Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSП`ятниця, 29.03.2024, 01:52
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Березень » 9 » Волосінь
14:47
Волосінь

Фішингюкрейн - мій блог про рибалку

Яку волосінь краще застосовувати для лову з бічним кивком?

Але спочатку розглянемо які волосіні бувають на сьогоднішній день. Їх можна розділити на три основні групи:

1. Звичайні монофільні волосіні.

Класичні волосіні зазвичай виготовлені з поліамідних волокон, типу силон, дедерон, нейлон і тому подібне (мають найбільше розповсюдження). У магазинах можна зустріти волосіні десятків різних фірм-виготівників, починаючи від нікому невідомих китайських і до елітних, типу Shimano, Daiwa, Trabucco. Найбільший недолік, що часто зустрічається, у волосіней – завищення діаметру і розривного навантаження, в порівнянні з вказаним на коробці (котушці). Нажаль, цим часто «грішать» і широко відомі виробники. Особливо це актуально для волосіні з діаметром від 0.08 до 0.12 мм, оскільки це може вплинути на збалансованість тонкої снасті в цілому. З фізичних недоліків у класичних волосіней можна відзначити «ефект пам'яті» (залишкова деформація) – це коли волосінь приймає форму об'єкту, на який вона була намотона. Також деякі волосіні володіють занадто великою розтяжністю, що негативно може позначатися при підсічці риби. Звичайно, сучасні моноволосіні постійно удосконалюються, в них добавляють різні компоненти, наприклад тефлон, для поліпшення характеристик, але принципово нові волосіні з прекрасними характеристиками відносяться до іншої категорії.

2. Монофільні ко-полімерні (copolymer) волосіні і флюорокарбонові (fluorocarbon) волосіні.

Волосіні, розроблені по нових технологіях, які відносяться до найвищого класу сучасних волосіней.

Ко-полімерні волосіні мають велике розривне навантаження, поверхня стійкіша до механічних пошкоджень і ультрафіолетового випромінювання, і такі волосіні зберігають свої властивості в продовж довгого часу. Також вони відносяться до класу малорозтяжних волосіней (не більше 15%) і що найголовніше, ко-полімерні волосіні практично не володіють «ефектом пам'яті». Ще один їх плюсів – висока міцність на вузлі. Основним недоліком ко-полімерних волосіней є їх висока вартість в 2-5 разів дорожче, ніж звичайні волосіні.

Флюорокарбонові волосіні створюються з додаванням фтору, дякуючи цьому показник заломлення такої волосіні у воді мінімальний і як наслідок цього ліска стає практично непомітна у воді. Такий тип волосіней особливо актуально застосовувати для повідців. Розривне навантаження не таке високе, як у ко-полімерні волосіней, зате також майже відсутній «ефект пам'яті». Тут хочеться відзначити, не слід плутати флуоліску (fluo) з волосінню, що розглядається тут. Флуоліски зазвичай бувають жовтого кольору з флуоресціюючим ефектом, що примушує цю волосінь світитися над водою, дозволяючи візуально повністю контролювати процес лову. Застосування волосіней з fluo-єфектом неактуально при лові з боковим ківком.

3. Плетені волосіні (плетені шнури).

У більшості плетених шнурів використовується волокна Dyneema. Це поліетилен з дуже високою молекулярною вагою, всі молекули якої «збудовані» абсолютно рівно і паралельно один одному. Потім отримані пучки мікрониток дуже щільно сплітають між собою або навіть спекаются в спеціальних печах. Плетені шнури володіють підвищеною міцністю на розрив (у 2-3 рази більше в порівнянні із звичайними волосінями при однаковому діаметрі), практично нерозтягуються (менше 5%), що забезпечує повний контроль при проводці, відсутній «ефект пам'яті». Недоліком є дуже висока вартість плетених шнурів в порівнянні з класичними моноволосінями. Хочеться відразу обмовитися – через різні причини, застосування плетінок, навіть з малими діаметрами (0,06-0,08 мм), поки не знайшло застосування в лові на мармишку.

Яку ж волосінь вибрати?

Основне правило – товщина (тобто діаметр) волосіні не повинна заважати грі мормишки у воді і під вагою мормишки ліска повинна витягуватися в пряму лінію і не мати провисів. Для оцінки збалансованості зв'язки «мормишка-волосінь» можна за основу узяти наступні дані:

Діаметр волосіні, (мм) – вага мормишки, (г)

0,08 мм – 0,1-0,3 г

0,1 мм – 0,2-0,6 г

0,12 мм – 0,4-0,8 г

0,15 мм – від 0,6 г і вище

Оптимально використовувати волосіні діаметром від 0,10 до 0,14 мм. Звісно, начинаючим риболовам краще застосовувати волосінь діаметром 0,14 мм. Це пов'язано з тим, що потрібний деякий навик при лові з бічним кивком, особливо «на гру», а тонша волосінь швидше може заплутатися.

Хочеться відзначити наступне, що при лові на мормишку, коли риба достатньо активна, діаметр волосіні не грає вирішального значення (звичайно, за умови дотримання основного правила). Застосовувати тонкі волосіні (0,08 – 0,1 мм) потрібно при слабкому клюванні або при його відсутності. Аналогічно, застосовувати волосіні з великим діаметром потрібно тільки при цілеспрямованому лові крупної риби, наприклад коропів.

Якщо відбувся обрив, наприклад при «глухому» зацепі, не можна прив'язувати мормишку прямо на обірваному кінці, необхідно відрізувати частину волосіні (близько 50 см) від місця розриву.

Також слід пам'ятати, що при зберігання волосіні на мотовильці або навіть на котушці, з часом у волосіні утворюється «пам'ять», тобто волосінь приймає форму об'єкту на якому вона була намотона. Це украй негативно може позначитися при лові з бічним кивком. Тому, якщо у волосіні є місця явних згинів або ліска завивається спіраллю її необхідно перед ловом розпрямити. Якщо волосінь ко-полімерна, то досить провести її між двома пальцями з невеликим натягненням і вона стає практично прямою без слідів від мотовильця.

Далі хотілося б зупиниться на співвідношенні розривного навантаження і діаметру волосіней, щодо заявлених виробником і фактичних. Як показують виміри, то у дешевих волосіней ці показники досить сильно завищені. Так, наприклад, у однієї дешевої волосіні, широко поширеної в Горохові та Луцьку, заявлено 0,10 мм і 1,9 кг Здавалося б ось вона «суперволосінь», але безкоштовний сир буває відомо де. Реальні виміри показують, що діаметр волосіні – 0,14 мм (!!!) і розривне навантаження при цьому 1,3 кг Коментарі зайві! І таких прикладів, на жаль, немало.

Але є ряд фірм, волосіні яких, по параметрах практично відповідають заявленим. Слід зазначити, що тестування на розрив волосіні «в домашніх» умовах зазвичай показує нижчі результати, але і отримані результати укладаються в допустимі погрішності.

Ось деякі волосіні, які я б рекомендував, як оптимальні для лову з бічним кивком (і взагалі для поплавцевої снасті): Trabucco (серія Diamond), Gamakatsu (серія G-Line), Shimano, Smart SLR, Browning (серія XC).

Ще раз відзначу, що представлені волосіні зовсім не найдешевші, але вони володіють всіма якостями, які потрібні при лові з бічним ківком на мормишку і при мінімальному діаметрі дозволяють виходити переможцем при виведенні «крокодилів» навіть з глухим оснащенням вудилища,  а не споглядати обрив волосіні в самий кульмінаційний момент.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Боковий ківок (літня мормишка) | Просмотров: 2057 | Добавил: Vasya | Теги: монофільна волосінь, волосінь, плетені шнури, Trabucco, леска, copolymer, флюорокарбон, fluorocarbon, Плетені волосіні, ліска | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 1
1 Вовка  
0
я ловлю на монофільну волосінь 0,14 мм. рекордна риба яку я піймав - короп 750 грам.

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
В спінінговій ловлі ви частіше використовуєте:
Всього відповідей: 23


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz