Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------
Відразу обмовлюся: цей матеріал не є посібником із створення гарантовано уловистих блешень «вертушок», оскільки створити таку можна, тільки володіючи величезним запасом теоретичних знань, або не менш вражаючим практичним досвідом. У цій статті я викладу лише загальні відомості про «вертушку», і приведу деякі рекомендації по їх виготовленню.
Класична «вертушка» складається з дротяної основи, сердечника, однієї або декількох намистин, трійника, пелюстки і скоби, на яку кріпиться пелюстка.
Найпростіший компонент – трійник, його доведеться купити. Вибір конкретної марки – справа суто індивідуальна. Відзначимо лише, що розмір трійника повинен відповідати розміру самої блешні. В середньому довжина трійника повинна складати від 40 до 50 % довжини основи.
Основа виготовляється з міцного і жорсткого сталевого дроту завтовшки близько міліметра або трохи менше. Для цієї мети підійде, наприклад, струна для рояля або, що ще краще, дріт з неіржавіючої сталі.
Сердечник – досить складний елемент. Звичайний сердечник є латунною заготовкою з отвором в центрі, проте зустрічаються і сердечники з інших сплавів, а також з пластмаси. Форма сердечника може бути самою різною.
Намистини (бісер) відокремлюють скобу з пелюсткою від сердечника і сприяють легкому обертанню пелюстки. Знайти намистини в продажу не є проблемою.
Скоба виготовляється з латуні і алюмінію і являє собою складене навпіл кільце. Відмінним матеріалом для скоб є кутики для гіпсокартона.
Пелюстка – найскладніший елемент Матеріалом для пелюстки служить листовий метал завтовшки від 0,3 до 1 мм. Форма і розміри підбираються експериментальним шляхом: відзначимо лише, що блешні з вузькою пелюсткою легше заглиблюються. Пелюстка може бути прикрашена малюнком, для створення якого використовують шаблони і кольоровий лак, що наноситься розпилювачем або аерографом.
Необов'язковий елемент блешні – кембрик або мушка. Мушка виготовляється з будь-яких ниток або волокон, колір, довжина та інші характеристики яких підбираються індивідуально.
Технологія створенні блешні
Беремо дротяну основу і робимо на одному кінці петлю, усередині якої повинне знаходитися вушко трійника. Створювати петлю краще за допомогою невеликих пасатижів, які дозволяють надійно обмотати вільний кінчик навколо центрального елементу.
Надягаємо на основу заздалегідь підготовлений сердечник, довжина якого може складати від 50 до 70% довжини основи.
Надягаємо на основу одну або декілька намистин. Виготовляємо скобу. Для цього вирізуємо з латунної або алюмінієвої пластини трохи витягнуте кільце потрібного розміру і складаємо його пополам. В результаті виходить щось подібне до подвійного напівкруга. ВАЖЛИВО: внутрішній отвір кільця повинен бути на декілька міліметрів менше, ніж відстань між краєм пелюстки і отвором в ньому. Якщо зазор буде дуже маленьким, пелюстка чіплятиметься за основу і блешня просто не почне працювати.
Альтернативний варіант створення скоби – виготовлення невеликої зігнутої пластинки з двома отворами. Зробити таку пластинку дещо складніше, проте блешня працюватиме набагато краще. Беремо заздалегідь підготовлену пелюстку, просвердлюємо на одному кінці отвір і протягуємо в отвір скобу. Потім затискаємо основу між складеними половинками скоби так, щоб остання могла вільно обертатися разом з пелюсткою. Зрозуміти, що саме і де затискається, можна, вивчивши будь-яку блешню «вертушку», наприклад Mepps Aglia Long. Встановлюємо додаткові намистини (якщо вони потрібні). Створюємо петлю для карабіна, або заводного кільця на верхньому кінці основи.
Випробовуємо блешню: спочатку у ванні, а за умови успішної здачі стендових випробувань – в польових умовах.
Ось, по суті, і все, Вдалої рибалки!
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.
|