Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------
Зима - прекрасна пора для зимової рибалки. Всі ретельно готуються до виходу на риболовлю. Але є багато таких дрібниць, про які згадують тільки тоді, коли потрапляють у неприємну ситуацію. Щоб цього не сталося, краще підготуватися заздалегідь.
У деяких питаннях вам зможуть допомогти дані поради:
1. Не приступайте до зимової рибалки, якщо у вас немає спеціального теплого одягу та взуття.
2. Якщо ви купили нові валянки, то відразу ж підшийте підошви шаром войлока і тільки після цього обирайте калоші необхідного розміру. Нехай вони будуть завеликі на вигляд, зате ногам завжди тепло. Рибальські валянки повинні бути більше за те взуття, яке ви носите. Слід нагадати про те, що надівши шкарпетки і валянки, спробуйте, чи вільно ворушаться пальці ніг. В іншому випадку одягніть шкарпетки дещо тонші.
3. Рибалки знають, що вовняні шкарпетки дуже швидко протираються і стають непридатними. Добрим захистом їх від протирання є старі капронові панчохи або колготки. Для цих цілей поверх носка на ногу одягають шматок панчохи такої ж довжини. При одяганні ноги легко ковзають по халяві.
4. Перед виходом на рибалку деякі рибалки одягають на ноги спочатку бавовняні шкарпетки, а зверху шерстяні. Щоб ногам було тепліше, першими потрібно одягати вовняні шкарпетки. До речі, вимийте перед риболовлею ноги холодною водою і добре розітріть рушником. Ноги не мерзнутимуть. Ще краще буде, якщо ви утеплите ноги двома парами вовняних шкарпеток, але так, щоб пальці ніг не здавлювалися.
5. У зимовий час на річках з швидкою і середньою течією риба малорухлива, тому взимку краще перебазуватися на водосховища або озера.
6. Щоб ремінь рибальського ящика не зісковзував з плеча середню частину ременя, яка стикається з плечем, обшивають смужкою м'якої гуми.
7. Їжу тримаєте у внутрішніх кишенях куртки або штанів, щоб не замерзала.
8. Не зловживайте спиртними напоями на риболовлі. Алкоголь зігріває лише на невеликий час. Кращий спосіб зігрітися - прорубати дві-три нові лунки, зробити пару ковтків гарячої кави або чаю з термоса.
9. Щоб окуляри на морозі не запітніли, протріть скло сухим милом або шампунем, а потім протріть їх насухо.
10. Риба не переносить запаху паливно-мастильних матеріалів, фарб та розчинників. Тому необхідно тримати рибальські снасті, блешні і наживки чистими.
11. Найскладніші вузли на волосіні розв'язуються легко за допомогою двох невеликих гачків. Спочатку потрібно увіткнути жало одного гачка між витками волосіні, а потім вставити другий гачок назустріч першому. Потім потягнути гачки в різні боки - вузол розв'язаний.
12. Щоб легше було протягувати волосінь через колечко гачка, використовуйте аркуш білого паперу. Проткніть папір жалом гачка і простягніть його до колечка. На білому фоні гачок і волосінь краще видно.
13. Якщо мотиля пересипати картопляним борошном, то личинки не будуть злипатися.
14. Перед виходом на лід змастіть гусячим жиром вуха, ніс та щоки. Так ви убезпечите себе від обмороження. Йод, бинт і вата згодяться, якщо гострі голки йоржа або окуня подряпають вам руки. Проколи шкіри необхідно зразу змастити йодом, щоб уникнути наривів.
15. У сильні морози рибу складайте в спеціальну сумку, застелену ганчірочкою. Так риба не перемерзне і не втратить своїх смакових якостей.
16. Для перенесення живців краще використовувати гумове відро, виготовлене з автомобільної камери. Лід зі стінок такого відра легко відстає, і живці не померзнуть, як це буває в металевому посуді.
17. На риболовлі лунки робіть далеко від інших рибалок. Не будете заважати один одному.
18. У товстому льоді найбільш зручна форма лунки - конусоподібна. Діаметр нижнього отвору 10-15 см. Чим товщий лід, тим ширше доводиться робити верхній отвір лунки.
19. Щоб вода не заважала пробивати пешньою лунку, поглиблюйте її поступово.
20. Ноги на зимовій рибалці швидко втомлюються. Для зняття втоми потримайте їх у теплій підсоленій воді (одна столова ложка солі на два літри води).
21. Замерзлими руками складно втримати дрібний гачок або мормишку. У цьому випадку використовуйте звичайні прищіпки для білизни.
22. Міцність волосіні на розрив можна швидко і з невеликою похибкою перевірити за допомогою пружинного безмена. Шматок волосіні завдовжки 1 метр закріплюють одним кінцем на безмен, а іншим - на невеликій паличці. Потім плавно тягнемо їх в різні боки, спостерігаючи за шкалою.
23. Щоб ваші гачки не тупилися, після чергової риболовлі варто надіти на них шматочок хлорвінілової ізоляції від монтажного радіотехнічного дротика (кембрик).
24. Якщо руки сильно замерзли, надіньте теплі рукавиці і, нахилившись, починайте часто розмахувати руками. Замерзлими ногами необхідно робити широкі й енергійні махи.
При тривалому загальному переохолодженні може наступити тимчасова втрата свідомості. У цьому випадку потерпілого необхідно посадити, накинути на нього теплий одяг, дати понюхати нашатирний спирт. Рибалці, який прийшов дотями, дайте глюкозу або цукор.
25. Перед виходом на лід шнек льодобура обробіть шматочком парафіну для полегшення буріння лунки. Це особливо допомагає якщо між шарами льоду є вода.
26. Щоб руки під час лову риби були весь час сухими, візьміть з собою сухі ганчірки. Одну тримаєте за халявою валянка, другу за поясом.
27. Щоб ноги не ковзали по безсніжному льоді, одягніть на взуття металеві протектори, які можна купити в рибальському магазині або виготовити самому. Для цього з покрівельного заліза (або жерсті) вирізують дві пластини, з одного боку товстим цвяхом пробивають отвори, а з боків роблять вушка для шнурків або ремінців.
28. Погоду на кілька днів вперед можна точно передбачити по поведінці п'явок. Перед стійкою погодою п'явки лягають на дно банки (акваріума). Перед сильним вітром - починають неспокійно плавати. А незадовго до дощу або снігопаду наполовину витикаються з води. Для того, щоб п'явки не розповзалися, шийку банки обв'яжіть марлею. У таких умовах п'явки можуть жити 3-4 місяці. Але необхідно часто міняти воду і підгодовувати цукром (2-2,5 гр. цукру на 1 літр води). На дно бажано покласти пучок водних рослин.
29. Часто буває, що риба не клює на нові мормишки. Її відштовхує запах підгорілого свинцю, який можна знищити, промивши мормишки в гарячій мильній воді.
30. Ну, а остання порада адресується нашій прекрасній половині. Дорогі жінки, хочете щоб у вас була струнка фігура і красива попа? Тоді, не сидіть у вихідні вдома біля телевізора, а вирушайте на рибалку разом зі своїми чоловіками. Свіже повітря і активний відпочинок найкращі засоби для підтримки стрункості.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.
|