Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSП`ятниця, 29.03.2024, 14:53
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2012 » Серпень » 5 » У побігеньках за величезним окунем
19:09
У побігеньках за величезним окунем

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Крупний окунь, це який? На хріницбкому водосховищу Волинської та Рівненської областей, напевно той, що за два кілограми вагою. Для мене особисто, і, думаю, для більшості спінінгістів Волині крупний окунь, це такий, який має вагу за двісті-триста грамів. Такий окушок вже починає рости не тільки в довжину, але і в «висоту», набуваючи красивого горбатого силуету, і вигідно відрізняється від масовіших і дрібніших побратимів по солідності зовнішнього вигляду.

Якщо зміряти довжину тіла такого окуня - по всіх правилах, без урахування хвостового плавника, від кінчика рила, до останньої луски в підставі хвоста – те вона вийде приблизно за двадцять сантиметрів. Саме така величина що приймається до заліку «смугастого» дуже часто використовується останнім часом на риболовних змаганнях по лову риби спінінгом. Дрібнішого хижака ловити у такому разі спортсменам не потрібно. Але він все одно попадеться у величезних кількостях. Практика показала, що 20-сантиметровий окунь в середньому попадається один на півсотні недомірків. Це якщо ловити все підряд. Але чи існують способи, як цілеспрямовано ловлять великого окуня? Поза сумнівом. Мені вони поки невідомі. Але певні переміщення в цьому напрямі вже почали з'являтися. Ними я і хочу поділитися.

Взагалі, ловля середнього і крупного окуня насправді мало цікавить спінінгістів. Середнього і крупного окуня цікавіше ловити зимою (мормишечники і блеснильщики зі мною погодяться). Спортсмени на змаганнях завжди ловили 30-60 грамах «полосатіков», і були задоволені, а любителям в масі окунь і зовсім був не особливо цікавий. Дійсно, навіщо він потрібний (та ще з такою лускою, яку важко чистити на кухні), якщо можна наловити пристойних судаків або щук. Ситуація почала мінятися останніми роками. У спорті починають вводити обмеження на дрібноту, а широка популярність ультралайта у результаті привела його поклонників до концепції лову крупної риби на ювелірні снасті. І багато, у тому числі і я, відразу зашли в безвихідь – ну ніяк не виходить цілеспрямовано відловитися виключно крупним окунем, навіть якщо відомо, що у водоймищі його багато.

Селекція по точеній ловлі

Однією з найнадійніших концепцій трофейної окуневої рибалки стане пошук стоянок виключно крупної риби, без дрібноти. Як часто буває взимку – в двадцяти лунках беруть недомірки, в двадцять першій виключно красені з рукавицю розмірів і один за одним, як з кулемета. Щонайширші горизонти в такому пошуку по відкритій воді дасть човен. Якщо його немає, то завдання в цілому ускладнюється в рази, адже величезна кількість перспективних точок просто залишиться поза досяжністю нашого закиду спінінгом.

Найбільш характерним місцем стоянки крупних окунів будуть звичайно ж одиночні корчі і невеликі локальні їх скупчення, дерево, що впало багато років тому на річковому дні, підтоплений весною чагарник, розвал колод-затонулих дерев поблизу порту або старої лісопилки – все це нам дуже цікаво. У таких місцях постійно тримається і судак, і щука, але час від часу вдається знайти такі корчі, в яких тримається виключно «смугастий», причому розміру, що влаштовує нас. Справою техніки і уміння стане його упіймання. Двома словами описати методику пошуку і перевірки корчів нереально, але в принципі завдання ясне – за мінімальний час знайти за допомогою ехолота або зовнішніх непрямих ознак (безлисті обривисті береги) максимальну кількість корчів, і перевірити їх на наявність окуня. Ті точки, що виявляться робочими, запам'ятовуються (краще в GPS приймачі) і використовуються для подальших рибалок. В обов'язковому порядку перевіряються знайдені на середніх (3-6 метрів) глибинах ракушечники. У таких горизонтах води ризик напоротися на дрібного «смугастого» невеликий, і в цілому, ці мисливські угіддя займає цілком пристойна риба. Воблерами з робочою глибиною до 1,8-2 метрів перевіряються смуги трави на великих поливах - мілководих ділянках великих річок і водосховищ. Ближче до осені такий лов регулярно приносив мені 400-600 грамових окунів на одній секретній водоймі. У водосховищах шукайте рибу на звалюваннях в старе русло дочірньої річки. На річках перевірте порослі ріденькою травичкою коси великих островів. Під обривистими і підмитими берегами на середніх річках. На гідного хижака можна потрапити і в масовому «казані» з чайками і дрібнотою, що кишить, – достатнім буває перевірити горизонт води нижче за основну зграю глибшими приманками. Правда, у всіх перерахованих варіантах шанси зачепити «непотрібну» нам щуку залишаються вищими, ніж вірогідність упіймання справжнього «горбаня». Все ж не так багато їх в наших водоймищах.

Всі знайдені точки з клюючою рибою в майбутньому відсортуються на «блукаючі», і «постійні». На перших риба з'являтиметься час від часу, під час своїх активних «виходів» і сезонних міграцій (всі «казани», трава, довгі брівки). На других нам вдасться ловити більш-менш стабільно з року в рік (одиночні корчі, затонулі дерева) – таким і варто приділяти найбільшу увагу на подальших рибалках.

Пори року

Найбільше число упіймань крупних окунів доводиться на пізню осінь і початок зими. Очевидно, що з похолоданням води у «смугастого» починається пора жирування – її нам пропускати у жодному випадку не можна. Адже навесні, і на початку літа можна просто змучитися, в спробах зловити хоч би парочку гідних горбанів, тоді як по перших морозцях навіть в загальновідомому запресингованому місці може стабільно ловитися 200-300 грамовий окунь. Звідки він береться, і де ховається влітку для мене велика загадка. Типова ситуація: коса острова, над нею 1,5 глибин, ріденька травичка, в обидві сторони від коси звалювання до 3-4 метрів. У червні і липні твічинг по косі приносить відра окунців вагою 50-70 грамів, ловля з відвідним повідцем по звалюваннях зрідка 100-грамів «смугастих». У цьому ж самому місці, але в жовтні середня вага вже від 120 до 150 грамів. Рідко на відведенні повідці попадаються «горбані» за півкіло вагою. Причому літніх «матросиків» зовсім небагато! Залишається думати, що в теплій літній воді вони теж крутятся десь поряд, але ловитися на запропоновані приманки і продемонстровані проводки начисто відмовляються. Всі мої експерименти з крупняком літом і весною закінчувалися повним провалом, так що з визначеною точність можу дати пораду – для трофейної окуневої рибалки варто дочекатися пониження температури води +10-12 градусів. Найцікавіше, що риба в цілому дотримуватиметься ділянок з теплішою водою, наприклад глибоких повільнотекучих проток, де біля дна вода на пару градусів тепліша. Ось така виходить холодноводна активність в теплій воді. Так само, всю зиму гідний окунь ловиться на «теплих» ділянках водоймищ нижче за ТЕЦ, ГРЕС і АЕС.

Великому шматку – рот радіє

Істина «велика приманка – велика риба» справедлива швидше для щуки, ніж для окуня. Але бували випадки, що саме крупний розмір приманки дозволяв відсортувати усюдисущого дрібного окуня, і викликав клювання тільки гідних екземплярів.

Якщо перейти до конкретики, і перерахувати робочі приманки, то можна буде зробити висновок про надзвичайну працездатність крупних блешень вертушок, – Mepps Aglia Long №3-4, Myran Panter 15-20 гр, неповторного Vibrax від Blue Fox 3-5-х номерів. Тобто приманка в таких ситуаціях виходить максимально галасливою і помітною для хижака. Підійдуть і великі воблери класів «фет» і «кренк».

Ще однією ситуацією, коли нас можуть виручити крупні приманки, стане фліпінгова ловля в глухому коряжнику. Сунутися туди з мікроджігом, навіть у варіанті, що не зачіпляється, точно не потрібно – загальна потужність снасті не та. А ось м'ясистий твістер, наприклад YUM WOOLY Curltail 3-4 дюйма з «їстівної» гуми на незачепляйці фліпінгової джиг-головці або «техаському» оснащенню на легкій «кульці» і офсетному гачку дуже навіть підійде. Снасть наловить силу-силенну щуки, але і пристойних окунів теж. Іноді пару-трійку з одного «пухнастого» корча. «Їстівність» однойменного силікону хоч і викликає спори, але в такому лові все ж таки має помітну перевагу. Я сам не один раз спостерігав, як «смугастий» довго «жував» і штовхав губами приманку, перш ніж конкретно її хапнути. Смачна гума у поєднанні з якнайлегшою, майже невагомою головкою абсолютно не викликала підозри у хижака. Сама такий лов не хитрий – закид в саму гущавину корчів, і довге вишкрібання клювання риби з елементами прямовисного блесніння і мормишечної ловлі. Товстий плетений шнур і довгий металевий повідець (не тільки від щук, але і від ракушатника) обов'язкові.

Коли дрібні приманки більш бажані

Протилежна вищеописаній істина «На міліметр менша приманка – на окуня більше» теж справедлива – не дарма ж її так давно сформулювали. Дрібні і середні приманки саме по крупній рибі бувають хороші на самих запресованих спінінгістами водоймищах, та і просто в періоди посереднього клювання.

Основний інструмент останніх років в роботі по окуневі, це донний відвідний повідець. На відміну від раніше популярного мікроджига, він дозволяє виконати плавнішу проводку, тоді, коли це потрібно. Та і вагу грузила в мікроджизі в 10 грамів вже перебір, а у відведеному повідці все тільки починається з 15-20-ти. Контроль снасті і дальність закиду будуть на висоті. А клювання вибірково крупного «смугастого» можна добитися зміною однєї лише проводки – в ній сила. Якщо проводитимемо відведенням різко, підкидаючи його над дном і піднімаючи клуби муті, роблячи короткі паузи і довгі протяжки, тоді зловимо мішок дрібних «матросиків». А якщо використовуємо тонкий підхід, тихенько поскребемо грузилом по дну, дамо дюймовому твістеру трохи полежати на дні, злегка зірвемо його з місця, знову проволочем – і з цієї ж самої точки почнемо ловити вже цілком пристойних окунів. До речі, варто спробувати як приманку дрібних силіконових черв'яків – у мене пару разів вистрілювали саме по «горбаням».

Ще одним гарантованим способом зловити восени і на початку зими декілька пристойних окунів стане твічинг невеликими, але глибоко ниряючими воблерами класу «deep». Наприклад Zipbaits Khamsin DR 50мм,, Duel Hardcore 50 і трохи крупніший Hardcore Lb-70sp, і дуже уловистий Megabass LIVE-X Smolt. Такі приманки йдуть в горизонті до двох метрів – якраз там, де і тримається відпочиваючий «смугастий». Причому твічити можна не тільки по мілководих поливах, але і по порівняно глибоким, до 5-7 метрів підводним ямкам і канавам. Спочатку приманка протяжкою шнура заглиблюється на робочу глибину, потім власне і починається різка, але не дуже швидка ривкова проводка. У півводи крутиться достатня кількість непоганого окуня, плюс деякі активні особини піднімаються за приманкою від самого дна.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Спінінгова ловля | Просмотров: 1540 | Добавил: Vasya | Теги: великий окунь, як, Ловля окуня, де шукати адмірала, окуняра, окунь в Хрінинах, приманки для окуня, крупний окунь, окунище, де ховаєтсья крупний окунь | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Ваш улюблений вид ловлі?
Всього відповідей: 295


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz