Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSЧетвер, 25.04.2024, 01:27
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2012 » Березень » 1 » Воблери кренки
00:08
Воблери кренки

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Часто до воблерів кренків відносяться з певною упередженістю, (таким популярним останнім часом твічингом ними особливо не половиш), при проводці приманка створює могутню вібрацію, а якщо і ловитимуть ці приманки, так це тільки в багатих рибою краях – Астрахані, Краснодарському краю і так далі А кренкам залишається лише порошитися в дальніх кутах наших коробочок і носити ім'я «темної конячки», але іноді вони виходять в одноосібні лідери.

Коли найкраще працює кренк

Давайте розберемося, коли все-таки використання кренка раціональніше, ніж застосування інших приманок, коли при 30 закидах воблера мінноу можна зловити 2 щуки, а при такій же кількості закидів кренка можна зловити штук 5-7. Кінцево це умовні цифри, головне тут процентне співвідношення переваги однієї приманки над іншою.

1. Вітряна погода

Іноді, приїхавши на водоймище, відчувається вітер, причому він відчувається набагато сильніше, ніж просто слабкий вітерець, який часто зовсім не заважає лову. При середньому і сильному вітрі ловити стає складніше, а деякі і зовсім закінчують з ловом. Плюс до всього цього додається і те, що на малих і навіть середніх глибинах, через хвилю, вода каламутніє, а риба починає погано брати на мінноу, тим більше природних забарвлень. У таких випадках краще скористатися кренком, по-перше, він більш далекобійний чим багато інших приманок, і дозволить обловити більшу відстань, по-друге, в каламутній воді риба його краще чує і відчуває. Але не варто думати, що стоячи в човні посеред плеса і поставивши кренк, відразу знімуться всі питання і почнеться ловитися риба, хоча і таке буває, набагато правильніше  перебратися в захищені від вітру місця, навітряну сторону берега, особливо якщо там є ліс або очерет, піти в затоки або протоки. Саме завдяки таким ситуаціям треба відстежувати направлення вітру, і ви не сушитимете голову, чому це при західному вітрі «профі» їдуть на одне озеро, а при північному, на затоки якого-небудь водосховища. Проте і в затоках, і під берегом вода може бути каламутною, просто вчора такої ж сили вітер дув під іншим кутом, тому при облові акваторії з мутнуватою водою я вважаю за краще ставити кислотні та інші яскраві кренки.

2. Ловля в траві з використанням «високопрохідних» кренків

Серед різних моделей воблерів існують і такі, які дуже добре проходять по траві, для мене приманкою номер один є воблер Blitz Max O.S.P Inc. Звісно, по суцільному килиму кренки не протягнеш, а ось серед очерету, цілком можливо. У тих випадках, коли пучки трави ростуть хаотично і розрізнено, воблер мінноу неможливо провести на дистанції всього закиду, тому що він натикається на пучок трави буквально через 5 метрів, адже самих кущів не видно. У таких випадках краще поставити воблер кренк, деякі моделі при проводці не зачіпляються за водорості, оскільки об'ємне тіло і велика лопатка захищають собою гачки, але в цей же час саме ці частини першими контактують з травою і після кожного контакту треба дати приманці спливти з пучка водоростей. При проводці приманка знаходитися під певним кутом і при контакті з перешкодою робить перекид через голову і долає його, але частіше ми уповільнюємо швидкість проводки, воблер при цьому спливає і вислизає з трави, після чого слідує чергова потяжка і проводка продовжується, часто саме на спливанні або на потяжці слідують клювання. Коли ми ловимо в такій ситуації і кренк достатньо часто контактує з травою, твічинг небажаний, тому що приманка розвертається і гачки, на мить, позбавляються захисту від лопатки і форми приманки, а ця миті буває достатньою, щоб воблер зачепився. Основна анімація з приманкою проводитися за допомогою проводки Stop and go, різних прискорень і уповільнень, головне щоб приманка йшла прямолінійно, будь-які спроби добитися рискання з одного боку в інший можуть привести до зачепу за траву.

Іноді, слід обловлювати кущі водоростей під різними кутами, часто форма кущів буває такою, що хижак реагує тільки на ту приманку, яка потрапляє  в певний сектор його зору, тому що спостерігати за іншими секторами йому не дає трава. Але якщо на водоймищі таких кущів досить, часу на їх облов піде дуже багато і це виправдано лише в тому разі якщо є результат. Допустимо, що протягом 40 хвилин ми обловлюємо 5 кущів з різних сторін і протягом того ж часу 10 кущів з однієї, якщо при одному з варіантів попадається більше риби, такого варіанту і дотримуємося надалі, а якщо кущів або п'ятачки трави мало, їх краще обловити з різних позицій.

Коли трава росте не окремими пучками, а йде, суцільним килимом, потрібно звернути увагу, скільки води знаходитися над трав'яним покривом, іноді ця відстань сильно варіюється, воно може бути і півтора метри, і 5 сантиметрів, в таких випадках треба підібрати приманки які по заглибленню йтимуть максимально близько до трави. При глибині в 5-10 сантиметрів виправдано застосування поверхневих кренків, при більшій глибині, більш глибоководних.

3. Провокатори і спокусники

Часто виходить так, що, приїхавши на водоймище і підібравши уловисту на сьогодні приманку, спінінгіст обловлює чим більшу акваторію і стає заручником своєї приманки, вважаючи, що вона сьогодні підійде для всієї щуки, яка з нею зустрінеться. Проте не варто забувати про те, що «щуки» це не клони, які діють за одним шаблоном, а окремі індивідуальні особини, які можуть знаходитися різною мірою агресивності і що важливіше за ситістю. Одні хижаки можуть бути на дводенному посту, інші можуть наполовину набити черево. Отже, і реакція на одні і ті ж приманки може бути різною. Одного разу, я ловив в одній маленькій затоці водосховища, де практично завжди були до 2-3 щук, до кілограма вагою, спочатку я поставив воблер мінноу, зловив одну рибу і отримав порожнє клювання. Після цього прочесав приманкою всю затоку вздовж і поперек, благо він був не більше 10 метрів, але клювань не було. Незабаром замість мінноу я поставив шумовий кислотний кренк і на першому же закиді, в 5 метрах від мене відбулося результативне клювання риби, де до цього борсалися вже даремні на даний момент мінноу. Надалі я не один раз на виявлених гарячих місцях, доловлював незговірливих хижаків на дратівливі кренки. Але не варто поперемінно ловити на приманку фаворит і на дратівливий кренк, з ним ми починаємо ловити, після того, як приманка - «фаворит дня» знайде ділянку з рибою, і вже тут ми обловимо його різними способами, якщо звичайно по якихось причинах кренк сам не є фаворитом.

4. Коли погода міняє декорації.

Бувають і такі природні чинники, при яких кренки виходять на перше місце лише на короткий термін, часто це буває при різкій зміні погоди, наприклад перед грозою, після короткого сильного вітру і так далі. Наприклад, ловилася тільки що риба на мінноу, на мілководді із змінним успіхом, а тут пішов дощ, а клювання стали значно рідші, ставиш кренк, і риба продовжує непогано ловитися, оскільки через шум від крапель з доща риба почала гірше чути приманку, а Buzzn’Crank Heavy Hitter вирішує цю проблему. При лові увечері ми виявляємо зграйку окуня або ділянку з щукою, риба активно клює на різні приманки, але часу залишається мало, сутінки згущуються все сильніше, а в якийсь момент все як відрізувало, якщо поставити кренк, іноді вдається продовжити активне клювання на п'ять десять хвилин.

Міфи про кренки

Деякі спінінгісти вважають, що  кренки дуже великі, дуже агресивні при анімації в порівнянні з мінноу або шедами і не годяться для лову в міських і сильнозапресингованих водоймищах, але це не так, особисто я вважаю за краще робити навпаки, адже тут у риби вже з'явився імунітет до мінноу, а кренки часто виручають.

«Кренки ловлять тільки в теплій воді (більше 12 гр.) написано мало не в кожній статті про них», востаннє прочитайте це і забудьте, зітріть з вашої пам'яті. Я не раз ловив на кренки в жабовниках, різних затоках водосховищ і так далі, при крижаній воді, коли вже йшов сніг, а водоймища через декілька днів затягувалися льодом. Активність клювання на кренки в першу чергу залежить від настрою риби, сукупності різних чинників, деякі з яких ми перерахували, а температура води сама по собі тут не причому.   

Тепер поговоримо про деякі різновиди воблерів кренків.

Поверхневі мілководі кренки

Про цей клас приманок достатні багато написано, я лише перерахую  використовувані мною моделі і деякі прийоми гри. Частіше я користуюся Buzzn crank від  O.S.P. inc., Hardcore 0 від You-Zuri при лові щуки, якщо крім щуки може попастися окунь, неодмінно ставлю Cobuzzn cranc от O.S.P. inc. завдовжки 4 см. При ловлі активної риби досить і повільної рівномірної проводки, з періодичними зупинками. Можна трішки потвічити воблером, адже контакту з травою немає, хоча вона і поряд. Тут головне не переборщити, часто досить робити декілька твічів на 3-4 метрах дистанції, це навіть не твіч, а легке збиття воблера з гри або додатковий незначний рух.

Сильноплаваючі кренки

На перший погляд такі приманки викликають лише подив, спливають як пробка, напевно, конструктори придумали їх на не дуже тверезу голову, адже як добре ловлять класичні суспендери, а тут протилежне, але зроблено це не просто так. Цю властивість можна добре використовувати, головним козирем таких приманок є те, що за рахунок сильноплаваючих властивостей, приманку, що вткнулася у водорості можна легко звільнити, потрібно лише уповільнити проводку або ослабити волосінь і воблер сам звільниться. У слабоплаваючих приманок, а тим більше суспендерів не вистачає підйомної сили, щоб звільнитися від перешкоди, до того ж не у всіх приманок корпусом воблера так добре захищені відкриті гачки. Ще однією перевагою є велика універсальність воблера, ним можна обловлювати водоймище, де глибини, за рахунок рельєфу дна або різної висоти водоростей, сильно різняться. Зазвичай сильноплаваючі воблери зроблені з середньою або великою лопаткою і легко досягають глибини в 1,5 метра, але за рахунок сильноплаваючих властивостей ними можна ловити і на глибині 0,5 метра, досить робити повільнішу проводку. Так само, нам не треба міняти приманки залежно від глибини лову, ми не пропустимо віконце трави, розташоване в товщі води, і ми постійно ловимо однією приманкою на різній глибині. За якихось 5 метрів воблер можна заглибити саме на ту глибину, над якою він зараз знаходитися, коли воблер досягне дна або трави ми це відчуємо по вершині, а далі уповільнюємо швидкість руху до того моменту, при якому воблер почне спливати і одночасно грати. При чому деякі моделі можуть так грати, що створюється враження, що вони це роблять майже на місці, не всяка щука здатна утриматися в такі моменти. Для мене фаворитами серед таких приманок є Blitz max від O.S.P. inc. і Classik crank 55f від lucky craft.

Твічингові кренки

Останнім часом ми пристосувалися твічити майже всі види приманок, але з класичними кренками це не завжди виправдано, основні переваги цих приманок не поєднуються з твічингом. Але є такі приманки, які в першу чергу за рахунок своєї геометрії добре підходять для твічинга, це так звані flat кренки, мілководі составники, з товстою передньою частиною і великою лопаткою, а так само приманки у формі більш витягнутої краплі. За рахунок плоскішого тіла або інших особливостей вони краще поводяться при ривках і краще розвертаються, чим класичні товсті кренки і в той же час за рахунок ширшої лопатки і товстішого і вищого чим у мінноу тіла, у цих приманок залишаються всі переваги кренків. Такими приманками можна ловити як постійним твічингом, так і змішаним стилем, коли ми впродовж проводки чергуємо рух із зупинками і твічинг. До таких видів приманок можна умовно віднести і деякі види шедів, головне щоб у них при проводці була помітна „кренкообразна” гра. Зі всіх різних моделей flat кренків при лові щуки мені подобатися HPF Crank Spec2 в безшумній версії від O.S.P. inc. і при лові окуня є невеликий твічинговий кренк Snaki від Lucky craft.

А зараз розглянемо приманки, які я використовую

Blitz max от O.S.P. inc. 62 мм.

Має масу 12.5 гр. за рахунок чого володіє дуже хорошою далекобійністю, приманка дуже сильноплаваюча виготовлена з тонкого, але міцного матеріалу, завдяки чому дуже природно грає, відскакує від трави і дна, дозволяє за рахунок різної швидкості проводки обловлювати горизонти лову починаючи з 20 см. і до півтора метрів. Цей кренк стоїть у мене на першому місці по прохідності серед трави, у воді розташовується під таким кутом, що завжди натикається на траву лопаткою, а після уповільнення проводки або ослабленні волосіні з легкістю з неї вислизає, ідеальний кренк для щуки.

Classik crank 55f від lucky craft.

у мене цей воблер яскраво кислотного кольору і використовую я його при лові в замутненій воді, відноситься він до так званих сильноплаваючих кренків і при уповільненні проводки грає на спливанні завдяки чому і буває атакований щукою, по траві що росте пучками проходить середньо. Розмір приманки не дуже великий і тому ловить щупаків з півкіло і вище.

Blitz MR від O.S.P. inc.

довжина 51 мм вага 9.5 грам занурюється до двох з половиною метрів і дуже добре ловить активну щуку на цій глибині, рідко які кренки можна загнати на таку глибину, так само може грати на спливанні і обробляти самі глибоководні кущі і коряжки, володіє багатьма властивостями в своїй конструкції як і Blitz max, так само ідеально підходить і для лову на річках, де на нього може клюнути непередбачуваний вид риби.

Samba 100 від Liberty.

має подовжене тіло і збалансований таким чином, що при невеликих потяжках робить чіткий поворот вліво або управо, при цьому ще здійснює затухаючі поперечні коливання, які можуть виконувати лише деякі мінноу, а серед кренків я не зустрічав такої анімації ні у однієї приманки. Дуже універсальний воблер, далекобійний, дозволяє ловити і прямолінійними варіантами проводок і, якщо необхідно, твічингом. У мене краще всього виходило на нього ловити потяжками з паузами, під час яких я зрушував приманку з місця і давав їй час, тремтіти своїм тілом.

HPF cranc spec2 від O.S.P. inc.

дуже універсальна приманка, у мене цей воблер в безшумній версії і тому, часто ловить не тільки активну рибу, але і більш пасивну, особливо якщо скористатися твічингом, з ним, результативніше всього проводити серію з 2-3 зовсім коротких чітких твічів на паузі, після підмотки, при цьому приманка робить фантастичний walking the dog на спливанні. У суворіших умовах і при каламутній воді, краще скористатися шумовою версією приманки. Ідеальна приманка для тих, хто ще не зовсім вірить в кренки, оскільки дозволяє різні прийоми гри. 

Buzzn’Crank O.S.P. inc.

5 см поверхнева приманка, добре підходить для лову, коли шар чистої води над травою мінімальний, дуже природно рухається на прямій проводці, далеко літає, частково відштовхується від трави, що трапилася на шляху. З ним досить робити просту рівномірну проводку і активна щука його відразу їсть, при поганішому клюванні здійснюю періодичні зупинки, або незначними рухами в сторони збиваю гру і веду його з постійними плавними збоями. Якщо стоїть тиха ясна погода, а риба дуже обережна або ми ловимо міську рибу на зарослому ставку, можна поставити безшумну версію приманки, у якої навіть не гримлять трійники за рахунок спеціального кріплення і клювання можуть значно збільшитися.

Humbug minnow 44f від river2sea.

мілководний сильношумячий кренк, із заглибленням близько 20-30 см, дуже універсальна приманка яку можна використовувати як кренк і як твічингову приманку, добре ловить при несильних потяжках і при stop and go, саме з його допомогою часто вдається зловити ту рибу яка не хоче клювати на мінноу. Із-за свого невеликого розміру, так само працює по окуневі і по щуці на запресингованих і міських водоймищах, добре провокує рибу.

Daibuzzn’ O.S.P. inc.

довжина 64 мм, вага 18 гр, заглиблення 5 см., поверхневий кренк для лову крупнішої і трофейної риби на мінімальній глибині, добре підходить для лову після вітрів, коли вода каламутніша, коли по якихось причинах потрібний наддалекий закид, за рахунок правильного звуку від кульок добре привертає рибу з дистанції, один раз щука стартувала за ним з відстані 10 метрів. 

Hardcore type 0, type 1 від YOU-ZURI

класичні перевірені багатьма риболовами кренки, на яких ловляться самі різні риби, нульовик добре працює на мінімальних глибинах, гірше чим одиничка дружить з твічингом, та зате відмінно ловить на потяжках і рівномірній проводці. Одиничка унікальна приманка, дозволяє робити масу проводок, починаючи від сходинки в товщі води і закінчуючи твічингом і джеркінгом, також ловить взимку щуку і нічного судака.

CoBuzzn’ O.S.P. inc.

40 мм 7 грам, приманка дуже ефективна при лові окуня і щуки, заглиблюється всього на 3 см і дозволяє обловлювати такі місця, де до цього можна було ловити лише на спеціальні колебалки і глайдери, які на жаль в рази гірше засікають рибу, а по окуневі взагалі не працюють, за рахунок спеціальних спойлерів-вух приманка, не виривається з поверхневої плівки води і дозволяє проводитися з різною швидкістю, так само залишає за собою міхури і бризки як поппер.

XJF від Megabass.

відмінна мілковода приманка, безліч варіантів проводки і твічинг і різні кульбіти і занурювання, хоча в більш ніж 70% випадків ловить рибу на рівномірній проводці, так само при потяжці дуже природно пірнає у воду, з характерним ніжним сплеском, пристойно літає і ловить хороших щук. Не дивлячись на те, що хижаки відгризли металевий хвостовий плавник, справно ловить рибу, відмінно підходить для спінінгістів, які тільки почали ловити на кренки.

Booby 50sp від Liberty.

Розмір 46 мм, занурення до півметра, так само як і samba 100 тремтить при невеликому ривку, але при цьому може зависати в товщі води, серед кренків мало існує приманок з такими властивостями і по загальмованій або нерішучій рибі спрацьовує на ура, окрім щуки, їм не проти закусити окунь і голавль на річці.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Спінінгова ловля | Просмотров: 2945 | Добавил: Vasya | Теги: найкращі кренки, кренки на щуку, поверхневі кренки, рибалка, кренки на окуня, хардкор юзури, кренки, лминнов юзури, твічингові кренки, ловля на кренки | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Скільки Вам років?
Всього відповідей: 119


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz