Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSСубота, 23.11.2024, 15:37
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2012 » Лютий » 20 » Поради для спінінгіста новачка, або чого робити не варто
00:11
Поради для спінінгіста новачка, або чого робити не варто

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Аналізуючи свій і осягаючи досвід інших риболовів, я стикався з різними дрібницями, ігнорування або дотримання яких могло кардинально повернути результат всієї рибалки. У своїй статті я хочу поділитися цими дрібницями, які будуть корисні і риболовові новачку і тим, хто вже не перший рік займається спортивним вудінням риби на спінінг.

Снасті

Отже, почнемо із самого початку – вибору снастей. Якщо ви тільки задумали зайнятися рибалкою або ж відновити свій арсенал, але не знаєте з якого боку підійти до даного питання, я рекомендую звернутися в спеціалізований магазин риболовецьких снастей. Так, саме в магазин, а не в намет на ринку. Як правило, в серйозних магазинах працюють ті люди, що знають толк в багатьох питаннях, які не порадять аби що. І хай вас не лякають ціни на приманках в декілька сот гривень. Тут найважливіше це правильна постановка питання. Візьміть собі на озброєння спартанську практику, коли воїнів, з метою виховання, били палицею за двозначні і неясні питання. Роз'ясните продавцеві де, яку рибу, в який сезон, ви будите ловити, чи буде у вашому розпорядженні плавзасіб. Намалювавши в голові повну картину, набагато легко дати вичерпну, і що головне, правильну відповідь.

Наприклад, ви вирішили ловити найпоширеніших хижаків в наших водах – щуку і окуня. Місце лову озеро, з середньою глибиною 2,5 м. Ловля відбуватиметься якраз в період вашої відпустки у вересні без використання плавзасобу з берега.

Відповідь може бути приблизно такою: вудилище довжиною 270 см, тест 5-25 гр, котушка об'ємом 2500, волосінь 0,25. Приманки – вертушки, силікон, воблера. У це питання заглиблюватися далі не буду у зв'язку з величезною кількістю публікацій, що стосуються даної тематики.

Зовсім недавно я озброював свого знайомого. Він дуже переживав на рахунок фінансового питання, що становило, коли побачив що ми йдемо в серйозний магазин. Але, зрештою був, поза сумнівом, радий почувши докладні пояснення і кінцеву ціну. Весь комплект, а це вудилище, котушка, волосінь, пара повідців, 5 джиг приманок і воблер мінноу, обійшлися в 500 грн.

Початкуючим риболовам я раджу відразу брати комплект середньої якості. По-перше, по необережності можна допустити помилки, описані нижче і розпрощатися з дорогими елементами снасті. По-друге, може просто не піти. Ось відчуєте ви, що спінінг не ваша стихія і все, а ось поплавець саме те. І, по-третє, середній за якістю набір можна завжди успішно продати і за бажання купити собі, щось краще.  

Польові випробування

Снасті куплені, переходимо до тренування. Свого часу і я через це пройшов, а саме тренувався техніці закиду. Перше тренування повинне обов'язково відбуватися на землі в безлюдному місці із застосуванням самого грузила. Для випробувального майданчика відмінно підійде чисте поле і вухатий грузик. Корисно потренувати дальність закиду, точність попадання, а так само закид з різних положень: з-за голови і збоку. Так, ви будете менше часу витрачати на рибалці намагаючись відчепити приманку, що зачепилася, скажімо, десь над головою в гілках дерев.      

Не шуміти

Ось ми і прибули на водоймище. Приїхали на звичайне місце. В принципі і тут ми можемо зробити найпростішу помилку – під'їхати або підійти до самого урізання води. Часто так і відбувається. Приїжджаємо на берег, розкладаємо речі і починаємо рибалити. Я настійно рекомендую не шуміти і зупинитися метрів за 30, а ще краще за 50 від вибраного місця і зібрати снасть.

Перечитуючи періодику, рідко хто пригадає про закид під берег. Ні, не під протилежний, а прямо собі під ноги. Дуже часто риба стоїть прямо у вас під носом, але своїм безглуздим поспіхом і бажанням швидше почати лов ми вмить позбавляємо себе можливості зловити хижака "не відходячи від каси". А відразу кидають свої приманки чим далі. 

Обережно з вудилищем

На жаль, багато випадків поломок вудилищ відбуваються ще за довго до того, як самі вудилища потрапляють на водоймище. Вудилище повинне постійно знаходитися в чохлі з розділеними осередками під кожне з колін. Бажано, щоб чохол вудилища був з щільного, добре амортизуючого матеріалу. При перевезенні бажане використання жорсткого тубуса.

Причиною більшості поломок вудилищ є неуважність самого риболова. Статистика говорить сама за себе. Більше 90% вудилищ ламають саме риболови або посередні учасники рибалки, а не щуки-монстри.

Був у мене один повчальний випадок. Як завжди, спонтанно зібралися із знайомими на рибалку. Їхали довго, та і до того ж дорога нагадувала танкову бісектрису. Обірвали трохи задній бампер... ну і біс з ним, на рибалку, зате вибралися. І ось ми на березі річки, збираємо вудилища і тут цей "ХРУСЬ"!

Товариш ламає своє вудилище. Відповідний момент, чи не так??? Одне з моїх залізних правил свідчить – ніколи не залишай вудилище на землі. Завжди знайдеться, якась роззява, яка не замітить ваше вудилище і просто наступить на нього. Ще одна "небезпечна зона" для життя вашого спінінга це автомобілі, а саме двері. Саме при розпаковуванні речей дуже часто вудилища потрапляють на шлях дверей, що закриваються.

Я настійно рекомендую залишати свої вудилища у вертикальному положенні біля дерева або чагарника. Там вони відчуватимуть себе в безпеці. Якщо таких укриттів немає, на крайній випадок, покладіть своє вудилище на риболовецький ящик. Так само, дуже часто, поспішаючи скоріше почати лов, при протягуванні волосіні через кільця риболов пропускає одне з них, створюючи зону перевантаження, що неминуче приводить до поломки.  

Перевіряй фрикціон

Фрикціон вимагає до себе постійної уваги перед кожною рибалкою. Завжди перевіряйте цього незамінного помічника і тонко настроюйте його, і він віддячить вам при покльовці великої риби. Фрикціон повинен бути налаштований на упевнену підсічку без прокручування шпулі, але в той же час зобов'язаний віддавати метри плетінки при різких ривках трофея.  

Силікон дешевший

При лові на незнайомому місці або навіть на знайомому, але з великою вірогідністю зміни картини дна, як, наприклад, на річках, я раджу використовувати приманки-розвідники. Як правило, це силіконові приманки. Силікон нині найдешевша приманка порівняно з воблерами або тим же самим залізом. Набагато не приємніше залишити на корчі перевірений воблер чим силіконову рибку. Так само можна робити розвідку і тими воблерами, які ви давно не могли разловити і давно хотіли списати з рахунків, але все таки, краще почати з силікону. Силікон зручний ще і тим, що дозволяє намалювати у себе в голові і картину дна. Брівка, мілина, коряжник, трава – все це можна відчути силіконом, оснащеним джиг головкою.  

Зачіп

У разі зачепа того ж силікону або воблера будь-який риболов хоче врятувати свою приманку. Тут я б дав декілька рекомендацій.

По-перше, якщо тільки ви на 100% не упевнені що зачіп дріб'язковий, у жодному випадку не намагайтеся відчепити або обірвати приманку, навантажуючи снасть. В цьому випадку ви ризикуєте пошкодити як вудилище, так і котушку або, що ще гірше, отримати серйозні травми. Приведу приклад.

На початку своєї риболовецької кар'єри я частенько видирав приманки за допомогою свого спінінга. Снасть дозволяла це робити, і мене все влаштовувало. Одного разу я зачепив кастмастер – приманка далекобійна і важка, зачепилася недалеко від берега у верхніх шарах води на корчі. Я скористався перевіреним способом. Натягнув волосінь і зігнув в дугу вудилище.

Приманка зірвалася з корча і під амортизаційною силою моєї снасті пролетіла у мене прямо над головою. Страшно уявити, що могла б статися "куля" вагою в 21 грам, оснащена трійником, якби пройшла на якихось 20 сантиметрів нижче. Випадки отримання травм через видирання силою приманки, що зачепилася, досить часті. Пам'ятаєте, приманка оснащена гострими трійниками. Інша небезпека цього способу витягання приманки з корчів і всіляких зачепів це поломка вудилища шляхом попадання приманки в бланк.

По-друге, якщо ви відчули "мертвий" зачеп, не намагайтеся сильніше смикати в надії витягання приманки. Іноді досить всього лише відійти убік і спробувати смикнути за шнур під іншим кутом і приманка повертаються до вас. Якщо у вашому розпорядженні є човен, дуже хорошим способом може опинитися наступне. Варто заплисти вище за зачеп і смикнути за шнур в протилежному напрямі руху приманки. Цей спосіб виручав мене в 60% випадків. Головне – не заганяти трійники приманки сильніше в підводний пень.

Бувають і зовсім безвихідні ситуації, коли не допомагає і спеціальний відцеп. У такому разі необхідно відкласти вудилище убік, захистивши чим-небудь руку, намотати на неї волосінь і намагаємося або звільнити, або обірвати приманку.  

Перевантаження бланка

Окремо хочу зупинитися на цьому питанні. Дуже часто початкуючі риболови купують приманку за принципом "сподобалася", не звертаючи особливої уваги на вагу. Так одного разу було і зі мною. Сподобався мені Салмо Слайдер вагою в 36 грам. Почав я його кидати своїм спінінгом, але щось не виходить дальній закид – вудилище сильно перевантажувалося, проводка "рискання з боку убік" не виходила. А провиною всьому моя неуважність, а саме те, що я перенавантажував бланк. Тест вудилища і вага приманки явно не дружили, що могло привести до поломки спінінга. Слайдер довелося відкласти убік, хоч і воблер хороший. Тому настійно рекомендую грамотно підбирати приманки відповідно до тесту вудилища.  

Приманки

Приманки це мало не головна складова риболовецького процесу. Без них нікуди. На цю тему написані мільйони статей. Але дещо я все ж таки хотів би порадити. Якби мене попросили порекомендувати одну приманку для лову щуки або окуня, я б порадив вертушку. Це не дорога приманка, та і рибі вона подобається і що саме головне не тільки окуню і щуці.

Не беріть на рибалку декілька снастей

Як правило, це трапляється при тривалій перерві в рибному лові. Тоді в голові виникає ідея половити декількома способами або декілька видів риб. Хочу вас запевнити – так ви величезних результатів не доб'єтеся. Не можна ловити успішно і плотицю на поплавець і щуку на блешні. Якийсь вид ловлі однозначно постраждає. Стисніть всю волю в кулак і візьміть тільки те, що дійсно заслуговує вашої уваги на рибалці. Тільки так ви доб'єтеся успіху. Не розривайтеся, на рибалці і так дуже мало часу.  

Не втрачати пильність

Трапляються такі моменти, коли риболов докручує снасть і упирається вертлюжком повідця у верхнє кільце вудилища – тюльпан, тим самим, деформуючи його. Це приводить до пошкодження вставки тюльпана, по якій ковзає волосінь. В результаті швидше зношується і сама волосінь. З іншого боку ця неуважність деформує і сам повідець, нерідко перетворюючи його на спіраль.

Ще однією досить частою причиною поломки вудилищ є неуважність риболова при перенесенні снасті під час зміни місць лову. Як правило, приманка, що бовтається – чіпляється гачком за кущ, і снасть ламається у верхній частині. У сучасних моделях вудилищ спінінгів є спеціальна петля для фіксації приманки, яка знаходиться трохи вище за рукояткою.

Достатньо всього лише зачепити трійник воблера або одинарний гачок силіконової приманки і натягнути плетінку. Ваша приманка не бовтатиметься і не зачепиться за рослинність, а перенесення вудилища, навіть в самому непрохідному лісі не складе труднощів.  

Не риба, а рибак

Чи чули ви такі слова: "Вона була настільки величезна, що зламала мій спінінг!" Слова, що зачаровують, чи не так?! Можу вас розчарувати. Риба вудилища не ламає. Вудилища ламають рибаки через неправильне використання своїх снастей. Часто рибак намагається підняти на борт човна рибу, навантажуючи виключно вудилище. Не робіть цього. Для цієї операції призначена підсака.

Коли при виведенні крупна риба йде під човен, спроби зупинити її вудилищем так само приводять до його руйнування. Уникнути поломки можна, опустивши вудилище у воду і ослабивши фрикційне гальмо котушки.

При підтяганні риби уникайте критичних (гострих) кутів щодо вудилища і волосіні. З вигляду стомлений хижак може в найостанніший момент зробити ривок, а гострий кут неодмінно приведе до поломки верхньої частини вудилища. Завжди будьте готові до таких несподіванок і своєчасно реагуйте на них.   

Не страждати

Трапляється таке на рибалці, коли риба не клює. Що б ви їй не підносили, не хоче вона ваші дорогущі воблера, ні симпатичний силікон, навіть від живця відмовляється. Тоді нетерплячий рибак починає страждати! Намагається зловити жабу або ще щось в такому роді. У таких моментах я раджу відкласти все. Залишити вудилища у вертикальному стані біля дерева, а самому трішки відпочити. Можна перекусити або подивитися на полум'я вогню і подумати, що ж ви робите не так. Може колір вашої приманки не той або ви ловите не в тому місці... А може вам варто трохи відпочити. Подумайте над своїми діями, подивіться на них з боку. Важливо знайти свої помилки і попробувати виправити їх.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Спінінгова ловля | Просмотров: 2293 | Добавил: Vasya | Теги: снасть для новачка спінінгіста, рибалка, як ловити окуня, як ловити щуку, спінініг для новачків, як звільнити спінінгову, найкраща спінінгова приманка | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 1
1 Bogdan  
0
Рыбалка
http://fishing.ucoz.de/

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Що ви робите з пійманою рибою?
Всього відповідей: 33


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz