Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSВівторок, 28.01.2025, 06:35
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2012 » Липень » 30 » Ловля на джеркбейт, починаємо ловити разом!
23:07
Ловля на джеркбейт, починаємо ловити разом!

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Хто хоче, шукає можливості, хто не хоче – причини (Сократ)

 

Джеркінг, переживає зараз черговий сплеск популярності. Не беруся судити, з чим це пов'язано, можливо недорогі, популярні снасті, нарешті, таки дісталися до прилавків магазинів в районних центрах, можливо, пішов новий виток розвитку теми на інтернет-форумах, а може, є третя, невідома мені причина, але факт залишається фактом. Джерками ловлять, або намагаються ловити, все більше риболовів.

Дехто з джерковиків, знаходять масу причин, чому вони не можуть почати ловити. Частина цих причин всього лише помилки, які виникли в приватних бесідах на форумах, обросли неймовірними подробицями і навіть, не дивлячись на молодість джеркінга, як самостійного способу лову, встигли укорінятися в свідомості багатьох українських риболовів.

У цій статті я хотів розглянути і спростувати деякі з цих помилок, а також, поділитися власним досвідом початківця джерковика, як почати ловити цією снастю і повірити в неї. Загалом, всіляко допомогти тим, хто дійсно ХОЧЕ.

Найбільш поширені, але далеко не всі,  з помилок джеркінга:

Великі джерки рибу не ловлять, а тільки лякають

Повірити в джеркбейт простіше, якщо починати з приманок невеликого розміру, які не сильно відрізняються від звичних великих щучих воблерів міноу і уокерів. Проте не варто надовго заглиблюватися в таку ловлю, тому, що це ще не справжній джеркинг, а якийсь перехідний, компромісний варіант. І як будь-який компроміс окрім явних плюсів, він має свої мінуси. Недоліки ці саме в невеликому розмірі джерків з приставками міні, мікро, бебі і так далі. І навіть не в розмірі, а у вазі, бо законів фізики ніхто не відміняв. Якщо пропустивши нудні формули відразу перейти до суті, то виходить, що із збільшенням розмірів приманки сила інерції росте швидше, ніж опір води. У нашому випадку виходить, що крупніша приманка, після кожної потяжки або удару вудилищем, ковзатиме у воді далі і довше, поступово зупиняючись і являючи собою чарівний об'єкт для  атаки хижака.

Саме тому джеркінг зародився і продовжує існувати, оперуючи вагами приманок від 70 гр. і до. меж, які Вам підкаже Ваша фантазія і тест вудилища. Думаєте, у вашому улюбленому каналі або мілководій затоці приманкою вагою в 100-120 гр. ніхто не зацікавиться? А ви спробуйте. Можливо, Вас приємно здивують розміри деяких мешканців улюбленого болота.

Дрібна і середня риба на джерк не ловиться

Відповідно, якщо у водоймищі немає трофейної риби, а таких водоймищ, на жаль, з кожним днем стає все більше, то ви залишитеся без улову. Ну, дійсно, панове, рибалка взагалі процес із слабо прогнозованим результатом. І говорити, що якщо ловитимеш тут, ось на це, то гарантовано зловиш, або навпроти,  напевно залишишся без єдиного хвоста, просто смішно. Адже далеко не завжди, та ж щука розглядає нашу приманку як кормовий об'єкт (якщо взагалі розглядає). І те, що вона охоче хапає шматок пластмаси, гуми або деревинки, тієї або іншої форми, розміру і кольору, ще ні про що не говорить. Нижче я докладніше розповім, що я маю на увазі.

Джерк середнього розміру щука вагою від півтора кілограма берет упевнено

Поки ж, давайте повернемося до твердження, що, мовляв, дрібна і середня риба на джеркбейт не ловиться. Дійсно, краснопера, голавль або дрібний окунь навряд чи спокуситься нашим монстром. Зате щука, починаючи від 400-500 грам, не їсть джерк нітрохи не гірше, а нерідко навіть краще, будь-якої іншої приманки спінінга. Та і крупний зграєвий окунь рідко пропустить такий ласий шматочок. А якщо, до всіх змінних додати чинник неслабкого риболовецького пресингу на багатьох водоймищах, лежачих в зоні нашої досяжності, то джерки, як найменш знайомий, і точно ще не віднесений до розряду небезпечних об'єктів, виходить взагалі на лідируючі позиції по уловистості.

Звичайно той факт, що джеркинг в першу чергу – трофейна рибалка. Зрозуміло, ви будете набагато частіше винагороджені за старання, якщо філософія трофейної рибалки у вас в крові, і ви знаєте і відвідуєте місця, де упіймання крупної риби найбільш вірогідне. Але ще раз відзначу, середня і дрібна риба на джерк ловиться цілком пристойно, потрібно тільки підібрати до неї свій, особливий «ключик».

Джерком не можна ловити на течії, на річці

Велика помилка, яка маже відігнати від джеркової ловлі не одну тисячу риболовів. Можливо, воно ґрунтується на тому факті, що деякі, підкреслюю деякі, але далеко не всі, моделі джеркбейтів схильні до впливу течії. Це означає, течія може в тій, або іншій мірі, змінювати їх гру, що кінець кінцем швидше плюс, а не мінус. Будь-який думаючий спінінгіст, який ловить не на «автопілоті», а постійно аналізує свої дії і їх результат, шукає і знаходить, зі мною погодиться.

Річкова красуня

Часто течія стає тим чинником, який дозволяє істотно різноманітити гру приманки, а значить, збільшує шанси на упіймання риби, а не знижує їх. Наприклад, сплавляти приманку далеко за течією, куди просто фізично неможливо докинути, навіть важкий джерк. Або виконувати проводку «на знос», по широкій дузі. Загалом, все у ваших руках, чим більше експериментів, тим цікавіше, а в довготривалій перспективі ще і більше пійманої риби. Потрібно тільки небагато подумати і відкоригувати тактику.

Глайдери, які дійсно можуть збиватися з гри, у разі проводки упоперек, або під невеликим кутом, до течії, відмінно працюють сплавом вниз за течією з човна, який стоїть на якорі. Часто ними можна грати практично на одному місці, над якою-небудь локальною аномалією на дні, корчем або «пупком». Рідкісний хижак витримає таку гру «на нервах». Чудово зарекомендували себе в річковому лові бульдоги і дайвери.

Джерк – приманка при поверхнева, на глибині не працює

Для багатьох, слово джекбейт в першу чергу асоціюється з приманками типу глайдер. А більшість популярних моделей глайдерів, практично неможливо загнати на глибину більше 1-1,5 м. по одній простій причині – вони плаваючі. Проте не варто забувати, що існують тонучі моделі, а так само дайвери, які якраз і створювалися для подібних умов лову. І такими моделями, можна дуже ефективно ловити на глибинах в 3-5 метрів. А незначна кількість «бульдогів» і «твічбейтів», при деякій вправності, можна змусити заглибитися і на 7 і навіть 9 метрів.

Головне підібрати приманку з «правильним» горизонтом проводки

Крім того, об'ємна приманка, з активною грою, створює у воді значні коливання, і легко піднімає хижака до поверхні з глибин в 3, 5 і навіть 7 метрів. При цьому атака відбувається в тому місці, де кілька хвилин тому спасував важкий джиг.

Джеркинг – дороге задоволення

Для того, щоб стверджувати подібне, потрібно як мінімум, провести порівняльний аналіз вартості спінінгів, котушок і приманок, які використовують при різних методах ловлі. А якщо це зробити, то виявляється, що спінінг для джеркінга вартує не дорожче джигової або твічингової палки, виконаної на тому ж технічному рівні. Значить, у міру популяризації джербейта, як способу лову, і виходу його в широкі маси, варто було чекати істотного зростання пропозицій в даній категорії снастей, яка вже відчувається, разом із зниженням їх середньої ціни. А ще, не варто забувати про Інтернет-магазини де ціни на багато товарів відрізняються, часто, небувалою гуманністю. Все сказане вище в рівній мірі стосується і мультиплікаторних котушок.

Джерки бувають разні, і далеко не всі з них дорого стоять

Трохи по-іншому йдуть справи з приманками. Хоча їх ціни і співставні з вартістю зовсім не дешевих, якісних воблерів, і вже точно вищі за вартість джиг приманок. Але! І витрата джигових приманок за одну тільки рибалку може обчислюватися десятками, тоді як джерк практично вічний. Так-так вічний, адже його, на відміну від воблера, а тим більше джига, практично неможливо втратити. Більшість зачепів, капітулюють перед потужністю немаленьких трійників і товстим шнуром, які ми застосовуємо при лові на джерк.

Спінінг для джеркбейта повинен бути коротшим 180 см

Чому саме 180, а не 150 або 220? Хто так сказав? Просто так склалося, що навчитися анімувати джерк найпростіше саме коротким спінінгом. Я не сам це придумав, розумні люди підказали, коли я на перших же проводках змусив нервово нишпорити з одного боку в інший свій перший глайдер, чим був безмірно гордий. Цікаво, що виконуючи навіть неправильні рухи короткою паличкою вдається змусити джеркбейт рухатися належним чином. Проте освоївши ловлю коротким вудилищем на першій же рибалці, і завчивши, на рівні м'язової пам'яті неправильні рухи, потім буде дуже складно перенавчитися на роботу довшим вудилищем.

Поза сумнівом, узявши вудилище завдовжки два і більше метра, ви будете протягом декількох рибалок, відчувати чималий дискомфорт, намагаючись скоординувати дії обох рук і змусити вудилище, котушку і джерк працювати погоджено, як єдине ціле. Зате коли все вийде, Вам буде вже байдуже, якої довжини вудилище використовувати. І не забувайте про котушку, вона не тільки сховище надмірного запасу шнура, але і ще одна важлива складова гармонійної снасті, яку, до речі, можна застосовувати для анімації не менше, а трапляється і ефективніше, ніж вудилище.

На джерк можна ловити тільки восени

Була, чесно сказати, величезна спокуса залишити це твердження без коментарю, яке явно, на мій погляд, абсурдне, просто вказати його, поставити трикрапку і смайлик. Але почувши на черговій рибалці здивований вигук мого друга, риболова потрібно сказати з чималим стажем, з приводу того, навіщо я поклав в коробку з снастями для перших весняних рибалок невелику колекцію найбільш улюблених джерків, я здався, і вирішив, як зараз говорять, розкрити тему.

Так, джеркбейти показують якнайкращі результати саме восени, коли щука, яка є основним об'єктом лову, істотно додавши в розмірах за весну і літо, жирує, і віддає перевагу крупнішим об'єктам полювання. АЛЕ це зовсім не означає, що джерки не працюють навесні і літом. Навпаки, минулого літа, коли всю Україну, накрила аномальна жара, і риба знаходилася в щонайповнішому ступорі, саме середні джерки не раз виручали мене.

Герой декількох десятків рибалок, у тому числі і весняних

Частенько, коли щука влаштовувала бойкот і ігнорувала самі уловисті воблери, блешні і навіть легкий джиг, варто було поставити джерк, тут же з тіні стрімкою торпедою вилітала тінь, і просто «збривала» крупну приманку з такою люттю, що фрікцион трохи димів від натуги. Швидше за все, річ у тому, що знаходячись в дискомфортних для неї умовах надмірно теплої води і дефіциту кисню, риба прагне рухатися якомога менше і атакує тільки крупну здобич, яка може наситити її на декілька днів. Своєрідним підтвердженням цього припущення є та обставина, що у разі промаху, щука жодного разу не виходила на приманку повторно, при наступному закиді в ту ж точку.

Стоїть, відзначити той факт, що всі літні щуки були спіймані на джерк тільки рано вранці. Як тільки піднімалося сонце, клювання припинялися. Вечірні зірки результатами теж не радували. І ще, більшість виходів риби траплялися, коли приманка проходила в безпосередній близькості від місця стоянки хижака, практично у неї над головою. Тому знання жител і найбільш вірогідних стоянок щуки, у Ваших рідних водоймищах, істотно підвищить результативність весняно-літньої ловлі на джерки, у відмінності від осінньої, коли риба виходить на крупну приманку іноді за декілька десятків метрів.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Спінінгова ловля | Просмотров: 1906 | Добавил: Vasya | Теги: Ловля на джерки, джеркінг в Україні, спінінгові приманки, як грати джерками, джерк в Україні, приманки для щуки, джерк, джерки на щуку | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Скільки Вам років?
Всього відповідей: 119


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2025Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz