Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSЧетвер, 28.03.2024, 15:35
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Квітень » 4 » Обережно – перший сонячний загар дуже небезпечний!
21:26
Обережно – перший сонячний загар дуже небезпечний!

Радіючи наступаючому після зими теплу, люди (рибаки не виняток) в перші, по-літньому теплі дні, намерзнувшись за зиму інстинктивно прагнуть оголити свої тіла і підставити їх сонечку. За хорошим клюванням час летить не помітно, перебування на сонці обертається в кращому разі перегрівом з почервонінням шкіри, яка потім злазитиме, в гіршому втратою свідомості і опіками.

На рибалці потрібно бути передбачливим не тільки відносно снастей і рибальського приладдя, але і захисної екіпіровки і спорядженню. Риболов, який проводить світловий день на водоймищі «купається» в променях сонця не тільки зверху, але і знизу. Відблиски відбитої води сліплять очі і накладають загар на низ шиї і підборіддя. Наступного дня риболов з'являється перед колегами на роботі з червоною фізіономією і «облупленим» носом.

Кращий захист від насмішок колег і збереження здоров'я – широкопола шляпа. Вона врятує від «сонячного удару», головного болю, підвищення артеріального тиску і інших неприємностей. Навіть якщо Ви вибралися на рибалку в дуже теплий день, не варто їхати в одній футболці з коротким рукавом. Обгорілі руки, шия не дадуть стулити втомленому риболовові очі. Отже сорочка з коміром і з довгим рукавом обов'язкова.

Поклопочіться і про захист очей. Сонячна активність в кінці весни, початку літа кидає величезну дозу ультрафіолету і гамма-випромінювання на Землю. Для сітківки ока це діє дуже шкідливо. Поляризаційні окуляри, що з'явилися у продажу, по-перше, захистять сітківку очей, знімуть перенапруження від постійного примруження, по-друге, приберуть відблиски від води. Бачити в них Ви будете краще, причому не просто навколишню природу, але і дно водойми (якщо чистота води дозволяє). Такі окуляри коштують своїх грошей, хто з риболовів користуються ними, підтвердять.

Взагалі, на рибалці треба не загоряти, а рибалити. Загоряти можна і потрібно цілеспрямовано і правильно. Сонячні «ванни» потрібно приймати поступово, збільшуючи час перебування в купальнику на сонці. Хочу також застерегти, особливо поплавочників, від користування кремами для загару і будь-якими захисними косметичними засобами. При нанесенні на шкіру частина крему залишається на долонях і його запах переноситься на підкормку і наживку. Рибу цей сторонній запах насторожує, а то і відлякує. Те ж саме стосується і використання перед рибалкою дезодорантів і будь-яких інших косметичних засобів, включаючи туалетне ароматизоване мило. Нашому братові, щоб уникнути сторонніх запахів, краще всього вимити руки господарським милом. Ось такої мінімальної риболовецької гігієни досить.

Підсумуємо.

На сонці риболов, піклуючись про себе, повинен знаходиться з покритою головою, закритому одязі і сонцезахисних окулярах. Знімати все це я особисто порекомендую тільки в одному випадку: при фотографуванні з трофеєм. А то може вийти, що Вашу особу на фото просто не впізнають. Ось і доводь потім, чий трофей!

Також, поклопочіться і про своїх домочадців, що нарешті виявили бажання поїхати з Вами на природу. Жінки і діти ще чутливіші до ультрафіолету. Щоб уникнути докорів у Вашу адресу і не приємних спогадів і лікування проконтролюйте, щоб і вони не дуже постраждали від активного відпочинку. Цим особливо страждають городяни, що «дорвалися» до річки, травички і що вмить втрачають пильність.

Якщо все ж таки після двох-трьох годин загару з'являються біль в голові і легкий озноб, ясно, що уникнути перегріву не вдалося. Не треба панікувати. Потрібно зробити заходи першої допомоги і профілактики наслідків перегріву. По-перше, постраждалий повинен одягнутися і відправитися в тінь. Наслідки у вигляді підвищення температури тіла наступлять не відразу і є час зібратися і повернутися додому. Весь цей час постраждалий повинен лежати, або хоч би не перенапружуватися фізично. При підвищенні температури тіла потрібно прийняти жарознижуюче. Ні в якому випадку не потрібно терпіти головний біль. У перезагорівшого піднімається кров'яний тиск і його потрібно стабілізувати лікарськими препаратами. Найхворобливіше – почервоніння шкірних покривів. У жодному випадку не можна застосовувати як охолоджувач лід, спиртові склади і холодну воду. Перші приведуть до додаткової простуди, другі до сильного роздратування і так постраждалій шкірі. Краще за народний засіб – сметани, кислого молока і кефіру я на собі особисто не зустрічав. Перевірено на практиці. Кисломолочні продукти не викликають алергії, додаткового роздратування ні у дітей ні у дорослих, але ефективно і швидко знімають почервоніння і жар. Правда витрата сметани на одну спину не менше півлітра за ніч, тут вже нічого не поробиш. У особливо важкому стані, нехай навіть не обгорівши, але, знаходячись на сонці без головного убору, людина може знепритомніти.

Тут краще діяти спокійно і негайно. Приводячи в свідомість, переконається у відновленні дихання і роботи серця, віднесіть людину в тінь, покладіть на спину, під голову покладіть валик з одягу. Зазвичай в свідомість приводять за допомогою нашатирного спирту. Якщо його не опинилося під рукою, то можна застосувати масажування вушних раковин і скроневих частин голови. При цьому для полегшення дихання шия і груди повинні бути звільнені від одягу, якщо є така можливість. Всі ці дії описані у всіх інструкціях і методичних посібниках з первинної медичної підготовки. Я не раз виявлявся як в ролі потерпілого, так і в ролі того, що надає долікарську допомогу. А тому хочу відмітити, що мінімальні засоби захисту від сонця всього цього дозволяють уникнути. Але вже якщо доведеться зіткнутися з сонячними опіками, то надавши кваліфіковану долікарську допомогу, правильно виконавши всі дії, Ви дуже допоможете людині або собі. Далі звернетеся до лікаря, а коли полегшає, то поза всяким сумнівом Ви підете в магазин за капелюхом і окулярами, щоб більше Вас турбувала не сонячна активність, а тільки активність клювання.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Поправочна ловля | Просмотров: 1584 | Добавил: Vasya | Теги: головний убор, загар, сонячний удар, сонячні ванни, не згоріти на рибалці, перегрів, сонячні проміння, захист від сонця, озноб, почервоніння шкіри | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Тільки правда: яка ваша найбільша риба спіймана спортивною снастю?
Всього відповідей: 96


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz