Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSП`ятниця, 19.04.2024, 11:35
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Червень » 20 » Виготовляємо воблери в домашніх умовах
14:47
Виготовляємо воблери в домашніх умовах

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Фішингюкрейн - блог про рибалку
У цій статті я коротко розгляну технологію виготовлення воблерів з дерева.

Відразу відзначу, що виготовлення воблерів – заняття не для всіх. Якщо ви не обмежені у фінансах, і у вас систематично немає вільного часу, далі читати не варто, оскільки зробити воблер швидко ніяк не вийде. Якщо ж ви морально готові витратити на виготовлення воблера від декількох годин до повноцінного робочого дня – ця стаття для вас.

Отже, нам знадобляться:

- ідеально просушена деревина (дуб, клен, горіх, береза) і тому подібне. Необхідно використовувати матеріали атмосферної сушки; у дошці і брусі, які сушились в камерах, зазвичай є мікро тріщини;

- дріт з неіржавіючої сталі завтовшки близько міліметра (можна менше). Іноді продається різного роду «дядьком Ваською» за сущі копійки у вигляді неохайних мотків. Де вони її дістають – розуму не прикладу;

- ніж, гострий і міцний. Ідеальний варіант – ніж-косяк. Компромісний варіант – добре заточений чоботарський ніж. Дуже хороші косяки виготовляються із зубів пилки для різання металу – навіть набори для різьблення по дереву з ними не порівняються;

- органічне скло або товста прозора пластмаса. Органічне скло важче за воду, деякі сорти пластмаси, навпаки, легші. Що використовувати – залежить від типу воблера, що виготовляється. Дуже хороша пластмаса, з якої виготовляють зубні щітки, – її щільність дуже близька до щільності води. На жаль, ширина щітки явно недостатня для створення лопатки середніх і великих воблерів;

- листовий свинець;

- ґрунтовка, бажано хороша;

- дитячий випалювач типу «Гном».

Етап перший: виготовлення дерев'яного корпусу

Для початку потрібного вибрати воблер, який буде зразком. Робити воблер без зразка не варто: шанси на те, що він гратиме, як треба, мінімальні. Після цього треба випиляти або вирізувати заготівку, розміри якої співпадають з розмірами зразка і ножем придати аналогічну форму. Справа ця довга і копітка, раджу запастися терпінням. Після того, як корпус готовий, необхідно акуратно випалити або прорізати невеликий отвір для лопатки. Прорізати або пропалювати його слід дуже акуратно – він повинен бути абсолютно симетричним щодо горизонтальної площини. Технологія пропалювання така – підносимо наконечник випалювача, тримаємо буквально пів секунди і відразу ж прибираємо. Якщо затримати на зайву мить – може вигоріти дуже велика нерівна ділянка деревини, і заготівка стане некондиційною. Після вирізування/випалювання отвір слід акуратно обточити надфілем.

Наступний етап – створення тонкого подовжнього розрізу на нижній частині воблера приблизно до середини і висвердлювання отвору під нижню петлю. Для цієї мети можна використовувати ножівку з невеликими зубами, косяк або випалювач – кому що подобається. Потім необхідно ретельно відшліфувати воблер наждачною шкіркою, видаливши найдрібніші горби і складки, що залишилися після вирізування.

Далі починається найскладніше.

Етап другий: виготовлення лопатки

Необхідно вирізати з шматка матеріалу заготівку, яка віддалено нагадує  лопатку. Потім за допомогою олівця ми робимо акуратну розмітку і обточуємо лопатку відповідно до оригіналу.

Приміряємо лопать до прорізу – у результаті її зовнішня частина не повинна відрізнятися від зовнішньої частини лопаті-оригіналу. Якщо вийшло – висвердлюємо отвір для петельки в тій же точці, в якій знаходиться і оригінальний отвір. Відхилення у вертикальній площині може і, швидше за все, змінить гру приманки, в горизонтальній – просто знищить її.

Етап третій: створення оснащення

Під оснащенням мається на увазі дротяний каркас. Для цієї мети нам буде потрібна невелика дерев'яна дощечка, яка використовуватиметься як стенд.

Перше, що необхідно зробити – покласти воблер-оригінал на стенд і відмітити центри петельок. Після цього на відстані 2 мм від міток (убік від воблера) намічаємо ще один комплект точок і висвердлюємо невеликі отвори саме в них. Діаметр отворів приблизно 5 мм.

В просвердлені отвори необхідно забити невеликі цвяхи. На них ми намотуватимемо дріт, роблячи петлі під трійники

Далі найскладніше. Беремо тонкі цвяхи і забиваємо їх таким чином, щоб вони були направляючими для нашого каркаса. Поряд з кожною петелькою під трійники повинно бути забито по два цвяхи, і ще один необхідний для фіксації кінчика проволоки.

Верстат для вигинання каркаса готовий. Залишається тільки натягнути дріт і зробити петлі так, як це вказано на малюнку, і потім приміряти на заготівці. Дефекти, що виникли в ході зняття каркасу із стенду правляться плоскогубцями.

Етап четвертий: збираємо воблер

Повністю прошліфований і відполірований корпус воблера необхідно заґрунтувати захисним ґрунтом для дерева. Для цього необхідно просто втопити його в банці з ґрунтовкою, дати йому там полежати пару хвилин, після чого витягувати і висушити. Сушка займає від 12 годин до двох діб залежно від типу і марки ґрунту.

Після повного просушування корпусу воблера можна приступати до його збирання. Вмонтовуємо вже готовий дротяний каркас, затискаючи його смужками листового свинця. Зрозуміло, свинець потрібний не для фіксації каркаса, а для того, щоб підгрузити приманку. Центр тяжіння воблера повинен розташовуватися в його «черевці».

В результаті всіх цих дій ми отримуємо вивантажений воблер з дротяним каркасом, який розміщений точно посередині. Відмінно! Залишилося залити всі прорізи епоксидним клеєм і дати йому висохнути, а потім ще раз відшліфувати і заґрунтувати.

Висохлу, відшліфовану і двічі заґрунтовану заготівку необхідно випробувати у водоймищі або хоч би у ванні з трійниками і колечками. Слід переконатися в тому, що воблер не завалюється набік і грає при проводці. Якщо приманка працює нормально, необхідно ще раз зачистити проріз для лопатки і вклеїти його все тим же епоксидним клеєм. Якщо ні – приманку слід, або забракувати, або спробувати усунути дефект шляхом підгинання лопатки (довантажувати залитий воблер дуже складно).

На цьому створення воблера можна вважати завершеним. Забарвлювати приманку слід фарбами і лаками, сумісними з ґрунтом, що використався. Невеликі пластмасові очі можна зустріти в галантерейних магазинах.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Зроби сам! | Просмотров: 4348 | Добавил: Vasya | Теги: Центр тяжіння воблера, лопатка для воблера, підгрузка воблера, настройка воблера, саморобний воблер, виготовлення воблера, очі, самому зробити воблер | Рейтинг: 3.7/3
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
В спінінговій ловлі ви частіше використовуєте:
Всього відповідей: 23


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz