Маринована скумбрія - це смачне рибне блюдо, яке можна поставити на святковий стіл і головне - порадувати гостей і близьких натуральним і дуже смачним продуктом, який ми самотужки замаринували в домашніх умовах. Маринована скумбрія дає приємний аромат і вишуканий смак незамінних спецій, які в поєднанні з рибою дають незабутнє враження від страви. Так просто і так економно за часом!
Інгредієнти для приготування маринованої скумбрії:
Риба скумбрія середніх розмірів - 2 штуки
Насіння коріандру цільні - 1 столова ложка
Сіль - 2 столові ложки
Оцет столовий - 2 столові ложки
Перець чорний мелений - 1 чайна ложка
Вода очищена - 250 мілілітрів
Інвентар для приготування маринованої скумбрії:
Обробна дошка, ніж, чайна ложка, столова ложка, кухонні ножиці, скляна стерилізована банка (однолітрова), скляна кришка для банки, середня миска, холодильник.
Приготування маринованої скумбрії
Крок 1: очищаємо рибу
Насправді для такої страви, як маринована скумбрія підходить будь-яка риба на ваш смак. Це може бути і оселедець, і салака, і щука, і лящ, і короп, і судак, а також форель. Але перевагу я віддаю найбільше скумбрії. Адже ця рибка не тільки менш кістлява, вона також дає нашому організму корисні мікроелементи. До її складу входять такі речовини, як калій, фосфор, натрій, кальцій і залізо. Крім усього вона дає нам такі вітаміни, як А, В, D і С. Також вона жирна і у цього виду риби м'яке і ніжне м'ясо. Тому першою справою потрібно обробити скумбрію. До речі, цей рибний інгредієнт ще й зручно обробляти, так як він не забирає багато часу і з ним не виникають різні нюанси, наприклад, очищення риби від луски. Отже, добре промиваємо скумбрію під проточною водою і викладаємо її на обробну дошку. За допомогою ножа розрізаємо черевце риби вздовж тушки і видаляємо всі нутрощі.
Після - відрізаємо голову риби, так як вона нам не знадобиться.
За допомогою кухонних ножиць відрізаємо у скумбрії плавники і потім - ще раз промиваємо під проточною водою.
Ножем розрізаємо скумбрію на порційні шматочки, а хвостик відкладаємо вбік.
Оброблений компонент викладаємо в стерилізовану скляну банку.
Крок 2: готуємо розсіл
Виливаємо в середню миску очищену воду, оцет і додаємо сіль. Перемішуємо всі компоненти за допомогою столової ложки до однорідності, а також до тих пір, поки не розчиниться сіль.
Крок 3: готуємо мариновану скумбрію
У банку з рибними шматочками додаємо насіння коріандру і чорний мелений перець і заливаємо все приготованим розсолом.
Закриваємо щільно банку кришкою і ставимо блюдо в холодильник маринуватися в розсолі протягом 3-х днів.
Крок 4: подаємо мариновану скумбрію
Вже через кілька днів скумбрія добре просочиться розчином і замаринується. Таку страву можна подавати і з картоплею, і з вареними макаронними виробами, і просто так посмакувати з пляшкою пива. Також мариновану макрель можна поставити на святковий стіл, заздалегідь прикрасивши блюдо листям салату.
Приємного вам апетиту!
Поради:
- Хвостики і голови скумбрії, що залишилися не викидайте, так як з них можна приготувати дуже смачний рибний бульйон, який також можна подавати на стіл зі скибочкою хліба.
- Крім чорного меленого перцю і насіння коріандру можна додавати в блюдо будь ароматні спеції на ваш смак.
- Рибу зберігати тільки в холодному місці і не більше 5-7 днів.
- При виборі риби звертайте увагу на свіжість і якість продукту. Очі в будь-якої риби, не тільки скумбрії, повинні бути прозорі, а не каламутні; червоні або рожеві зябра; без стороннього запаху і, звичайно ж, риба повинна бути однорідною щільною консистенції з пружною шкірою.
- Якщо ви придбали рибу, але готувати таке блюдо, як мариновану скумбрію збираєтеся в інший день, тоді краще обробити скумбрію в момент покупки. Для цього добре промиваємо головний інгредієнт під проточною холодною водою і висушуємо за допомогою паперового рушника. Потім викладаємо рибу на тарілку і обмотуємо ємність харчовою фольгою або плівкою. Зберігаємо в холодильнику в самому холодному місці.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.