Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSСереда, 24.04.2024, 05:05
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2012 » Грудень » 18 » Ловля маховим телескопом в стоячій воді
00:53
Ловля маховим телескопом в стоячій воді
Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний. 
-------------------------------------------------------------------- 

Положення вудилища

Існує кілька варіантів управління вудилищем і його розміщення в ході лову. Вибір того чи іншого варіанта визначається довжиною вудилища і глибиною. Перш за все, вудилище можна тримати однією рукою або двома руками. «Однією рукою» - мається на увазі однією кистю, не притискаючи комель до передпліччя. Для такого способу вудлище повинне бути досить легким, довжиною всього метра 4; підходяща «п'ятірка», з якою можна управлятися однією рукою, швидше за все, виявиться «елітною» і коштувати буде відповідно. Тримати вудлище однією рукою доцільно тільки при активній ловлі. Як правило, так ловлять дрібну рибу на легкі дрібні насадки, такі як: перловка, мотиль, опариш або їх комбінація. Але навіть 4-х метровим вудилищем керувати двома руками набагато зручніше: простіше, наприклад, зробити миттєву підсічку. Тому, як правило, двома руками тримають вудлище будь-якої довжини до 12 м.

Можна тримати вудлище сидячи з упором в живіт. Так доцільно поводитися з вудлищами метрів від 6-7, а також з усіма вудилищами під час догодовування, коли треба звільнити одну руку для ліплення і закидання грудок прикормки. Перевагою цього способу є і те, що при упорі в живіт, рука, яка тримає вудилище, розпрямлена, винесена вперед від комля на 50-60 см і тому майже повністю розвантажена, працює тільки кисть. Це дозволяє менше втомлюватися при тривалій лові.

Для розміщення вудилища можна використовувати підставку або підставки. На мій погляд, найбільш кращий варіант, коли, при лові не самим коротким вудилищем, використовується одна підставка, а комель заводиться під передній край сидіння. Так можна звільнити обидві руки, щоб, наприклад, перемішати прикормку, наліпити грудки для закидання. У цьому випадку підставка, на яку кладеться вудилище, не повинна бути занадто далеко від сидіння. Відстань залежить від довжини вудилища: чим довше, тим відстань до підставки повинна бути більшою, і навпаки. Для вудилищ 5-6 м, особливо легких, ця відстань може бути від півметра до метра.

Інший варіант з підставками - комель вудилища утримує підставка-гачок. Але гачок може стати на заваді, коли треба швидко схопити вудилище і підсікти, в цьому випадку зручніше, щоб комель знаходився біля переднього краю сидіння. Проте в деяких випадках, наприклад, при лові крупної риби або бічному вітрі, коли снасті треба зафіксувати, застосування гачка цілком виправдано.

Нарешті, можна використовувати дві однакові підставки, на які вудилище просто кладеться зверху. У залежності від довжини і положення центру ваги вудлища вони мають бути відповідним чином рознесені. Недолік такого варіанту, на мій погляд, в тому, що на передню стійку, винесену досить далеко в напрямку закидання, при виведенні риби можна випадково намотати волосінь.

Розташування вантажив

В залежності від того, яку рибу ми ловимо, і які вимоги пред'являємо до оснастці, розташування грузиків при лові в стоячій воді може сильно розрізнятися. Самий чутливий варіант - гачок або знаходиться над дном, або торкається дна або навіть лежить на дні, але з дуже незначною частиною повідця. Довжина повідця може бути 10-25 см. Вітер повинен бути відсутнім або слабким. Як правило, так ловлять тільки на дрібні насадки і не найбільшу рибу. Риба велика зазвичай годується з дна і при такому положенні клює рідко. Підпасок і блок грузиків повинні бути рознесені не менше, ніж на півметра, а краще навіть більше. Якщо глибина, припустимо, 3 м, рознесення може бути збільшене до 70-80 см, а при 4-5 м - до метра-півтора. Розносити основне грузило і підпасок треба тому, що риба завжди відчуває грузила і боїться їх. Особливо важливо рознесення підпаска і грузиків при слабкому клюванні.

Наступний варіант - ловля на важкі насадки. Важкі насадки, як говорилося раніше, з більшою ймовірністю припускають покльовку на підйом, ніж легкі. У разі незначної вітрової течії, коли вода спокійна, підпасок торкається дна, а відстань від підпаска до ватерлінії поплавця практично дорівнює глибині або трохи більше. Однак сильна вітрова течія може викликати рух навіть стоячої води. У такому випадку, якщо ловлять не на мілині, спуск можна збільшити, і поплавець прийме ординарне становище за рахунок гальмування його руху підпаском, що грає роль якоря, тобто натяг волосіні компенсує надлишок спуску. Таке регулювання дозволяє зафіксувати поплавок так, щоб над водою виступала тільки антена або антена з верхньою частиною тіла поплавця - для кращої видимості.

На рівному дні цей варіант регулювання - з підпаском-якорем - працює тільки у випадку, якщо вітрова течія не дуже сильна. При сильній вітровій течії таким чином можна ловити тільки на схилі, що збільшує глибину в напрямку від берега. Після установки вудилища оснащення починає зміщуватися вбік по напрямку вітрової течії, одночасно зрушуючи підпасок вгору по схилу. Зрештою, оснащення зупиняється, оскільки натяг волосіні виявляється врівноваженим зусиллям з боку підпаска, який не тільки чіпляє дно, але і прагне скотитися по схилу вниз. Зауважимо, що в разі лову при сильній вітровій течії вага підпаска можна довести до 1/4 і навіть 1/3 від загальної ваги грузил.

У разі лову на стоячій воді при дуже поганому клюванні, довжина повідця може бути збільшена до 1 м. Вся снасть повинна бути легка, делікатна: як можна більш тонка волосінь, дрібні, навіть найдрібніші гачки, аж до № № 18, 20, що зазвичай не рекомендується. Зі збільшенням довжини повідця чутливість, природно, втрачається: на довгому повідку риба може витворяти, що завгодно. Незважаючи на це, так можна дуже часто ловити, наприклад, плотву, коли вона нібито зовсім не клює. Це підтверджує ту обставину, що в системі волосінь-грузило-поплавок риба сильніше всього боїться грузила. Тому, що залежить від його розмірів, здатність підпаска гальмувати рух оснащення, забезпечуючи саму можливість реєстрації покльовки, входить в протиріччя з необхідністю зменшення підпаска для меншого відлякування риби.

При лові в стоячій воді треба завжди пам'ятати, що в разі неприродного руху насадки по дну до покльовки справа може просто не дійти. Тому, насамперед, треба вибирати місце, де вітрова течія заважає якомога менше. Якщо вибору немає, завжди треба намагатися знайти розумний компроміс між рухом оснащення, вагою підпаска, характером насадки і все це - з урахуванням того, яка риба ловиться і наскільки активний кльов.

Однак при ловлі в стоячій воді буває, що через вітрову течію, незважаючи на всі хитрощі, оснащення буде переміщатися, а карась, лящ або інша коропова риба, особливо велика, часто категорично не беруть навіть дуже повільно повзучу насадку. Тоді можливий варіант «перекидання». Сенс його в наступному. Після закидання вітер, вітрова течія, вигинають, видавлюють, волосінь, і та починає тягти за собою поплавок. У цей момент треба перекинути волосінь проти вітру, і поки вона знову не видавить, насадка якийсь час веде себе спокійно, вона нерухома. Цих декількох секунд буває достатньо для покльовки. На жаль, цей прийом можна використовувати не завжди і не скрізь.

Перевантажений поплавок

Коли не проходить жоден з розглянутих варіантів протидії вітрової течії, залишається останнє - звести всі грузила разом, безпосередньо до повідця. Снасть, звичайно, в цьому випадку дуже втрачає в чутливості, але це краще, ніж не дочекатися клювання. До речі, правила спортивних змагань не допускають, щоб вага грузила, що лежать на дні, перевищував 1/10 ваги всієї огрузки. Але любительське рибальство звільнився від таких обмежень - треба використовувати все, що не суперечить здоровому глузду.

Отже, самий останній варіант - це використання перевантаженого поплавка. Після зведення всіх грузиків до повідця треба збільшити спуск - відстань між грузилами і поплавком, інакше він буде швидко втоплений видавленою волосінню. Звичайно, чим більше установлений спуск перевищує дійсну глибину, тим більше знижується чутливість оснастки.

Можливий і інший варіант, подібний, в принципі, з попереднім, але заснований на використанні поплавця меншої вантажопідйомності з меншою огрузкою. Менша вантажопідйомність означає меншу парусність і, отже, меншу силу впливу вітрової течії. На практиці це виглядає наступним чином. Припустимо, ми ловимо 7-метровим вудилищем. Якщо зазвичай для 7-метрового вудилища використовують поплавок, в середньому, 2,5-3 г, то в разі переобтяженого поплавка ми беремо поплавець вантажопідйомністю 1,5 г і грузила вагою 2 г. Виходить щось подібне на напівдонку. При цьому спуск робимо збільшеним, щоб поплавок таки залишався на поверхні, незважаючи на притоплювання волосінню, натягнутої вітровою течією. Але цей спосіб підходить не для всякої риби. Тому що вона повинна, як мовиться, мати «серйозний хід», тобто перемістити насадку на відстань, достатню для вказівки на покльовку. Плотва і лящ дуже рідко беруть насадку і далеко пливуть: пожують-пожують, почують недобре і виплюнуть. А ось короп і карась відразу роблять кидок з насадкою в роті, і для них цей спосіб налаштування оснастки дуже навіть цікавий.

У способі з перевантаженим поплавком його конструкція - дві точки кріплення або одна - особливого значення не має. Одна точка кріплення може бути навіть бажанішою, тому що поплавець приймає більш вертикальне положення. При двох точках кріплення він може бути лежачим або напівлежати, що, насправді, не є критичним, тому що покльовка буде, якщо риба тягне снасть досить інтенсивно. У цьому випадку розмір поплавця і вага грузил визначаються, в першу чергу, довжиною вудилища, його класом і товщиною основної волосіні - чим тонше, тим менше парусність. Важким вудилищем закидати легку снасть складно. Припустимо, 9-ти метровим вудилищем, навіть не самим хорошим, можна легко закинути 4-х грамовий поплавок, тобто вага грузил буде 4 г, і сам поплавок важить грам півтора, а то й два. Разом, вага, що закидається - близько 6 грамів. А при лові на перевантажений поплавок, при тій же вантажопідйомності поплавця 4 грами, вага грузил складе 6 г, і загальна вага оснастки вийде занадто великою, що зробить її малочутливою. Тому беруть поплавець вантажопідйомністю, припустимо, 1,5 г і грузила вагою 2,5 г. Цю систему можна закинути тільки досить гарним вудлищем. У разі 9-ти метрового - це вудилище, яке важить близько пів кілограма, може трохи більше, але краще менше - 400-450г, нижче 400 г - це вже вудлища «елітні». За такою схемою можна ловити вудилищами і 8-ми, і 7-ми, і навіть 5-ти метровими, все більше знижуючи вантажопідйомність поплавка і вагу грузил.

У висновку нагадаємо про підбір поплавка по вантажопідйомності в залежності від довжини вудилища. Бажана вантажопідйомність поплавка для «дев'ятки» - 4-6 г, для «вісімки» - 3-5 г, для «сімки» - 2-4,5 г, для «шістки» - 1,5-3 м. Як бачимо, тут немає простої лінійної залежності.

------------------------------ 
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Поправочна ловля | Просмотров: 1289 | Добавил: Vasya | Теги: маховий телескоп на озері, махове вудилище, снасть для маху, підпасок для вудки, ловля махом в стоячій воді, Ловля маховим телескопом, огрузка вудочки | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Чому Ви не реєструєтеся на сайті?
Всього відповідей: 24


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz