Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSЧетвер, 28.03.2024, 14:29
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Червень » 20 » Ловля спінінгом вночі
14:38
Ловля спінінгом вночі

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Ловля вночі на спінінг – достатньо поширене серед досвідчених риболовів явище. Це цікаво, незвичайно. Але нічна ловля являє собою аналіз ситуації та ловлю конкретного хижака. Якщо риболов просто вирішить «половити» вночі на спінінг, то дуже велика вірогідність того, що він просто нічого не піймає.

Судак

Найбільш поширеним трофеєм нічних спінінгістів є судак. В першу чергу це пов’язано з тим, що саме ця риба інколи влаштовує нічні облави на зграї малої риби. Та і взагалі судак – нічний хижак. Тут з ним може порівнятися тільки сом, але про нього трохи пізніше.

Частенько риболови, що ночують на водоймищі в очікуванні уранішнього клювання або такі що проводять на рибалці декілька діб, чують на річці сильні сплески – швидше за все це судак вийшов на нічне полювання на плеса або мілину, поганяти дрібну рибу. В ці моменти основним трофеєм ікластого стає уклейка. Але це може бути і інша риба, піднята зграєю судака до поверхні.

У такі моменти можна успішно ловити судака, якщо правильно підібрати приманку і спосіб її проводки. Приманка повинна імітувати і максимально бути схожим на об’єкт полювання судака тут і зараз. Основна складність очікує риболова в знаходженні кльового горизонту в товщі води. Можна помилитися в горизонті проводки і марно міняти приманки до самого ранку, залишившись у результаті без улову. Основними приманками у випадках, коли судак виходить на плеса, коси, до поверхні води, є плаваючі воблери класу «мінноу». Їх прогонисте тіло максимально схоже на тіло уклейки. Кльовою проводкою може виявитися як рівномірна проводка в товщі води, так і якісь ривкові (твічінг) маніпуляції з приманкою. Доцільно спробувати зрозуміти, чого хоче судак саме цієї ночі.

Також буває, що судак ніяк себе не видає, хоча активно жирує ближче до дна. У будь-якому випадку, якщо нічна рибалка запланована, то варто спробувати ловити в різних місцях і на різних глибинах. Якщо це довгі прогонисті перекати із звалюваннями в глибину, то особливу увагу слід приділити саме межам глибин і перепадам дна. Якщо судак не проявляє активності і «ударів» немає, але вам по якихось причинах здається, що риба є в місці лову, слід проекспериментувати з проводкою. Можна зробити декілька проводок за течією, під різним кутом і т. д.

Частенько пробивається судак під крутоярами, невеликих ямках. Трапляється, що зграя судака йде біля самого берега, особливо, якщо поряд глибока брівка, звалювання і т. д. Це знову ж таки тільки підтверджує той факт, що нічний судак віддає перевагу мілководдю, а не ямам. І навіть йдучи з мілководдя на глибші місця, продовжує здійснювати набіги на мілині або в прибережній зоні. Ближче до ранку він змішається до глибин, де продовжує клювати.

Незалежно від того, денного судака ми ловимо або нічного, не слід забувати, що практично у всіх умовах бажана спокійна і навіть повільна проводка приманки. Виключення можуть бути тільки в тих випадках, коли судак в хижацькому азарті аж надто активно ганяє малька на поверхні Тут приманка підбирається досвідченим шляхом. У решті всіх випадків – чим повільніше рухається вона (приманка) в товщі води, тим більше шансів на клювання.

Колір гуми особливого значення не має. Можна обмовитися тільки про флуоресцентні силіконові приманки та інші світло-накопичувачі. Це достатньо широке, практично не оране поле для експериментів. Судак може на них відреагувати дуже бурхливо. Бували випадки, коли тільки світло-накопичувачі в нічний період давали результат в багатьох рибних водосховищах. Нічого іншого судак не бажав. Бувало і навпаки.

Якщо своєю тактикою ви вибрали очікування виходу риби на точку – залиштеся на цьому місці до ранку. Необхідно пам'ятати, що вихід судака може тривати декілька десятків хвилин – а потім знову десятки пустих закидів.

Якщо ж ви вирішили активно шукати рибу, то прагніть запам'ятовувати свій «водний» маршрут. Тобто рельєф дна і особливості проводки в місцях, де тільки що пройшли і простукали дно. Не виключено, що вам захочеться повернутися трохи пізніше, адже виходи судака за часом не передбачувані, а місце буде вже знайоме. Одним словом, щоб успішно ловити рибу в нічних умовах, необхідно мати якийсь план і максимально його дотримуватися.

Сом

Сома ловити складніше. Головне зрозуміти, що снасті для ловлі судака і для ловлі сома – це різні снасті. Піймати крупного сома на спінінг в нічний час – украй рідкісне явище саме унаслідок непідготовленості більшості риболовів до сутички з гідним супротивником. Снасть повинна бути могутньою і надійною. Говорити про тести спінінгів і потужності бланків на вигин не буду – це доля фахівців. Скажу тільки, що навіть добре підібраний спінінг вмить може розлетітися на шматки, якщо він не буде перевірений завчасно, і риболов не знатиме його можливостей. Причин може бути багато. Часто буває, що міцний, відповідний по характеристиках спінінг виходить з ладу тому, що виробник не поклопотався протестувати його в польових умовах, а крупний сом протестував – бланк просто ламається-продавлюється під тиском лапок пропускних кілець. Або спінінг несподівано ламається на комлі. Або ще щось... Сом тим часом тікає. Котушка також повинна відповідати вимогам ловлі. Могутня і надійна, краще чотирьох-п’ятитисячна, вона повинна вміщати мінімум 150 метрів шнура, щоб при хватці крупного сома «повідець» для стомлення риби у риболова був довший. І якщо не буде небезпеки відходу сома в корч, то краще дати йому нагулятися і гарненько стомитися.

Якнайкращими приманками для ловлі нічного сома вважаються воблери. Далекобійні глибинні моделі з брязкальцями і могутньою грою. Ловити краще з берега. Конкретні місця назвати складно, але приблизні орієнтири, по яких можна знайти сома в нічний час: по-перше, це зимувальні ями, а також плеса, затони, старі русла з достатньою глибиною. Сом може з'явитися як над ямою, іноді мало не у поверхні, так і в пів води. Рідше вночі цей хижак стоїть біля дна. Тобто він, може і стоїть, але явно не проявляє активність. Активна риба знаходиться в русі.

По-друге, це широкі мілини, розташовані вище великих ям. Іноді набагато вище. У особистій практиці бували випадки, коли місцеві риболови стверджували, що щоночі крупні соми виходять з дальньої (пару кілометрів нижче за течією) ями і приходять в не таку глибоку, переміщаючись від берега до берега, виходячи на дуже навіть дрібні ділянки або підходячи до самого берега і спливаючи на поверхню. Вранці, пополювавши, вони поверталися назад.

Ловити на воблери слід з урахуванням вищесказаного. Тобто, вночі необхідно періодично міняти глибину проводки і шукати уловистий горизонт. Іноді крупний сом в першій половині теплої літньої ночі може схопити навіть крупний поппер або імітацію миші, яка пливе по поверхні. Клювання в цьому випадку своєрідне. Рідше це хватка нападаючого хижака. Найчастіше відбувається зовсім інше: під поволі рухомою на поверхні приманкою утворюється величезний бурун, водоверть, в яку вона благополучно засмоктується. Думаю, що саме тому сома часто багрять і чіпляють не тільки за морду. Особисто був свідком вилову сома вагою 36 кілограмів за хвіст. Риба клюнула двічі. Причому вперше розігнула неякісну джиг-головку (що говорить про те, що приманка була схоплена як треба). А ось удруге сом всівся на японський гачок відразу ж, як тільки той був кинутий повторно, але зачепився за хвіст.

Багато досвідчених риболовів стверджують, що по сомові відмінно працює силікон. Ось тільки потрібно навчитися вести приманку дуже плавно, розмірено, іноді чиркаючи об дно, але не сходинкою, а рівномірною проводкою, щоб віброхвіст перевалювався з боку на бік, пурхав в товщі води. Тут головне – дуже точно підібрати вагу головки.

Ну і звичайно, вертушки. Великі, 4-5 розмірів. Добре працюють вертушки на перекатах. Буває, що в таких місцях соми формуються в своєрідні зграї. Одночасно відбуваються клювання у декількох спінінгістів.

Також ночами застосовують наступну тактику: один риболов на протязі достатньо тривалого часу стукає по воді квоком, тоді як другий поряд робить цілеспрямований облов акваторії спінінгом. Ця тактика деколи дозволяє добитися дуже добрих результатів Краще використовувати воблери з сильним лобовим опором, які створюють могутні коливання, добре чутні сомові під водою. Плюс до всього, непогано може спрацювати дзвінке брязкальце в тілі приманки.

Щука

Щука вночі зазвичай ловиться по косах, перекатах і ямкам за перекатами. Звичайно, щука вночі бере рідко. Пік клювання доводяться на ранок і схід сонця, але і вночі клювання відбуваються з певною періодичністю. Тут головне не ловити на крупні, важкі приманки, а зупинитися на мікроджизі – маленьких (можна флуоресцентних) твістерках.

Для щуки спінінг повинен бути максимально чутливий. Саме ця розбійниця деколи навіть вдень видає такі непомітні «царапини», що відмітити їх, окрім як візуально, складно. Вночі такої можливості немає.

Непогано по нічній щуці працюють ті ж воблери «мінноу», але підібрати робочу для цієї ночі модель ще складніше чим для судака. Він хоч періодично показує, де знаходиться, а щука – мовчить. Її потрібно шукати. В тихій і спокійній воді непогано працюють достатньо крупні вертушки з мухами або підсадкою черв’яка на трійник. Щука здалеку уловлює вібрацію пелюстки і деколи виходить на хватку по поверхні, залишаючи своєрідні вуса, добре помітні в місячному світлі.

Можна спробувати і ловлю на мертву рибку закидом. Деколи саме така тактика приносить результат. Але тут краще затримуватися в місці лову довше, а ловити в тихій або стоячій воді. Рибка при проводках залишає за собою шлейф привабливого запаху – поступово ця «стежка» стає досить широкою і ароматною. Ось тут щука і не витримує. Цікаво, що у такий спосіб з одного місця можна виловити відразу декілька хижачок. Звичайно, якщо вони є в місці ловлі. Тому після першої  пійманої хижачки не поспішаєте йти. Можливо, «на прикорм» підтягнуться і інші риби.

Непогано себе зарекомендувала і класична коливалка (колебалка). Здавалося б, ця приманка не дуже підходить для нічного лову хоч би тому, що одна з головних її переваг – блиск граней – повністю втрачає силу в нічній тьмі. Але, мабуть, спокусливі коливання блешні в товщі води подобаються і нічному хижакові. Немало хваток трапляється саме на цю приманку. Краще всього використовувати легку, але достатньо крупну блешню. З тонкої латуні або навіть алюмінію. Вона просто пурхає в товщі води, створюючи коливання і повільно та плавно планує до дна. У момент такого планування при слабкій течії і трапляється більшість хваток.

Щука, як і сом, може клюнути практично у будь-який час ночі. Головне її знайти і спокусити на клювання. А це вже залежить від риболова.

Підсумовуючи, хочеться пригадати слова одного досвідченого спінінгіста; «Не буває поганого клювання – є невдачі риболова!» Тому – всім успіху і яскравого місяця.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

 

Категория: Спінінгова ловля | Просмотров: 2773 | Добавил: Vasya | Теги: судак в ночі, нічні приманки, щука в ночі, рибалка вночі, сом в ночі, нічна рибалка, риболовля вночі, Нічний спінінг, ловля риби вночі | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 1
1 Олег  
0

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Тільки правда: яка ваша найбільша риба спіймана спортивною снастю?
Всього відповідей: 96


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz