Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------
Ох, і спекотне ж видалося літо, риба буквально зварилася в улюблених «воблерних» місцях, а тому і протестувати нові воблера не виходило. Але я не закинув їх, а став брати на джигові рибалки, і вже там пробувати у справі. Все ж на річці, де є течія, риба хоч якось себе проявляла. Так вже виходило, що саме Ультима у мене була в ходу. Хороший бюджетник для мілководь, який не поступається оригіналу (Джибу), як мені здалося.
Ультима була першим воблером від Косадаки, де я знайшов огріх у виготовленні. Око воблера було трохи залите лаком, що і не дивно для приманок цієї цінової категорії. Рибі то наплювати на це, а от рибалка-фетишист точно засмутиться =) Забарвлення у воблера класичне: темна спинка, сріблясті боки і помаранчеве черево. До того ж боки сильно блищать і переливаються на сонці, що часто дратує хижака, і той не може встояти. Люблю я блискучі воблери...
При довжині 9 см воблер важить всього 6,5 р - не найкраще поєднання для далекого закидання. Але завдяки невеликій вазі, приманка дуже добре відгукується на будь-які маніпуляції з ним. Так само ця вага дозволяє використовувати відносно велику приманку на легкому спінінгу. Палочка до 10 г легко з ним справляється. Всередині воблера простенька система, яка збільшує дальність і сприяє рівному польоту приманки в повітрі.
Фурнітура на воблері хороша, нарікань ні на гачки, ні на кільця немає. Навіть з повідцем воблер спливає, але вже не так сильно як без нього. Повідець струна 15 см діаметром 0,3-0,4 мм. Заводне кільце не знімав - з ним воблер більш верткий, ніж без нього, так і на плавучості його наявність позначається в кращу сторону.
Заглиблення у воблера заявлено в 1 метр, що відповідає дійсності на рівномірній проводці з PE шнуром 0,8 мм. При ривках воблер не йде глибше 50-60 см. Це визначає місця застосування воблера - мілководдя, саме там він цар і Бог.
Воблер спрацював у мене по щуці найкраще. Окуня на нього я не ловив, що й не дивно в нинішньому мізерному сезоні. Окуня практично немає... А от судачки-олівці оцінили Ультіма і періодично вішалися на нього, коли я намагався зловити щучку.
Як і оригінал - Jib, Ультима має розгонисту гру на рівномірній проводці, чого буває достатньо для покльовки риби, але найцікавіше виходить при твічингу, коли воблер починає сильно нишпорити по сторонах і блищати боками. На відміну від старшої Ультіма, 90-та має більш різку гру на ривках. За анімацією приманки ось що вийшло:
1) Проста рівномірна (там, де є течія або риба дуже активна);
2) Stop&Go (там же де і рівномірна, але якщо хижак тупить, промахуючись по приманці);
3) 2 ривка - пауза 1-2 секунди (напевно сама ходова проводка);
4) Закидь - кілька оборотів котушки, щоб загнати воблер - ривок - пауза – повторюємо;
5) Хаотичний твічинг майже без пауз (актуально на зовсім мілких ділянках для пошуку риби).
Хочу ще зазначити, що воблер дуже чуйний на анімацію практично з будь-якою снастю. Я ловив ним як з Norstream Areal до 10 гр, так і кастинговим Коркішем від Майора до 28 гр.
Ультима 90 - вдалий воблерок для міляків і може бути для нічного судака. За останнім поки не можу сказати точно, тому що тільки починаю освоювати таку риболовлю. Удачі вам і натягнутих лісок!
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.
|