морозі нижче за десять градусів в них вже холодно, бігати можна, а сидіти - на жаль ні.

2. так звані канадські чоботи - гумова галоша з пришитим верхом з синтетичних тканин, шкіри, брезенту і вкладишем - утеплювачем з повсті, шерсті, хутра або синтетики. Мають масу варіантів і різновидів, підходять не тільки для рибаків, але і для полярників, водіїв снігоходів, лижників, мисливців. Це взуття є традиційним взуттям народів півночі, просто відтвореною в промислових умовах із застосуванням сучасних технологій, розрізняється не тільки по матеріалах, але і за умовами застосування, існують варіанти для застосування при температурі до - 45 градусів. Для рибного лову - це на мій погляд якнайкращий варіант, з можливих.

3. інше зимове взуття - просто теплі черевики з хутром або синтетичним утеплювачем, армійське взуття, альпіністські черевики для висотних сходжень, один мій товариш прикупив на розпродажі в мисливському магазині прекрасні хутряні черевики, уявіть його подив коли на бірці він прочитав - взуття скотарство зимове, з тим же успіхом можна їх обізвати черевики лісоруба або погонича собачих нарт - справа не в назві, а в реальних робочих якостях. Отже якщо у вас на черевиках написано для польотів на Марс і Місяць, це не означає, що в них не можна ловити рибу.

Кілька років тому бачив в зарубіжному журналі статтю про черевики з електрообігрівом, причому живлення як від батарей, так і від п’єзогенератора, що активується при ходьбі, здається це швидше технологічний курйоз, чим тема для серйозної розмови, хоча може я просто ретроград.

На завершення розмови про зимове взуття, хочу звернути увагу читача, на такі важливі деталі як підошва і устілка:

Устілка виконує не тільки теплоізолюючі і амортизуючі функції, але і гігієнічну і ортопедичну. Так для людей з вираженою плоскостопістю роблять спеціальні устілки- супінатори, що полегшують ходьбу, для вбирання зайвої вологи при ходьбі існують одноразові устілки типу жіночих прокладок - що сорбували воду, але самі жіночі прокладки для цих цілей застосовувати не раджу. Для підвищення теплоізолюючих властивостей взуття випускають теплоізолюючі устілки з сучасних матеріалів, особисто я вважаю за краще вирізувати їх із зношених валянок, але це справа смаку.

Головне призначення підошви - здійснювати надійне зчеплення взуття з рельєфом місцевості (як говорять на військовій кафедрі інституту взуттєвої промисловості), для зимової рибалки підошва повинна не ковзати на снігу і льоду, ідеал такої підошви - рифлена підошва типу Вібрам, з автомобільними шпильками, але при ходьбі по асфальту не всім подобатися звук від такої підошви, тому тим у кого сильно болить голова, рекомендую знімні шпильки на металевій підставі - за типом альпіністських кішок, тільки не громіздких а на три-чотири шпильки, їх можна зробити самому з ремінця і металевої смуги, а також вони постійно є в туристичних і риболовецьких магазинах.

Сподіваюся мої поради виявляться Вам корисними і зроблять рибальське життя корисним.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Риболовні аксесуари | Просмотров: 2816 | Добавил: Vasya | Теги: Взуття для зимової рибалки, канадс, черевики для зимової рибалки, носки для зимової рибалки, чоботи для зимової рибалки, шкарпетки для зимової рибалки | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Чому Ви не реєструєтеся на сайті?
Всього відповідей: 24


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz