Зараз зима, а так як я зимову риболовлю не дуже полюбляю, то вирішив написати про дуже цікаві приманки - воблери які працюють біля самої поверхні води 10-30 см. Скажу, чесно за більш ніж тривале захоплення ловом щуки на воблера, приманки цього типу, у мене з'явилися тільки в цьому році. Запитаєте чому?
На вибір таких приманок зіграло те, що в наших місцях ловлі щуки, в цьому році був рекордно низький рівень води, колишні робочі глибини в 1.5-2.5 м, і ями під 4.5 м, в цьому році позбулися води більш ніж на 1м. Основна ловля припала на загальну глибину 1 м, плюс на дні суцільна трава, яка до кінця літа, місцями доходила до самої поверхні води, залишаючи всього якихось 20-30 см чистої води ...., а щука??? - природно вона стирчала в цій траві і мілинах до самого льодоставу. Як її ловити в таких умовах?
Теоретично і раніше практично я ловив її на дуже легкі головки джигом 3-4 гр на сілікон. Получалось, але не дуже красиво і хотілося ловити її на воблера. Стало завдання знайти воблер, що працює в таких умовах біля поверхні води всього в 20-30 см. Поспілкувавшись з знайомими колегами я дізнався про такий воблер, як Daiwa MORETHAN X-CROSS.
Воблера ці були у нас в рибмагазині і причому в досить широкому асортименті. Так як інформацію по кольорам я вже мав, то вибрав в кольорі b iwashi.
Уявляю воблер Daiwa MORETHAN X-CROSS 95SSR. Воблер типу Minnow, плаваючий (F) довгою 95 см, вага 12 гр, з маленькою лопаткою, розташованою дуже інтересно. Вона йде відразу від скосу носа воблера утворю той самий робочий кут, який не дає глибоко підпірнати приманці. Саме така форма лопатки і носа воблера і є візитною карткою цієї дуже вдалої моделі. Воблер плаваючий і має систему дальнього закидання, що дозволяє його виділити в рекордсмени по точності і дальності закидання в принадах такого типу і ваги. В цьому кольорі воблер зроблений з червоного прозорого пластику з червоними трійниками, боки пофарбовані сріблястою фарбою з голографічним ефектом.
Перший виїзд на водойму. Вода рекордно низька, до урізу води 1.5 м бруду, човен накочений і я відпливаю. Щука видає себе гонами малька, але б'є біля самого урізу води, де глибина від сили 30 см. Ставлю човен ближче до середини річки (річка не широка, 20 м) і починаю кидати силікон на головці 4 гр. Навіть на офсеті кожна проводка закінчується пучком трави. Поки напарник (кум), курить вже четверту сигарету заодно лаючи траву, я дістаю свої попери і намагаюся спокусити зубату. На попери у нас щука в цій водоймі практично не бере, і що цікаво на волкери також. Ну, що ж, настав час випробувати обновку і я з нетерпінням дістаю цей воблер і чіпляю його на спінінг.
Біля човна я завжди намагаюся зрозуміти гру будь-якого воблера і пробую його. Моретан почав поступово показувати свою гру. Гра у нього дуже цікава, воблер зовсім не упористий, має високий ступінь плавучості (її я ледве компенсував) повідцем з Флюра довжиною 25 см, і товщиною 0.6 мм. Добившись від нього кульбітів і розвороту, я закинув його під уріз води. Воблер пролетів свої 15 м і на приторможенні шнура приземлився в якихось 5 см від берега. Перший твіч і перші пучки трави я притягнув до себе. Кум зразу проспівав «... зеленая, зеленая трава». Трохи змінивши місце розташування човна, я посилаю знову Моретан до урізу води. Воблер пройшовши відмінно при вітрі свої 15 м опускається майже біля стіни очерету в якихось 40 см. Моретан дуже добре видно на воді, давши йому заспокоїться я почав його смикати - смик, смик пауза, смик, смик пауза і т.д. Ні, клювання не було, але і воблер траву не чіпляв, він йшов біля самої поверхні води, і його було добре видно. Воблер грав і блищав боками, розвертався, але поки мовчав. Кум заробив два удари на силікон і продовжував завзято на нього ловити.
Ведучи воблер я внутрішньо відчував (голос мій говорив веди ще повільніше, трохи ворушачи його), благо щука продовжувала ганяти біля берега і була тут 100%. Після чергового виходу зубатих, я поклав Моретан практично їй на голову)))), трохи заспокоїлася вода, я просто на місці ворухнув його і зупинився..., вихід вийшов миттєвий, як на попер, гучний сплеск, бризки і ривок убік шнура... Є!, крикнув я, а кум не повертаючи голови, проспівав «зелена трава»)))))), та ні, не трава, а не погана щука явно за двушку з мілини з трави. Взявши її в підсак я сказав з почином, але не собі, а Моретану.
Що було далі описувати довго, сусіди колеги з човнів в щільну обклали нас, з берега так само прострілювали джигіти (всі ловили на силікон і легкі колебалки), хтось зловив одну, дві щуки. Вона брала і у них, але в якості, красі клювань і кількості в той день Моретан «зробив» всіх. Шість клювань і всіх він взяв, вся щука досить крупна від 1.5-2.8 кг. Причому ловив він на тих місцях, де інші рибаки вже ловили своїми приманками. В наступних трьох рибалках, Моретан ловив регулярно і знову по 5 шт. Заради об'єктивності скажу, я маю досить не поганий арсенал воблерів і були раніше такі мілководники: YO-ZURI (Хардкор-0 і SS Minnow), а також мілководний Кренк від Storm SubWart, вони іноді ловили, але не так! Сама гра Моретана це щось. Воблер має 5 типів гри (на місці, повільний твіч з вальяжним перевалюванням, середній твіч з розворотами на 90 градусів і клювань носом, на швидкому твічі він дуже активно нишпорить, майже перевертаючись пузом до верху і має дуже привабливу гру на рівномерці.
Підсумок: Оцінимо по 5 бальній шкалі.
Закид +5 (дальність + точність)
Гра +5 (дозволяє застосовувати майже всі доступні проводки і ловить на них виходячи з активності щуки)
Результативність +5 (при відповідних умовах мілини до 1.0 м і підібраній смачній проводці - 100%!)
Трійник +5 (відмінно просікає і тримає рибу). Якийсь занадто правильний воблер вийшов, а мінуси?))))
Є:
МІНУС - 3. Покриття воблера дуже не стійке, воно не сипеться, а просто дуже сильно дряпається гачками і зубами, але ловить. Мабуть це єдиний його справжній мінус. Сюди можна додати і його високу ціну. Для мене дуже навіть висока.
ПС.: Вже в самому кінці сезону я взяв другий Моретан 95 в кольорі hirame chartreuse, він хоч і грає, трохи по іншому, але ловить так само відмінно. Можна сказати у них трохи різні характери, як у братів близнюків)))) .
Воблер MORETHAN X-CROSS 95SSR використовувався з комплектом: спінінг ST.CROIX LES 76 MLXF2, котушка RYOBI ZAUBER 2000, шнур Cast Away 12LB. Вся снасть впоралася на відмінно.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.