Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------
Джеркбейти – це штучні приманки, призначені для ловлі крупного хижака. Середня маса джеркбейта складає близько 50 грамів, а довжина може доходити до 30 сантиметрів і більше. Такі приманки вимагають особливої снасті і специфічної проводки, оскільки переважна більшість джеркбейтів позбавлена лопаток.
Історія джеркбейтів
Перші джерки з'явилися в США майже сто років тому: їх використовували для ловлі щуки, маскінонга, судака і інших крупних хижих риб. Втім, деякі автори стверджують, що праобраз джерка (тобто дерев'яна приманка без лопатки) використовувався індійцями з незапам'ятних часів. До Європи в той час джеркбейти потрапляли лише одиничними екземплярами і не приживалися – по украй мірі аж до середини 90-х років минулого століття, коли Бертус Роземайер написав ряд матеріалів, присвячених використанню джерків при лові крупної риби. Інтерес до приманок спалахнув практично миттєво – з'ясувалося, що ці великі важкі воблери володіють винятковою уловистістю. Втім, широко розповсюдження вони у той час так і не отримали. Приманки, що доставлялися із США по індивідуальних замовленнях, коштували дуже і дуже дорого, та і снасті вони вимагали теж вельми непростої. Популярними в Європі джерки стали тільки після того, як компанія Salmo, відома як виробник поганих спінінгів і непоганих приманок, випустила серію джеркбейтів за більш менш прийнятною ціною В результаті ловля на джеркбейти дуже швидко стала популярною, оскільки ефективність цих приманок була на той час вже доведена. Дивна, ні на що не схожа гра джеркбейтів дозволила європейським спінінгістам наново відкрити, здавалося б, безнадійно обловлені і запресовані водоймища. Через пару років джеркбейт прийшов і до України.
Вибір оснастки для джеркбейта
Ловля на джеркбейт вимагає досить специфічної снасті, яка навряд чи підійде для якого-небудь іншого виду приманок.
«Палка» для джеркбейта повинна бути короткою, жорсткою і дуже міцною. Довжина класичного джеркового вудилища складає від 170 до 230 сантиметрів: у ідеалі воно повинне бути цілісним, в крайньому випадку – двоскладовим. Мінімальний тест вудилища – 40 грамів, проте для комфортного лову краще узяти спінінг з тестом 60-100 грам і більше. Бажано користуватися жорстким вудилищем, здатним точно передавати рухи руки приманці. Що стосується конкретних моделей, то тут і далі я рекомендуватиму тільки перевірені часом вудилища. Серед спінінгових вудилищ для джеркбейта такими є: Daiwa Tornado Jerkbait, Shimano Beast Master 60 JH (відносно легкий джерк), Sportex Power Jerk 2100 (більш важчий джерж). Окремо від інших стоїть RST LF Jerk II. Чому окремо? Спробуйте знайти його в якому-небудь Інтернет магазині і прицініться – всі питання відпадуть автоматично
Котушка – тільки мультиплікатор. Навіть самі могутні «м’ясорубки» не витримують постійного ривкового навантаження на вісь і розвалюються в найкоротші терміни. Мультиплікаторні котушки теж не завжди справляються з проводкою джеркбейтів і виважуванням крупної риби, проте в цілому вони мають набагато могутнішу конструкцію.
Розрізняють два види мультиплікаторних котушок – так звані «мильниці» і «бочки». «Мильниці» використовуються для роботи з легкими приманками вагою близько 30-40 грамів. Основні їх достоїнства – оригінальний дизайн і відносно невелика маса. Класичні мультиплікаторні «бочки» працюють практично з будь-якими вагами, вміщають більше шнура і добре витримують будь-яке ривкове навантаження.
Волосінь – надзвичайно важливий компонент джеркової снасті. Монофільна волосінь не годиться абсолютно – навіть самі кращі мононитки сильно розтягуться, що у випадку з джеркбейтами неприпустимо. Для цього виду ловлі підійде тільки якісний плетений шнур з великим розривним навантаженням. У літературі часто рекомендують Fireline, проте особисто мені більше подобається PowerPro білого кольору. Чому білого? Спочатку будь-яка «плєтьонка» робиться саме білою, а потім її забарвлюють спеціальними складниками. При цьому фарбувальні складники трохи руйнують структуру волокон, що погано позначається на її міцності. На цьому все. Шукайте нові матеріали про джеркбейти на сторінках мого сайту.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.
|