Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSП`ятниця, 19.04.2024, 05:44
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Травень » 31 » Щука-трав’янка
21:26
Щука-трав’янка

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Щороку я з нетерпінням чекаю вересня, тому що саме цей осінній місяць у мене асоціюється з ловлею щуки-трав'янки. А це – дуже цікаве заняття. Залежно від регіону і водоймища, період підвищеної активності щуки-трав'янки може декілька варіюватися в своїх термінах і тривати з кінця серпня по середину жовтня. Але, по своєму досвіду, скажу, що, якщо передбачається ловити трав’янку в Україні, то оптимальніше все це робити в другій половині вересня.

Риболови ділять щуку на два види: глибинну і щуку-трав’янку. Ці види відрізняються тим, що глибинна щука як правило живе і полює на глибинах водойми, а трав’янка – полює водній рослинності і неглибоких коряжниках.

Мною неодноразово було помічено, що два цих види відрізняються між собою по забарвленню, навіть якщо вони мешкають в одному водоймищі. У глибинної щуки темніший колір луски, а у трав'янки, відповідно, більш світлий. Звичайно ж, популяція щуки-трав'янки більша, ніж популяція глибинної, але, що стосується розміру, то тут лідирує саме глибинний підвид.

На мій погляд, щуку-трав'янку ловити набагато цікаво. При ловлі глибинної щуки можна монотонно проплавати цілий день і побачити всього лише одну покльовку, при ловлі ж трав'янки, клювань, як правило, багато, і відрізняються вони великою різноманітністю. У ловлі трав'янки є певний екстрим, який пов'язаний перш за все з складними умовами місця ловлі, труднощами при закиданні снасті і виведенням риби, що клюнула.

У уловах трав'янки, в основному, присутні екземпляри вагою до кілограма. Нерідкі і клювання 100-200 грамів «ножиків». Втім, іноді зустрічаються і клювання трофейних екземплярів. Так, наприклад, рекорд мого дяді – це 6-кілограмова щука, спіймана у вікні серед водоростів з глибини в півметра.

В принципі, під час осіннього жору щуку-трав'янку зловити досить легко. Але, на жаль, я почав помічати, що з кожним роком риби стає все менше в кількісному виразі, а самі особини дрібніють. Я думаю, що в цьому слід винити, перш за все, браконьєрів, що розперезалися. Типова ситуація останнім часом – приїжджаєш на водоймище і бачиш, що водна рослинність густа обплутана сітками. З кожним роком ситуація погіршується, але все таки поки трав'янка у водоймищах є.

Прибувши на водоймище, треба оглянутися і визначитися з перспективними місцями лову. Звичайно це – як мілководні, так і глибоководні ділянки, порослі водною рослинністю. Улюблені місця полювання щук-трав'янок – це чагарники воростів. Щука-трав’янка любить ховатися в тіні, що створюється широким листям водних рослин.

Природно, краще всього рибалити з човна, оскільки це дозволить якісніше здійснювати проводки в місцях з водною рослинністю. Найефективнішими є нешвидкі і рівномірні проводки, які краще всього проводити уздовж межі чистої води і водної рослинності. На межі фолу, так би мовити. У такій ситуації зачепи – діло не рідкісне, тому раджу застосовувати волосінь більш товщу, наприклад 0,4 мм, щоб можна було на відстані, не підпливаючи до приманки, що зачепилася, посмикати її і звільнити.

Хоча багато хто вважає таку волосінь дуже товстою, я у відповідь можу заперечити, що на кількість клювань цей параметр волосіні особливо не впливає, а ось зручність від її використання – незаперечна.

Для лову щуки трав'янки краще всього підходять блешні вертушки, а ось їх вигляд і розмір – це вже, як мовитися, на смак і колір... Потрібно тільки користуватися правилом, якщо вода у водоймищі темна, то краще застосовувати приманки з пелюстками яскравих забарвлень, і навпаки – при прозорій воді можна вибрати тьмяніше забарвлення використовуваної приманки. При полюванні на щуку-трав'янку розмір приманки може варіюватися від нульового до п'ятого. Оптимальніше всього працюють вертушки третього розміру.

При ловлі трав'янки також непогано працюють і блешні коливалки. А ось воблери я застосовувати не радив би, унаслідок їх постійних зачепів. Віброхвости в умовах лову щуки-трав'янки в чагарниках рослинності малоефективні А ось що слід обов'язково спробувати, так це американський спінер-бейт. Завдяки його специфічній конструкції, проводки можна здійснювати мало не по самій траві.

Ефективність у нього не менша, ніж у блешні вертушки, проте зачепів значно менше. Для ефектної рибалки можна скористатися поппером. Клювання щуки трав'янки на поппер – красиве дійство, що зачаровує. Здійснюючи проводку уздовж лінії водної рослинності, дуже цікаво спостерігати, як щука прямо виламується з трави і робить красивий кидок.

Якщо говорити про методи полювання на щуку-трав'янку, то один з найефективніших – ловля в невеликих вікнах водної рослинності розміром до двох-трьох метрів. Проводка може тривати дві-три секунди, але, як показує практика, в таких вікнах щука бере завжди. Єдине, здійснити її виведення буває проблематично.

Окремо варто відзначити місця, де рослинність повністю підводна (коли рослини лежать щільним килимом під водою). У таких місцях трав'янка стоїть прямо над килимом, маскуючись під колір трави. Але ловити в такому місці трохи скрутно – не можна давати приманці падати на дно, інакше відбудеться зачеп за водорості. А, як показує практика, якщо на гачку залишаються шматки рослин, то щука не хоче брати приманку.

Крупнішу трав'янку (5-7 кг.) можна зловити в місцях, де є повалені дерева і пні, що впали у воду, затоплені гілки або кущі. При ловлі в таких місцях краще мати з собою відчеп, інакше численні втрати приманки гарантовані. Втім, саме в таких місцях попадаються найкрупніші щуки.

Щука-трав'янка зазвичай стоїть і полює в одному і тому ж місці протягом всього дня. І якщо ви побачили десь, як вивернулася щука, можна сміливо кидати туди приманку. Клювання гарантоване. Якщо клювання не було після першого разу, то трапиться з п'ятого. До речі, це дуже дієвий спосіб – уважно спостерігати за дзеркалом водоймища і дивитися, де вивертається щука. Якщо в цьому місці клювання не було, то можна спробувати ще раз через пару годин, оскільки щука там і стоятиме.

Для мене важко встановивши чітку залежність погодних умов і хорошого клювання щуки-трав'янки. Річ у тому, що я намагався якось для себе систематизувати поєднання погодних чинників з клюванням щуки, але дані були настільки суперечливі, що я так нічого і не вивів, і зрозумів, що хороший улов може бути за любої погоди. Знаю точно: якщо ви настроїлися на ловлю трав'янки, то неодмінно варто поїхати – риба у вас обов'язково буде.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

 

Категория: Спінінгова ловля | Просмотров: 1792 | Добавил: Vasya | Теги: щука-трав’янка, воблери на трав’янку, блешні на трав’янку, ловля щуки-трав’янки, спінер-бейт на трав’янку, трав’янка, Жор щуки, приманки на трав’янку | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Я найбільше люблю ловити…
Всього відповідей: 145


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz