Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSП`ятниця, 19.04.2024, 22:20
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Вересень » 12 » Ловля судака зимою
22:56
Ловля судака зимою

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------
Зимова ловля судака - захопливе заняття, що дозволяє отримати масу вражень.

Судак - одна з найбажаніших здобич риболова. М'ясо судака вважається делікатесом.

Чим харчується судак

Мальки судака, що з'явилися на світ, спочатку харчуються зоопланктоном, але вже через декілька тижнів починають вести хижий спосіб життя, поїдаючи найменші по розмірах потомство інших риб. Основною їжею дорослого судака служать вузькі риби: єльці, піскарі, уклейки. Справляється він також з йоржем і дрібною плотицею. Жаб вживає в невеликій кількості. Жирувати судак виходять на зірках, прочісуючи сусідні кам'янисті або піщані мілини, перекати, ділянки із зворотною течією.

Житла зимою судака

Після установки льоду судаки мешкають там же, де і влітку і осінню, - на брівках, в коряжниках, крутих зламів дна, в ямах, розташованих недалеко від русла. Ловля в цей період найбільш ефективна, оскільки товщина льоду невелика, а кисневий режим оптимальний. Із збільшенням крижаного покриву зграя судака починає уникати великих глибин, особливо віддалених від русла.

Існує думка, що судак скачується в зимувальні ями і проводить в заціпенінні частину глухого сезону. Це не зовсім правдиве твердження.

Кращий час для ловлі судака

Ловля судака в період після установки льоду найбільш ефективна, оскільки товщина льоду невелика, а кисневий режим оптимальний.

Пошук судака при метровій товщині льоду дуже затратний по силі. В глуху зиму судак переміщається і харчується дуже мляво, і деколи потрібно не тільки знайти місце, займане зграєю, а потрапити прямо до носа хижака.

З середини березня судак трішки пожвавлюється. Він виходить на передруслові столи, рівні ділянки водоймища, з'являється в неглибоких затоках.

Клювання судака

Клювання судака, як правило, добре передається руці риболова відчутним поштовхом або раптово повислою тяжкістю. Лише у разі, коли хватка судака відбулася під час вільного планування або судак підняв блешню з дна, клювання майже непомітне і виглядає як просте ослаблення волосіні. У всіх випадках слідує різка підсічка.

Іноді судак постукує по блешні, але підсікти його практично неможливо. Це буває, коли судак б'є блешню зябровою кришкою або коли клює дрібний екземпляр і приманка дуже велика для нього. В цьому випадку доцільно ловити на дрібнішу блешню або важку мормишку, насаджуючи на її гачок малька або хвіст невеликої рибки. Якщо повезе, то можна спробувати полегшену блешню або мормишку в інших лунках. І лише переконавшись, що клювань більше немає, можна повернутися до першої блешні.

Помилка початкуючих риболовів полягає в тому, що вони замість повільного підйому смикають снасть вгору, тим самим позбавляючи себе шансів побачити клювання.

Снасті для лову судака

Для зимового лову судака застосовується вудилище з пружною вершиною, яке піднімає грузи 1-2 кг. Довжина вудилища - від 65 до 80 см. Застосовується волосінь діаметром 0,25-0,35 мм, яка дозволяє піднімати судака вагою 3 кг і більше.

Ловлять судака за допомогою жорсткої вудки, оснащеною інерційною котушкою з робочим діаметром намотування волосіні не менше 80 мм (обов'язкова умова - наявність тормоза-фрикціона), або силовою безінерційною, або вудкою типу "кобила". У всіх випадках вершина вудки повинна бути виготовлена з міцного жорсткого матеріалу. Сама вудка для лову судака повинна бути оснащена пружними, добре відрегульованими кивками.

Під час лову судака необхідно мати як мінімум дві оснащені вудки (можна і більше). Клювання завжди наступає раптово і може тривати лічені секунди, тому користуватися відцепом або перев'язувати блешню в такий момент – це втрата дорогоцінного часу.

Приманки для лову судака

Традиційно поширений лов судака з льоду на блешні, в меншій мірі на жерлиці. Блешні для лову судака потрібні вузькі, завдовжки 5-9 см. Особливо підходять блешні, зроблені з латуні і білого металу. Вони оснащуються трійником на колечку з червоними шерстинками.

Судака ловлять на:

- «падаючі» блешні;

- блешні із зміщеним центром тяжіння;

- скандинавські блешні (добре підходять для лову в глуху зиму);

- приманки типу «вертоліт», «кальмар», «штопор» і їх різновиди;

- блешні (вертушки);

- балансири;

- джигові приманки;

- воблери.

Застосовується для лову судака також мертва рибка.

Тактика блесніння судака

Головне при прямовисному блеснінні судака - "набити руку", добитися автоматизму рухів, відчути всі тонкощі управління блешнею.

Встановивши блешню в 10-50 см від дна, риболов потім поволі піднімає її з невеликим прискоренням, але без різких рухів. Коли блешня досягне максимальної висоти, її відпускають і витримують паузу, поки коливання не припиняться. Ця пауза, а також висота підйому залежить від розміру, форми, ваги блешні і сезону лову. У методичних повтореннях цього прийому і полягає суть прямовисного блесніння.

Під час гри блешня описує замкнутий контур. Ті блешні, які при падінні планують дуже довго і майже горизонтально, але швидко завмирають, підходячи до нижньої точки, не привертають увагу судака. Цінується така гра, при якій блешня швидко проходить фазу горизонтального планування і коливається, знаходячись під кутом 30-40 градусів до вертикальної осі. Саме на цій стадії гри блешнею найчастіше відбувається хватка судака. У глуху зиму доцільно витримувати паузу і при підйомі блешні.

Після підйому блешні від дна на 10-15 см слідує плавний помах хлистом (перша пауза до 10 секунд), блешня займає початкове положення у верхній точці, і після різкого відпускання слідує друга пауза (до 20 секунд), в результаті якої блешня остаточно заспокоюється. Останні два-три затухаючі коливання і складають кульмінаційний момент гри. Якщо блешня дуже довго заспокоюється у верхній точці, вона може відлякати судака.

Виведення судака

Опір підсіченого судака триває не довго - великою спритністю він не відрізняється. У перший момент після підсічки він бурхливо реагує, крутившись на одному місці, посилено смикаючи і смикаючи головою. Підведений до берега, судак на короткий момент сильно б'ється, але, як тільки тіло його хоч би наполовину вийде з води, негайно заспокоюється. Вийнятий з води на берег, хижак швидко засипає (через декілька хвилин).

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Ловля риби з льоду | Просмотров: 2498 | Добавил: Vasya | Теги: тактика ловлі зимового, гра блешні для зимового судака, де шукати судака зимою, приманки для зимового судака, Судак зимою, блешні для зимового судака | Рейтинг: 3.5/2
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Я найбільше люблю ловити…
Всього відповідей: 145


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz