Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSСубота, 20.04.2024, 06:23
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2012 » Лютий » 12 » Ловля миня (налім)
22:31
Ловля миня (налім)

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Осінь. Міжсезоння. Найстрашніший час для любителів рибалки. Літні методи вудіння вже не працюють, льоду поки немає. Навіть спінінгісти переживають не самі кращі часи. Рибалка завмерла.

 Але є одна риба, яка виручить справжнього фаната рибного лову і врятує його від сидіння в будинку.  Це – минь.

Загальновідомо, що минь, єдиний представник сімейства тріскових, що мешкає в наших водах. Батьківщина цього виду – полярні річки басейну Північного Льодовитого океану і це багато в чому пояснює поведінку і звички цієї риби.

Навесні минь впадає в заціпеніння, майже перестає харчуватися, і зникає з уловів до осені, тобто до похолодання води. Нереститься минь вже після того, як стане лід. Під час нересту він не харчується. Клювання, які відбуваються в цей час «справа рук» статевонезрілих минів що не беруть участь в нересті. Вони харчуються всю зиму, без перерви.

По вигляду минь дуже нагадує сома і риболови початківці можуть легко переплутати цих риб, особливо якщо врахувати, що забарвлення миня міняється від ясно-коричневого до майже чорного.

КЛЮВАННЯ МИНЯ

Клювання миня залежно від середньої температури повітря, води і стійкості погоди можливі з середини серпня. Ці клювання завжди випадкові. Зазвичай, вони відбуваються при лові ляща донною снастю в непогожі, легковажні, дощові дні при різкому пониженні температури. Не дивлячись на очевидну випадковість, такі літні впіймання – є надійною ознакою присутності миня в цьому місці. Такі місця потрібно запам'ятовувати. Восени, з похолоданням води, вони будуть найперспективнішими для налімової рибалки.

У вересні – жовтні, вірогідність впіймання миня зростає, але по справжньому активним він стає, коли температура води опускається нижче 15 градусів. Для середніх широт це кінець жовтня – початок листопада. По досвіду – якнайкраще клювання починається за 3-4 тижні до льодоставу. В цей час йде справжній жор.

 З цим жором пов'язана найбільш часта помилка щодо простоти налімової рибалки. Слухаючи розповіді риболовів що потрапили на цей осінній прохід риби, складається абсолютно неправильне враження, що зловити миня дуже легко. Це не так. Основна проблема – знайти його. Тому ми спочатку розглянемо не мудровану снасть для лову миня, а потім детально і ретельно розглянемо, де і як його шукати.

СНАСТЬ

 Миня ловлять звичайною глухою донкою. Вона складається з жорсткого вудилища 4-5 метрів завдовжки. Основної волосіні, діаметром 0,3-0,4 мм, довжина волосіні повинна бути рівна довжині вудилища. Грузило з петелькою, яке кріпиться до петлі на кінці основної волосіні. Повідець завдовжки 15-25 сантиметрів, діаметром 0,2-0,25 міліметра, і гачок № 8-10 з довгою цівкою.

Можливі будь-які варіації цієї снасті. Можна використовувати котушку, хоча вона нічим не допомагає риболовові. Можна використовувати фідерні і болонські вудилища. Але суть снасті від цього не міняється. Донка – є донка.

 Іноді для лову миня використовується так звана напівдонка, снасть з ковзаючим грузилом але, на мій погляд, вона менш зручна, оскільки, по-перше – вимагає підсічки і постійної присутності риболова, а по-друге, ковзаюче грузило легко закочується в камені і

коряжник, що приводить до обриву снасті.

Звичайна донка не вимагає постійного спостереження, оскільки риба сама підсікається об грузило, її навіть можна залишити на ніч, на березі, заздалегідь прив'язавши до гілки, каменя або кілочка, на випадок клювання крупної риби.

Якщо ви правильно вибрали місце і минь в ньому є, він обов'язково клюне. І вранці залишиться тільки зняти рибу з гачка.

 У випадку якщо дно водоймища достатньо чисте, таку снасть можна використовувати навіть без вудилища, проводячи закид і виведення риби руками.

НАЖИВКИ

Минь – хижак і стерв'ятник одночасно. Його практично неможливо зловити на приманки не тваринного походження, тому ми говоритимемо про наживки.

Основні наживки для миня це жива або мертва рибка і черв'як. Окрім цих наживок, можна використовувати що завгодно. Стандартно використовуються – різана риба, виповзки, курячі потрухи, жаба, піскар, йорж, дрібні раки, креветки, личинки комах, п'явки.

 В основному, розмір приманки не визначає розмір спійманої риби, але буває так, що на крупні приманки клює тільки дрібний минь, а великий чомусь віддає перевагу невеликому черв'якові. Проте деяка приблизна залежність між розміром риби і приманки все-таки існує.

Однорічні мині харчуються черв'яками, дрібними рачками, бокоплавами, личинками бабок і іншою відповідною живністю. Звичайний раціон миня для певного місця дуже просто з'ясувати, розкривши шлунки спійманих риб і уважно розглянувши вміст. Те, що ви виявите в шлунках, і буде самою кращою наживкою для миня в цьому місці, цього водоймища.

 Після того, як мині досягають віку 2-3-х років, вони повністю переходять на живлення рибою, тобто стають хижаками в повному розумінні цього слова і залишаються ними до кінця життя, тобто до віку 20-25 років. У шлунках спійманих риб, якщо вони достатнього віку зустрічаються: окунь, бичок, плотиця, невеликі щупаки, піскарі. Вибираючи наживку важливо знати наступне:

- якщо ви ловите на шматочки риби або м'яса, то якнайкращий результат буде, якщо нарізувати шматочки безпосередньо перед наживленням і використовувати, поки вони свіжі. В основному мертву рибку минь бере набагато гірше, ніж живу, але бувають випадки, коли мертва рибка виявляється більш уловистою;

- в окремих місцях, минь віддає перевагу мертвій свіжій рибці. Зазвичай, це буває в зовсім невеликих 2-5 метрів шириною річках. Для таких річок характерні вузькі від 1 до 2-3 метрів шириною швидкі перекати, що чергуються з тихими, глибшими і ширшими ділянками. Миня, як правило, ловлять саме на перекатах, на течії. Швидше за все, течія носить рибку біля дна, і саме така поведінка приманки подобається миневі. У таких місцях краще всього використовувати дрібну уклейку, горчака, виповзання або пучок черв'яків;

- рибу, що зіпсувалася, або м'ясо минь бере украй рідко і виключень з цього правила не буває. Найчастіше минь віддає перевагу найбільш поширеній в даному водоймищі рибі, що в придонному шарі. Наприклад: якщо основу дрібної риби в придонному шарі у водоймищі складає піскар – він буде якнайкращою приманкою в цьому водоймищі, якщо бичок – бичок;

- на аттрактанти, за моїми спостереженнями, минь абсолютно ніяк не реагує. Хоча це питання вимагає додаткового вивчення, оскільки нюх в житті миня грає значну роль.

ДЕ ШУКАТИ МИНЯ

Тепер прийшов час розібратися, де шукати миня, а найголовніше як це робити.

 Не дивлячись на те, що практично у всіх водосховищах минь мешкає, а іноді (дуже рідко) ловиться, шукати його краще в малих водоймищах і, перш за все в невеликих, чистих, швидких річках.

Дайвери, які не припиняють пірнати і після настання холодів дають дуже цікаве практичне спостереження. Чим дрібніша і менша річка, тим більш крупні мині в ній зустрічаються. Тому шукати миня потрібно в малих річках, а на річці найвірогіднішими житлами цієї риби будуть:

- підмиті береги на закрутах річок;

- штучні і природні кам'яні насипи;

- ділянки з глинистим, кам'янистим або піщаним дном;

- піщані мілини і перекати;

- кам'янисті гряди;

- закоряжені ями;

- незмулені місця із зворотною течією;

- межі течії і спокійної води;

- острови, острівці і нижні краї піщаних і кам'яних кіс;

- джерела і місця впадання струмків і дрібних річок.

ЯК ЗНАЙТИ МИНЯ

Але, навіть знаючи всі ці ознаки, знайти місця наліма можна виключно методом проб і помилок. Зазвичай на пошук налімового місця йде декілька, днів, вірніше за вечори, протягом яких риболов перевіряє найбільш перспективні місця водоймища, закидаючи декілька донних снастей на різну відстань від берега. Глибина місця при такому пошуку не критична. Інший раз можна відмінно порибалити і на глибині 1 метр.

 Поки температура повітря не дуже низька (1-10 градусів тепла), краще шукати миня в достатньо глибоких місцях (2-4 метри) на межах сильної течії і спокійної води. Снасть в цьому випадку закидається на край течії. При цьому грузило зноситься в зону, де течія слабкіша, і зупиняється там, а приманка злегка колишеться на течії.

При пошуку місця потрібно пам'ятати, що чим холодніше стає вода, тим ближче до берега починає підходити минь.

Коли наступають перші морози, найбільш перспективними місцями стають входи в затоки і ділянки річки з тихою зворотною течією. Причина такої зміни проста. Пониження температури приводить до різкого пониження активності дрібної риби і всієї водної живності, і вона, щоб не боротися з течією, прагне сховатися в найбільш тихих місцях. У ці місця, ночами, на годування і спрямовується минь.

З цієї ж причини разом з морозами починає добре працювати перша берегова брівка, де найчастіше зустрічаються тихі місця і обратки. Хай вас не бентежить, що перспективні місця знаходяться зовсім близько від берега, а зони зворотної течії можуть складати всього метр, півтора. Якщо тільки в річці є минь, він обов'язково прийде сюди на годування.

Як запевняють все ті ж дайвери, дрібний (до 300-500 грамів) минь практично ніколи не тримається на течії, постійно знаходиться в зоні зворотних течій, в укриттях, ховається за каменями і корчами. Він так само практично не відвідує глухий коряжник, де існує реальна загроза бути з'їденим крупною щукою або судаком.

 Дорослий, більше 2-3 кілограмів минь вільно переміщається по всій річці, оскільки ніякі річкові хижаки загрожувати йому вже не можуть. Сом в цей час впадає в сплячку, а окрім нього природних ворогів у миня практично немає. Та і ареали проживання цих риб перетинаються рідко. Як правило, якщо в річці є сом, в ній немає миня, і навпаки, якщо в ній багато миня, то, швидше за все сома там не буде. Закинувши в таких місцях декілька снастей можна за один день (приблизно з 15 до 23 годин) з'ясувати, чи є в цьому місці минь чи ні.

КОЛИ ВІДБУЛОСЯ КЛЮВАННЯ

Якщо відбулося клювання, і ви зловили миня – це успіх. Тепер потрібно з'ясувати знайшли ви стоянку або стежку наліма, по якій він переміщається у пошуках корму.

Якщо це стоянка, клювання продовжуватимуться і тут потрібно вже задуматися про те чи дійсно вам потрібно стільки риби, скільки ви можете зловити. Улов в такому місці може бути дуже значним.

Єдине що потрібно знати, потрапивши на стоянку це те, що в одному випадку минь може рухатися і годуватися, а в іншому нерухомо стояти на дні.

 Якщо минь настроєний рухатися, він сам знайде вашу приманку. Якщо він стоїть, тоді кожного разу снасть потрібно закидати трохи в інше місце. Іноді досить змістити снасть всього на пів метра як відразу слідує клювання.

Якщо ви потрапили на стежку наліма або як говорять риболови «на прохід», то клювання почнуться з якогось часу і в якийсь час закінчаться. Наприклад: ви закинули снасті в середині листопада о 16 годині. Перше клювання відбулося о 17 годині (з початком темноти), а остання о 19 годині. Це вірна ознака того, що ви стали на стежці.

 Чим коротше час клювання (прохід), тим далі від стоянки миня ви знаходитеся.

Після цього можна продовжувати шукати стоянку, а можна задовольнятися щоденною рибалкою з 17 до 19. Правда, в цьому випадку кожного разу інтенсивність і тривалість клювання залежатиме від настрою і апетиту миня. За сприятливих для риби умов (негода, скачки тиску) клювання буде тривалим і інтенсивним.

І навпаки, якщо умови для риби несприятливі (стабільний тиск, гарна погода) клювання буде коротким і клювань буде не багато.

 Минь не зграєва риба, оскільки вибирає для проживання специфічні місця, які йому найбільш зручні, а таких місць не багато. Виявляється, що в одному місці розташовуються багато особин. Те ж саме і зі стежками. Вийшовши із стоянки, не зграєві мині йдуть по одній і тій же, зручній для них стежці. Тому і створюється враження, що у воді знаходиться зграя риби.

ЯК КЛЮЄ МИНЬ

Спостерігати за тим як клює минь дуже цікаво. Зазвичай на вудилищі встановлюють «дзвоник» (звуковий сигналізатор клювання), щоб вчасно вийняти снасть з рибою і не дати миневі глибоко заковтнути наживку.

 У сучасних сигналізаторах виконаний спеціальний отвір, в який вставляється хімічний «світляк». Цей пластмасовий світляк потрібно злегка зігнути, щоб в ньому лопнула капсула з реагентом, і він світитиме від 2-3 доби. Отвір в брязкальці має такий діаметр, що стандартний світляк з невеликим зусиллям якраз входить в нього.

Якщо при лові використовується світляк клювання миня можна спостерігати візуально.

 Крупний минь клює дуже вірно. Клювання виглядає як сильна і достатньо різка потяжка. Клювання дрібного миня є серією несильних сіпань. Часто так клює дрібна плотиця або йорж. Іноді заковтнувши наживку, минь взагалі ніяк не проявляє себе, а стоїть на дні нерухомо і риба виявляється тільки при повторній перевірці снасті. У випадку якщо ви взагалі не використовуєте сигналізатори, просто перевіряйте снасть кожні 20-30 хвилин.

ВИВЕДЕННЯ

Основна характеристика виведення миня – повна відсутність виведення. Минь завжди намагається за що-небудь зачепитися, завести снасть в корчі або камені і часто це йому вдається. Тому риболов якнайскоріше висмикує його з води, не даючи рибі шансу завести снасть в «міцне» (закоряжене) місце або в кам'яний завал. Чим швидше риба буде піднята на поверхню, тим краще для снасті.

ПОГОДА

Для налімової рибалки чим гірша погода, тим краще клювання. Миня ловлять в похмуру погоду, в дощ, в снігопад, у вітер. Одним словом якщо погода така, що на вулицю виходити не хочеться, – це якраз налимова погода.

 Якщо видався теплий, спокійний вечір, то, швидше за все результат рибалки буде дуже поганим.

СЕЗОН ЛОВУ МИНЯ

Перші нерегулярні клювання миня, в середній смузі, починаються з кінця серпня. Ловити його спеціально, в цей час, не бажано. До кінця вересня, в особливо непогожі, холодні дні, можна зловити декілька минів, але до стабільного клювання ще далеко. У холодні роки, з середини жовтня можна розраховувати на стабільні, пристойні улови. Листопад – самий кращий місяць для налімової рибалки з берега. Коли стане перший лід, клювання миня тимчасово слабшає або навіть припиняється зовсім. Як тільки на річці стане лід завтовшки 10 сантиметрів, можна починати ловити миня з льоду.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ

 Неодмінний атрибут налімової рибалки – вогнище. Давно відмічено, що миня привертає світло, і снасті розташовані ближче до вогню завжди виявляються більш уловистими. Хоча, звичайно, основна причина розведення костриць на березі – це бажання риболовів зігрітися біля вогню холодною осінньою ніччю.

До миня потрібно відноситися дбайливо і ніколи не брати зайвої риби, пам'ятаєте, що зі всієї відкладеної ним ікри виживає не більше 0,3 %. Тому якщо вам потрібно для юшки 5 риб, зловіть їх і зупиніться. Якщо у вас клюнув маленький минь і не заковтнув гачка, відпустіть його. У нас тільки одна природа і другою ніколи не буде.

Минь ніколи не міняє своїх стежок і, якщо ви виявили місце ходу миня, в цьому місці можна рибалити довгі роки.

Знавцями рибних блюд відвіку цінується налімова юшка. Гурмани порівнюють її з юшкою із стерляді.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Донна ловля | Просмотров: 3766 | Добавил: Vasya | Теги: як зловити миня, де ловити миня, снасть для миня, риба налім, приманки на миня, Ловля миня, ловля налима, коли ловити миня, риба минь, на що клює минь | Рейтинг: 3.5/2
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
В спінінговій ловлі ви частіше використовуєте:
Всього відповідей: 23


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz