Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSВівторок, 03.12.2024, 15:21
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2014 » Березень » 8 » Ловля на боковий кивок з човна
20:34
Ловля на боковий кивок з човна

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Ловля з боковим кивком стає все більш популярною. Практично на будь-якій водоймі можна побачити рибалку, який маніпулює довгим вудлищем з кивком на кінці. На рибальських форумах відкриваються спеціалізовані теми, є цілі сайти присвячені саме цьому способу лову. Але якщо уважно прочитати їх, то виявиться, що більшість розмов крутиться навколо лову з берега снастю з боковим кивком. І дуже рідко обговорюється тема ловлі з човна, яка не менш цікава і має свої особливості.

Може здатися, що ловля з боковим кивком з'явилася зовсім недавно. Але це зовсім не так. Вже в середині 1980-х рр. було дуже багато любителів половити з кивком на довгому (найчастіше бамбуковому) вудлище. До речі, там практично всі ловили з човнів. Перші ж спіймані великі лящі дуже вразили мене, зробивши шанувальником бічного кивка.

Чому човен?

При лові з човна є як плюси, так і мінуси. На мій погляд, мінус всього один - це збирання і розбирання човна, якого треба ще доставити на водойму. У нашій повсякденності через дефіцит часу ці процедури дратують і стомлюють. Напевно, тому багато «кивочників» вибирають ловлю з берега на невеликих водоймах, де до протилежного берега часом можна дотягнутися вудлищем. Плюсів набагато більше.

Головний - ловля з берега можлива далеко не скрізь. Широка смуга прибережних очеретів та іншої водної рослинності, болотистий або порослий густими заростями берег роблять ловлю без човна досить скрутною.

Наступний плюс - можливість «дістати» велику рибу, яка далеко не завжди тримається біля берега, особливо при зниженні температури води. З човна можливий облов коряжників і різноманітного рельєфу, які часто розташовуються далеко від берега, особливо на штучних водоймах. Човен для лову підійде будь-який, я ловив як з звичайних «надувнушок», так і з човнів з жорстким корпусом. Варто зауважити, що човни з м'яким дном, можливо, не такі зручні, як з жорстким, зате набагато тихіші, що важливо при ловлі великої обережної риби, можна, звичайно, ловити і в більш глибоких місцях, але особливого сенсу я в цьому не бачу. Там раціональніше використовувати звичайні бортові вудки.

Де ловити?

Ловля з боковим кивком оптимальна на глибинах до 5 м; можна, звичайно, ловити і в більш глибоких місцях, але особливого сенсу я в цьому не бачу. Там раціональніше використовувати звичайні бортові вудки. Мій досвід лову показує, що велика риба, особливо лящ, дуже рідко підходить до човна на глибині до 5 м. Це для нього критична глибина. Він крутиться навколо човна на деякій дистанції, але не підходить до нього. Тут виручає довге вудлище. На бортові вудки він теж буде ловитися, але на хороший екземпляр розраховувати не доводиться. Тому я буду розглядати ловлю з боковим кивком на глибинах до 5 м. Здавалося б, такі глибини недостатні для великої риби, насамперед для ляща. Але я не раз переконувався, що в період відкритої води для нього не критична глибина лову, головне – відстань від берега. Чим далі від нього, тим риба крупніша і сміливіша. Що ж стосується мінімальних глибин, то мені не раз доводилося ловити карася на мілководних, сильно зарослих ставках, де глибина була не більше 50 см. Він не боявся човна, але боявся вудлища, якщо воно перебувало близько до води. Варто було зробити спуск довше 1,5-2 м і підняти вудилище вище, як відразу починалися покльовки.

Снасті

При лові з берега величезне значення має дистанція лову, тому вибираю, як правило, вудилища довжиною 7-9 м. При лові з човна можна взяти коротші вудилища. Я ловлю 6-метровим і вважаю його оптимальним, але цілком можна обійтися і 4-5-метровим вудлищем. Мій вибір обумовлений практичними міркуваннями: чим довше вудилище, тим більшою мірою на нього впливає вітер. Він заважає і при береговій ловлі, але на відкритій воді навіть невеликий вітерець перетворюється у велику проблему. Діючи на довге вудилище як на важіль, він буквально вириває його з рук. В таких умовах говорити про якісну проводку не варто.

Спеціалізованих вудлищ для лову з боковим кивком не виробляють. Але серед величезного асортименту поплавкових вудилищ можна легко підібрати підходяще. Як правило, використовують махові. Вони сильно різняться за матеріалами, технологією виготовлення і відповідно за ціною. Для лову з кивком кращі досить жорсткі легкі вудилища. Однак такі вимагають делікатного поводження і коштують недешево. Для мене впевненість в снасті дуже важлива. Сам я зупинив вибір на бюджетній «Волжанці» довжиною 6 м: вона надійна і потужна, хоча і не дуже легка. Існують два виду оснащення вудилища: глуха та бігуча. Глуха оснастка з мотовилом на вудилище зустрічається набагато частіше. Це класика лову з боковим кивком. Але я віддаю перевагу ловити з бігучим оснащенням (котушкою). У неї є деякі мінуси: снасть більш громіздка, вітер видуває волосінь в кільцях. Але є і плюси. Це можливість швидко підлаштовуватися під глибину лову. З човна вдається обловити весь простір навколо неї, часом більше 10 м в діаметрі, а глибина на такій ділянці може змінюватися досить значно. Можна здавати волосінь при виведенні великої риби. Мені не раз доводилося вступати в боротьбу з великим лящем, язем і коропом, що допомагало уникнути обривів. При цьому маленькі рибки я витягаю без допомоги котушки, просто складаючи коліна вудилища.

Свою «Волжанку» я оснастив кільцями з найбільших шпильок. Кільця вийшли на довгій ніжці і маленького діаметру. Волосінь в дощову погоду набагато рідше прилипає до вудилища, а у вітряну - видувається з кілець. Теоретично можна використовувати матчеві кільця, вони і виглядають красивіше, але мені не траплялися підходящі, тому альтернативи шпильок я поки не бачу. Діаметр волосіні міняю в залежності від обставин. Мається на увазі не розмір потенційної здобичі, а розмір використовуваних приманок. Тут діє той же принцип, що і взимку: чим менше приманка, тим тонша волосінь. Правда, поки вода досить тепла, вдається опускати навіть невеликого «чортика» на товстій волосіні, так як густина води збільшується у міру охолодження. Зазвичай я застосовую якісну волосінь, діаметром не більше 0,18 мм, частіше 0,12-0,14 мм.

Кілька слів про котушку, можна використовувати звичайну проводочну, але, оскільки для мене важлива надійність, останнім часом я використовую «Нельму-7» і жодного разу не пошкодував про свій вибір. Котушка міцна, невибаглива, з легким обертанням і зручним важелем для миттєвого скидання волосіні. У неї лише один невеликий недолік - маса. Але в моєму випадку вона тільки покращує загальний баланс снасті. Кивок має відповідати кільком вимогам: підходити під масу приманки і бути помітним. Матеріал, з якого він зроблений, не настільки важливий. Я використовую лавсанові та металеві кивки роблю їх сам або переробляю покупні. Головне - вони не повинні бути дуже короткими, мінімум 20 см. В такому випадку вони трохи нівелюють наслідки хитавиці на хвилях і паразитні коливання вудилища. Проблему помітності кожен вирішує по-своєму. Я на кінець кивка одягаю відрізок термоусадочного кембрика, який вільно бовтається, не заважаючи ловлі, такий легкий кивок, досить помітний і не намокає.

Приманки і насадки

При лові з боковим кивком, як правило, використовуються такі ж приманки, що і при зимовій ловлі. З берега дуже популярна ловля без натуральних приманок, на всілякі «безмотилки». Я дуже люблю таку риболовлю. При лові ж з човна часто наступаю на горло власній пісні і ловлю з натуральними насадками. Причини ті ж, чому незручно ловити занадто довгим вудлищем. Вітер, хвилі, навіть не дуже сильні, помітно діють на човен, він розгойдується, трохи крутиться. В таких умовах здійснити правильну проводку досить складно. Правильна анімація по відкритій воді в 90% випадків - це простий, без коливань, рівномірний підйом або опускання приманки. Активна гра мормишкою без насадки не настільки приваблива для риби, хоча і повинна застосовуватися, постійно чергуючись з підйомами, що різко збільшує кількість покльовок. При лові з натуральною насадкою все трохи по-іншому. Риба активніше реагує на звичайну гру і рідше - на підйом. Це нам на руку, так як зробити плавний підйом без коливань на човні, який хитається складно. Тому я, будучи прихильником безмотильної ловлі з човна часто ловлю з насадкою.

Насадки використовуються такі ж, як і при ловлі поплавковою вудкою: мотиль, опариш і черв'як. Але бувають ситуації, коли риба хочу рослинну їжу. Особливо часто напади вегетаріанства трапляються у плотви і карася. В такому випадку виручає перловка, яка ідеально підходить для підсаджування на мормишку і здатна не лише пожвавити клювання, але і помітно збільшити розмір риби. Однак і безмотильні приманки забувати не можна. На них можна і треба ловити, якщо дозволяє погода. Іноді риба ігнорує будь-які натуральні насадки. На одній з рибалок на водосховищі я зіткнувся з ситуацією, коли риба брала дуже погано, хоча її було багато. Ключик до неї я підбирав довго, але все-таки потім розібрався. Вона клювала виключно на «безмотилки», найкраще працювали мормишки з обов'язковою підсадкою різнобарвного поролону. Ловилися хороші краснопірки, плотва, густера, підлящики, окуні. Але варто було підсадити щось ще, наприклад опариша, як клювання ставало набагато гірше і клювала відверта дрібниця. Не раз бувало, що клювання немає взагалі, але варто було опустити малесенького «чортика», як відбувалася впевнена покльовка солідної риби. «Чортик» я частіше використовую в безмотильному варіанті або потрошку підсаджую одного опариша. Мормишки намагаюся використовувати з великим гачком, щоб у будь-який момент можна було підсадити натуральну насадку, наприклад ту ж перловку.

Ловля з боковим кивком виключно захоплююча і спортивна, а човен помітно розширить ваші можливості. Спробуйте, воно того варте!

------------------------------

Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Боковий ківок (літня мормишка) | Просмотров: 2512 | Добавил: Vasya | Теги: чортик на боковий кивок, рибалка, боковий ківок, рибалка за літньою мормишкою, як ловити рибу, мормишка, літня мормиха, кивок для вудки, літній кивок | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Що ви робите з пійманою рибою?
Всього відповідей: 33


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz