Хочу розповісти про свій робочий інструмент для зимової ловлі такого хижака як ротан. Рибалка на ротана є дуже цікавою, тому що ця риба клює практично всю зиму.
Перший раз побував на риболовлі на ротана зі своїми колегами по роботі, ловили ми на саморобні вудочки за типом «Кобилка» волосінь 0,2, поплавок з пробки від вина або шампанського, грузило і гачок. Досить груба снасть. В якості приманки використовувалися шматочки м'яса і кальмара. Рибалка проходила наступним чином. Так як нас було троє, то обов'язки розділили на трьох. Перший бурить лунки близько 10-15 штук, другий (я) йшов з черпаком і чистив лунки, а третій наживляти наживку і розставляв вудки. Як тільки перший закінчив бурити лунки, він йшов до першій лунці і починав грати приманкою, піднімаючи її вгору, вниз. Також і я коли закінчив чистити лунки - йшов до першої і робив теж саме, що і перший риболов. Таким чином відбувався кругообіг рибалок навколо лунок. У цей день ми зловили близько 30 ротанчіков середнього розміру (20-25 см. кожен).
Мені не дуже сподобався такий хід риболовлі, тому що постійно потрібно бігати від лунки до лунки (вроді би не клює, а варто лише відійти, як тут же клювання, а поки нагнешься і схопиш вудку, то виявиш порожній гачок) і я вирішив зробити більш «делікатну» оснасточку для лову цієї риби.
Моя снасть
Обійшовши наші рибальські магазини та вивчивши наявності зимових вудок, помітив, що їх різновид не особливо широко представлений в наших магазинах і вибір припав на вудочки за типом «Балайка» за 7 гривень кожна. Коли приніс додому, то виявив, що якість відливання залишає бажати кращого і довелося допрацьовувати «Балайки» за допомогою наждачного паперу і канцелярського ножа.
Намотавши на шпулю балалайок по 10 метрів зимової волосіні Husky фірми Sinking 0,12 мм розривного навантаження 1,85 кг, хлистик я оснастив силіконовими кембриками, як би зробивши пропускні кільця, залишивши ще один кембрик для поплавка. Поплавок використовую 2-х грамовий безіменної фірми (хоча може бути це і Пірс, але в магазині не було назви). В якості приманки я використовую саморобні паяні мормишки з олова, підбираю вагу мормишки шляхом підбору за вантажопідйомністю поплавка. На гачок одягаю шматочки м'яса розміром 15 * 15 мм.
До нового сезону вирішив прикупити новеньку «балалайку» фірми «Есо» колір лимон. «Балалайка» на відміну від моїх має корпус з твердого пінопласту, що не порівняти з пластиком, так само в комплекті йде запасна шпуля і запасний хлистик. Вирішив спробувати в якості сигналізатора клювань використовувати не поплавок, а лавсановий кивок. І був дуже здивований! Тепер за кивком я бачу всі дотики риби до приманки. І приманку вирішив використати іншу. Замість мормишки став використовувати вертикальну блесенку. Навіть проводив експеримент: взяв від старої не робочої вертушки пелюстку і впаяв в неї трійничок, так би мовити розраховував на крупного ротана, насадив на нього шматочок м'яса і клювало як з кулемета, одна за однією. Навіть на голу блешню при грі були покльовки. Але я вважаю, що така приманка дуже груба по відношенню до волосіні 0,12 мм, тому використовую більш маленькі блесенки як магазинні, так і саморобні.
Тактика лову
Чим подобається ця риба, що вона клює на м'ясну наживку практично завжди. Якщо перестало клювати слід переходити до іншої лунки.
Рибалячи в цьому зимовому сезоні прийшов до такої тактики.
Прийшовши на водойму вибираю місце риболовлі, спеціально шукаю трав'янисті місця, там і стоїть ротан. І починаю бурити близько 7-10 лунок в напрямок від берега до центру озера. Відстань між лунками 2-3 метри, лунку можна прокачувати і очищати повністю, ротан не боїться ні шуму бура, ні світла від лунки. І починаю обловлювати лунки довго не затримуючись на одному місці.
До речі, помітив - ротан дуже лінива риба, буває свердлю лунки менше метра одина від одної, і клювання припиняється на одній лунці, а варто перейти на іншу, як починає клювати. Спійману рибу залишаю біля лунки, якщо біля лунки зловив 5 штук і перестало клювати, то свердлю поруч лунку в 30-60 см і, як правило, звідти ловлю теж 4-5 штук. На зворотному шляху ще обловлюю уловисті лунки.
Проводку використовую при відсутності клювань. Відпускаю приманку на дно і піднімаю на сантиметрів 5-10 і роблю підйоми вгору і опускання вниз. Ще одна проводка працює при активному клюванні. Грою руки я добиваюся, щоб кивок як би вигинався з однією частотою. Така проводка привертає ротана, і він починає клювати. Відбувається відхилення в амплітуді заданої моєю рукою, підсікання, і ось «хижак» вже на льоду лежить.
Потрібне спорядження
У цьому році придбав на подарунковий сертифікат рибальського магазину барнаульський льодобур «Тонар-130». Залишився абсолютно задоволений вибором бура, і завжди у продажу є запасні ножі. І навіть не шкодую, що не взяв імпортний. Не бачу в цьому сенсу, «Тонар» відмінно справляється зі своїми завданнями. Черпак використовую звичайний (до речі теж барнаульський). Багорик не використовую тому що риба не велика.
З.И. Як говориться: «... Ні хвоста, ні луски ...»
-----------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.