Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSВівторок, 03.12.2024, 01:28
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Вересень » 5 » Що потрібно мати сучасному карпятнику на рибалці
23:02
Що потрібно мати сучасному карпятнику на рибалці

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Мабуть, почалося все ще в ранньому дитинстві, коли тато узяв мене з собою на ставок половити карася. Після чергового клювання замість карася на моїй волосіні була якась крупна риба, як потім з'ясувалося, короп.

Мені було років шість, але я добре пам'ятаю свої відчуття. Вудилище з ліщини, поплавець з гусячого пера, словом, снасть була розрахована зовсім на іншу рибу. Боротьба була недовгою, короп швидко обірвав волосінь і поплив, але у мене на все життя залишилися спогади про незвичайну величезну силу цього підводного красеня. Так в моїй душі зародилася якась особлива пошана, захоплення цією рибою. І коли на початку 90-х років до мене почала доходити уривчаста інформація про європейську техніку спортивного вудіння коропа, я твердо вирішив освоїти цей лов до дрібниць.

Признаюся, на перших порах довелося проявити певну завзятість, адже майже цілий сезон я відловив на бойли без єдиного клювання. Бажаючи брати активну участь в процесі, я майже відразу відмовився від купувальних бойлів (та і роздобути їх в наших магазинах у той час було практично неможливо), а експериментував з власними складами. Основними інгредієнтами тоді були манна і кукурудзяна крупа, а з ароматизаторів мед, ванілін. Спочатку короп повністю ігнорував мої саморобні бойли. Нарешті, почалися перші сіпання, про що свідчили періодичні сигнали дзвіночків (у той час я ще обходився без електронних сигналізаторів клювання). Було очевидне, що короп цікавився бойлами, але не засікався, і я почав працювати над довжиною волоса і розміром гачка і самої насадки.

Ти не представляєш, якою нагородою для мене став перший спійманий короп! На той час у мене накопичилося вже достатньо інформації із спеціалізованих коропових журналів, в основному англійських, але саме тоді я зробив для себе важливий висновок: марно сліпо копіювати зарубіжний досвід, нехай навіть великих майстрів, потрібно до всіх своїх дій приходити самому.

Безумовно, в таких багатих рибою краях, як, скажімо, пониззя Волги, зловити сазана не складає особливих труднощів навіть початкуючому риболовові. Риба тут не дуже вередлива відносно насадок, а від снастей вимагається лише необхідний запас міцності.

Інша справа водоймища Волинської області. Я не маю на увазі рибгоспи, де дрібний короп клює безупинно на будь-які насадки, а говорю про ставки і невеликі озера, де мешкають дикі (або здичавілі з часів розвалу рибгоспів) особини. Незграбні снасті в руках місцевих вудильників часто не дозволяють добитися бажаного результату, не дивлячись на прекрасне знання місць лову. Деякі наїжджі риболови, дорого, але, на жаль, бездумно оснащені, обмежені до того ж в часі одним днем або, в кращому разі, "уїк-ендом", ще рідше можуть похвалитися вражаючими уловами.

Який мінімальний набір снастей і інвентаря повинен мати в своєму розпорядженні сучасний карпятник, щоб рибалити в подібних умовах з максимальним задоволенням?

Скажемо прямо, "джентльменський набір" сучасного карпятника вельми обширний. Щоб ефективно ловити рибу в більшості наших водоймищ, буде потрібно: три або чотири коропові вудилища, оснащених силовими котушками з шпулями великої ємкості для дальнього закиду; окреме вудилище для поплавця-маркера, що дозволяє знайти перспективне місце для лову; і ще одне, більш могутніше, якщо плануєте підгодовувати за допомогою спеціальної годівниці "Bait Rocket".

А ось підставка Rod-pod зовсім не обов'язкова. Я, наприклад, вважаю за краще дві стійкі, які дуже міцно тримаються в ґрунті. Підставка може знадобитися лише в тому випадку, якщо ви ловите з бетонних плит або з кам'янистого берега, де стійки просто неможливо увіткнути в ґрунт. До підставки або стійки кріплять електронні сигналізатори клювання (правда, своїх перших коропів я зловив з використанням примітивних дзвіночків). Сигналізатори не розкіш, а необхідність, адже лов йде вдень і вночі протягом декількох діб. І навіть вдень ви не завжди можете невідривно спостерігати за вудилищами: доводиться відволікатися на підготовку чергової порції підкормки і безпосередньо підгодовування, та і власна трапеза теж вимагає часу.

При покупці електронних сигналізаторів клювання необов'язково вибирати найдорожчі моделі, але вони повинні не боятися дощу і дозволяти легко замінити батарею, не розбираючи корпус.

Зовсім добре, якщо сигналізатор обладнаний регулятором гучності. Для лову на течії вельми бажаний і регулятор чутливості, тому що грузило злегка волочиться течією по дну, а водорості, що пропливають мимо, гіляки, сміття періодично зачіпають за волосінь. У цих умовах дуже чутливий сигналізатор раз у раз підніматиме помилкову тривогу.

Якщо електронні сигналізатори клювання інформують риболова про те, що короп узяв насадку, то механічні (візуальні) сигналізатори (свінгери, спрінгери) дозволяють спостерігати за розвитком подій після клювання.

По ним, наприклад, можна судити, в якому напрямі, до риболова або від нього, почала рухатися риба. Крім того, вони виконують функцію своєрідних відтяжок, примушуючи електронні сигналізатори працювати як при натягненні, так і при ослабленні волосіні. Якість виготовлення механічних сигналізаторів клювання стане ясна на першій же рибалці.

Якщо волосінь не вислизає мимоволі з кліпси свінгера або спрінгера, але при підсічці легко з неї вивільняється, якщо цей сигналізатор допускає регулювання чутливості, якщо він гідно протистоїть вітру - значить, це та річ, на яку варто потратити свої кошти. Ніяк не обійтися без місткого надійного підсака. Мій на довгій рукояті: чим далі від берега він опущений у воду, тим сміливіше риба в нього йде. У мого підсака сітка легко відокремлюється з рукояттю.

Коли спійманий короп виявляється на березі, я від'єдную рукоять, що заважає, і, не виймаючи його з сітки, можу відійти з ним подалі від берега, щоб спокійно витягувати гачок, не побоюючись упустити трофей. У цій же сітці коропа можна зважити для цього до неї пришиті спеціальні матерчаті петлі.

Якщо ви збираєтеся відпускати рибу (а принцип "зловив-відпусти" варто узяти на озброєння), то буде потрібно матерчаті мішки для її зберігання: затягнувши горловину, їх опускають в глибокому місці у воду, прив'язавши мотузок до кілочка, гілки дерева і так далі. Всі маніпуляції по витяганню гачка і переміщення коропа в мішок краще проводити на спеціальному матраці, щоб марно не травмувати рибу.

Оскільки вам належить провести "в полях" декілька діб, буде потрібно набір сучасного туристичного спорядження, і бажано, щоб воно було спеціально адаптоване для коропового лову. Короповий намет, наприклад, має просторий вхід, щоб риболов міг швидко покинути її, якщо вночі відбудеться клювання. Закриваючу запону зазвичай роблять прозорою, щоб можна було спостерігати за вудилищами. Розкладачка теж не перешкодить, якщо планується провести на водоймищі декілька діб. Добре, якщо спальний мішок кріпиться до неї ремінцями і має блискавку з обох боків, адже вибиратися з нього доведеться, як по тривозі.

Існує ще маса додаткових пристосувань, але це вже швидше до питання про комфорт.

Снасті

Коропові вудилища

Тепер поговоримо про снасті детальніше, і почнемо, природно, з вудилищ. Яким вимогам повинне відповідати сучасне коропове вудилище, і, передбачаючи твою відповідь, чи можуть початкуючі риболови вибрати не дуже дорогі, але якісні снасті?

Почну з другої частини питання. Я глибоко переконаний, що основна ідея сучасного лову коропа не "крутизна" снастей і аксесуарів, а вдумливий, методичний підхід до рибалки. Звідси і багатоденне пильнування на березі водоймища, і ретельно вивірені рецепти бойлів. Безумовно, є речі, без яких не обійтися початківцеві карпятнику. Варто перш за все поклопотатися про придбання базових елементів екіпіровки. Постараюся дати конкретні рекомендації.

Не буду оригінальним, якщо скажу, що вудилище ключовий елемент всієї снасті, в короповій рибалці це так само вірно, як в спінінгу або нахлисті. Звичайно, оснащення можна доставити в точку лову за допомогою човна. Тим же способом, до речі, можна здійснювати і підгодовування. В цьому випадку до снастей (вудилищу і котушці) не пред'являються такі високі вимоги. Але можливість закидати безпосередньо з берега робить лов мобільнішим і ефективнішим.

Я віддаю перевагу короповим вудилищам завдовжки 12-13 футів (3,6-3,9 м) і потужністю 3,5 Lb. Такий запас потужності не пошкодить при дальньому закиді і при використанні важких грузил. Виготовлені з сучасних матеріалів, навіть такі могутні вудилища при виведенні добре амортизують і надійно гасять ривки крупної риби. Для лову з човна вудилища можуть бути значно коротше (близько 3 м), адже дальнього закиду не потрібно. Приблизно уявляючи собі, середня вага грузила, яке ви хочете включити в оснащення (зазвичай вагою 80-100 г), можна легко протестувати при покупці будь-якого вудилища, яке збираєтеся використовувати для лову коропа.

Під вагою грузила вершина горизонтально розташованого вудилища повинна відхилятися від осі не більше ніж на 20-25°. Якщо це значення більше, вудилище працюватиме з критичними навантаженнями, але якщо ваша коропова вудка, немов колода, зовсім не гнеться під вагою вантажила, то при закиді бланк не "вистрілюватиме", істотно знижуючи дальність закиду.

Якщо мова не йде про покупку елітного вудилища, не варто приділяти дуже багато уваги визначенню модульності графіту, використовуваного при виготовленні бланка, краще переконатися в хорошій якості кілець і катушкотримачі. Кільця зібраного вудилища повинні бути розташовані по одній лінії, а їх якість не повинна викликати питань. На коропові вудилища зазвичай ставлять від 5 до 8 кілець плюс "тюльпан". З одного боку, чим менше кілець, тим менше тертя волосіні при закиді, тим легше вудилище; з іншою - чим більше кілець, тим більше рівномірно розподіляється навантаження. Для початку краще вибирати щось середнє. Чим більше діаметр першого (найближчого до катушкотримача) кільця, тим краще (зазвичай він буває 40-50 мм). Оптимальна відстань між рукоятками коропового вудилища залежить від зростання риболова, точніше, довжини його рук. Візьміть вудилище лівою рукою за комльовую частину, правою - біля катушкотримача. Підніміть його над головою, як при закиді, повністю витягнувши обидві руки. Якщо кут між витягнутими руками близький до 45", це те, що вам потрібне. Керуючись цими рекомендаціями, завжди можна вибрати собі відповідне і не дуже дороге вудилище. Природно, існують визнані лідери: англійські фірми FOX, ROD HUTCHINSON, HARRISON ROD, CENTURY, що випускають дуже якісні і деколи вельми дорогі серійні вироби.

Повною мірою якість коропового вудилища виявляється при лові з дальнім закидом.

Коропова котушка

Коропова котушка повинна бути надійною. Кількість підшипників вторинна; головне щоб вона була силовою, не мала люфтів в основних вузлах, була забезпечена надійним переднім гальмом і шпулею великої ємкості для дальнього закиду. Шпуля коропової котушки повинна вміщати, принаймні, 200 м волосіні, на яку передбачається ловити.

Бажано мати в арсеналі декілька шпуль з волосінню різного діаметру. Наприклад, для лову в коряжнику мені знадобиться волосінь 0,37 мм або навіть 0,4 мм, тоді як при лові з дальнім закидом на чистому дні доречнішою виявиться мононитка 0,28 мм. Якщо на шпулю котушки вміщається більше 200 м волосіні, можна зробити акуратну підмотку. До речі, сама волосінь обов'язково повинна бути розмотана на великих шпулях (по 300 м і більше).

Віддавайте перевагу мононитці від відомих виробників. І краще зайвий раз змінити волосінь, особливо при лові в річках з кам'янистим і піщаним дном, чим втратити при виведенні трофейний екземпляр. Ось деякі популярні моделі коропових котушок без бейтраннера - DAIWA Turnament S 5000 T; SHIMANO Biomaster 12000; і з бейтраннером - DAIWA Infinity X5000 BR; SHIMANO Nexus 8000 GTE.

Можливо, не всім читачам зрозуміло, навіщо тягати з собою на рибалку два коропові вудилища, не призначених безпосередньо для лову риби (я маю на увазі вудилище з поплавцем-маркером та вудилище оснащене годівницею ракетою).

Поплавць-маркер

Дослідження місця лову за допомогою поплавця-маркера тема окремої розмови. Але якщо говорити коротко, саме з пошуку перспективного місця починається будь-яка серйозна коропова рибалка. Котушка для вудилища з поплавцем-маркером повинна бути заповнена плетеною волосінню приблизно 0,25 мм. "Плетінка" передає в руку всі нюанси підводного рельєфу. Потужність вудилища для поплавця-маркера залежить від ваги грузила, яке повинне бути грушовидної форми, вагою близько 80 гр.

Волочучи грузило по дну, визначають щільність донного ґрунту: пісок, мул, глина. Щоб визначити зразкову глибину в місці лову, підмотують волосінь доти, щоб поплавець досяг грузила, потім підбурюють волосінь, вимірюючи її довжину, поки поплавець не покажеться на поверхні. Довжина підбуреної волосіні приблизно рівна глибині водоймища в тому місці, де знаходиться поплавець.

Зміряти довжину волосіні буде простіше, якщо знати відстань між котушкою і першим кільцем вудилища (так відмірюють тасьму в галантерейному магазині, прикладаючи її до дерев'яної лінійки), або якщо зробити мітку на бланку, наприклад, в 50 см від котушки. Після кожного виміру грузило підтягають до себе на декілька метрів. Так визначають ділянки з різкими перепадами глибин.

Без поплавця-маркера на короповій рибалці не обійтися, адже від правильного вибору місця багато в чому залежить успіх майбутнього лову. Прагніть шукати прикордонні ділянки: між твердим і м'яким дном, глибиною і мілководдям, чагарниками трави і чистими ділянками. Коли перспективна точка знайдена, поплавець-маркер може служити орієнтиром для підгодовування і для визначення дистанції для закиду.

Годівниця ракета (Baitrocket)

Що стосується вудилища з годівницею ракетою (Baitrocket), то воно необхідне в тому випадку, якщо потрібно швидко підгодувати місце лову за допомогою комбікорму (пелетса), мінібойлів, зерен; його використовують при вудінні в стоячій воді, оскільки підкормка опускається на дно від самої поверхні після того, як ракета приводнилася.

Вудилище для підгодовування повинне бути дуже могутнім, адже вага заповненою підкормкою ракети може досягати 200 г і більш. Немає сенсу в цьому способі підгодовування, якщо лов ведеться поблизу від берега.

Крім годівниці ракети є і інші пристосування для доставки підкормки до місця лову. Які з них варто мати в своєму арсеналі, а без яких можна обійтися?

Чим ще можна підкормити місце ловлі?

Останній Кубок світу по лову коропа показав, що найпоширенішим способом підгодовування, що випереджає по популярності навіть ракету (яка, до речі, в особливій шані у англійців), є "кобра" порожниста трубка для метання бойлів. Вона дозволяє підгодовувати намічені місця, розташовані в 100 м і більше від берега.

У моєму арсеналі дві "кобри" для бойлів різного діаметру. Для підгодовування на відстані до 30 м від берега я зазвичай використовую рогатку. Який би спосіб підгодовування ви б не вибрали, не прагніть працювати на граничній дистанції: якщо за допомогою ракети ви точно кладете підкормку на відстані 80 м від берега, а на 100 м потрапляєте в квадрат один раз з трьох, то краще підгодовувати і ловити на 80-ти. Останнім часом багато карпятників використовують пневмопушки для стрілянини бойлами, керовані по радіо контейнери для доставки підкормки в точку лову, але вартість цих оригінальних пристосувань все ще досить висока.

Не менш цікавий, але цілком доступний спосіб "точкового" підгодовування - використання розчинного у воді матеріалу PVA, з якого роблять стрічку, мішки, волосінь. Розчинною волосінню я користуюся дуже часто, коли інші способи підгодовування неефективні.

Як відомо, сучасний короповий лов просто немислимий без бойлів. Більшість карпятників, вважають за краще бойли власного приготування.

Виготовлення бойлів

Багато хто намагається спростити собі життя і ловлять на готові бойли, куплені в риболовецькому магазині.

Я не роблю цього по двох причинах: по-перше, в Україні зараз практично неможливо дістати дійсно якісні бойли, по-друге, довіряючись виробникові, я позбавляю себе задоволення впливати на результат, експериментувати.

Адже для самостійного виготовлення кульок буде потрібно не так-то багато: дошка для скачування кульок і шприц для витискування тіста.

Якщо потрібно виготовити невелику кількість насадок бойлів, а ви ще не обзавелися цими пристосуваннями, можна скачати кульки і уручну. Щоб бойл опинився на "волосі", буде потрібно голку з гачком. Коротка голка застосовується, коли бойл насаджують на сам гачок, довга - коли потрібно нанизати підгодовувальні бойли на розчинну волосінь.

Їдемо на рибалку

Яка послідовність твоїх дій на березі водоймища? З чого у тебе зазвичай починається рибалка: з установки намету, з підгодовування, із закиду снастей, а може бути, з власної трапези?

Знаєш, якщо ти опинився на березі в десять годин вечора, то краще всього повечеряти і лягти спати! Ну, а якщо серйозно, то перший етап, особливо на незнайомому водоймищі, пошук цікавої ділянки за допомогою поплавця-маркера і шляхом візуального спостереження. Ідеальний орієнтир - короп, що грає на поверхні. Поки місце не знайдене, немає сенсу вивантажувати з машини решту амуніції. Коли вибір зроблений, я збираю снасті і підгодовую місце.

Після цього можна вже закинути вудилища і зайнятися бівуаком. Признаюся, я люблю розташуватися з комфортом, адже провожу на рибалці велику частину вільного часу. За декілька днів перебування на березі після риболова залишається достатньо сміття. Я вирішую цю проблему радикально: відразу по прибуттю на місце закріплюю на видному місці місткий целофановий пакет.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Донна ловля | Просмотров: 4586 | Добавил: Vasya | Теги: карпятник, карпфішінг, пневмопушка, Карпові вудилища, Ловля карпа, Годівниця ракета, карпфішинг, Baitrocket, Поплавок маркер, Кобра | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Тільки правда: яка ваша найбільша риба спіймана спортивною снастю?
Всього відповідей: 96


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz