Якщо ви купили вудку з волосінню в магазині, не поспішаєте стрімголов летіти на рибалку. Є ще багато речей необхідних в нашій рибальській справі, від яких залежить на пряму підсумок рибалки і комфортність самого процесу. Це раніше можна було зрубати ліщину, прив'язати волосінь з не хитрим оснащенням, копирснути черв'яків під найближчим кущем і з успіхом наловити пів мішка риби. Сучасний лов має на увазі високотехнологічні снасті і масу речей сприяючих успіху в рибальській справі.
Опустимо вибір вудки, волосіні, гачків і поплавця. Оскільки ясно, що без вудилища, на рибалку ніхто не поїде. Так от, що ж необхідно узяти з собою, щоб не чортихатися в процесі лову.
Садок – річ украй необхідна, такі замінники як відро з водою, мішок з під цукру або кукан з волосіні, абсолютно не придатні. Риба в таких імпровізованих садках дуже швидко псується, а якщо врахувати наші кліматичні особливості, то можна із сто процентною упевненістю сказати, що до будинку улов доїде не свіжим.
Плюс покласти рибу в садок куди швидше і надійніше. Тільки він повинен бути правильно вибраний. Подумайте, в яких умовах більше всього вам доведеться рибалити, і підберіть відповідний садок. Найкращий варіант якщо горловина садка знаходитиметься біля ваших ніг і в неї можна легко опускати спійману рибу, але велика частина садка винна знаходиться під водою, щоб підводні мешканці змогли спокійно переміщатися і дихати в замкнутому просторі. Ніколи не беріть маленькі садки тому що вони нічим не відрізняються від мішка з під цукру. А постійно витягувати і закидати садок у воду, після кожної спійманої рибки, вам швидко набриднути. Одним словом, сучасний садок повинен бути як мінімум півтора метри в довжину, діаметром не менше п'ятисот міліметрів і з дрібним віконцем, щоб не травмувати рибу.
Підсак – засіб для виведення крупних екземплярів. Якщо ми говоримо про сучасні методи ловлі, це означає ловлю на тонкі оснащення. І якщо попадеться крупний екземпляр, буде украй образливо за упущений трофей унаслідок відсутності підсака. Але знову ж таки дану річ необхідно вибирати з розумом. Ручка підсака бажано телескопічна, діаметр сачка не менше 700мм., глибина сітки, чим більше тим краще, ну і віконця так само дрібні.
А ось з якого матеріалу буде виготовлена сітка підсака, вибирати вам. Найпоширеніші з капронової нитки і монофільної волосіні. У кожного матеріалу є свої плюси і мінуси. Я віддаю перевагу підсакам з капронової нитки.
Риболовецький капелюх – на перший погляд, до рибалки абсолютно ніякого відношення не має. Але після декількох годин проведених під яскравими променями сонця ви зрозумієте на скільки вона сприяє лову. По-перше, уникнете сонячного удару, по-друге, від води ультрафіолетові промені дуже добре відбиваються, а значить загар вам забезпечений, навіть в похмуру погоду, і виходити на роботу після вихідних проведених на рибалці з червоним носом не дуже те зручне.
Ну і звичайно якщо в місці лову багато мошки і комарів, то капелюх накомарник вам просто буде необхідний. Без нього за годину рибалки ви змотаєте вудки і поїдете додому. Та трохи не забув, кепка повинна бути з довгим козирком, а капелюх з великими полями.
Поляризаційні окуляри необхідні кожному просунутому риболовові. Прості сонцезахисні окуляри не підійдуть. Вони звичайно в якійсь мірі врятують від сильних сонячних променів, але не врятують від відблисків на воді.
А як часто буває, за збігом обставин, ловити доводиться на самій сонячній доріжці і тоді ні поплавця, а тим більше клювання вам не видно. Та і очі втомлюються дуже швидко. Річ скажімо не дешева, але дуже необхідна.
Екстрактор – пристосування для витягання гачка з пасті риби. Багато хто вважає, що даний інструмент доречний при лові хижака, коли необхідно витягнути трійник блешні з пасті щуки. Проте навіть проста краснопера може запросто заковтнути гачок мало не до шлунку. Відривати ясно не хочеться, і якщо немає екстрактора, в хід йдуть будь-які підручні засоби, що затягує процес витягання гачка на невизначений час. Тільки екстрактор повинен бути відповідного розміру. У риболовецьких магазинах продаються різні види і пластмасові і металеві. Якщо не знаєте який вибрати, запитаєте у продавців.
Риболовецький стільчик – якщо ловля йде з берега, то дана річ допоможе вам уникнути багатьох неприємностей, від болю в спині, до ломоти в ногах. А вибирати варто моделі спеціально призначені для рибалки. Вони не утопають в м'який грунт, оскільки на ніжках є спеціальні підставки. А якщо вибрати риболовецьке крісло, то на його ручках є спеціальні поглиблення для насадок, що теж сприяє комфортності рибалки.
І наприкінці загальна порада. Не забудьте узяти з собою запасні гачки, поплавці, грузила – загалом витратні матеріали. Так само незайве буде відро для замісу підкормки і зручні баночки для насадок. В процесі лову секунди витрачені на пошуки насадки в кишенях, розсипаної по берегу підкормки, сильно позначається на улові і вашому настрої. Одним словом в рибній ловлі немає дрібниць і ваше місце винне повністю бути добре обладнаним, щоб не витрачати дорогоцінні хвилини саму ловлю риби.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.
|