Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSЧетвер, 25.04.2024, 10:04
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2012 » Серпень » 5 » ЛОВЛЯ ГОЛАВЛЯ В МАЛИХ РІЧКАХ Частина 3. Вибір часу доби, порі року і погодних умов
19:18
ЛОВЛЯ ГОЛАВЛЯ В МАЛИХ РІЧКАХ Частина 3. Вибір часу доби, порі року і погодних умов

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Стисло я вже згадав про те, в який час доби варто ловити голавля. Зупинимося на цьому питанні трохи докладніше.

Як було відмічено клювання починається з моменту сходу і пригріву сонця. Зрозуміло, що цей час варіюватиметься залежно від пори року.

У відмінності від інших мешканців річки голавль бере весь день і найбільш сприятлива для нього погода у вигляді тихого, сонячного дня. Також клюванню сприяє і не сильний, такий, що здуває з прибережних дерев і кущів комах, вітер, яких і пожирає голавль з великим задоволенням.

Може виникнути помилкове враження, що в жаркий, сонячний день, клювання припинилося. Це не так, просто змінилися місця живлення голавля. Інша справа, що сам рибак втомився і йому важко змусити себе ходити по жарі у пошуках таких місць, куди як приємно прилягти в тіні і поспати декілька годин в очікуванні вечірнього клювання.

А тим часом риболов позбавляє себе можливості зловити рибу своєї мрії і саме в той час, коли, здавалося б, вся природа розімліла під жарою і риба завмерла в глибині в очікуванні вечірньої прохолоди.

 Пересильте себе і пошукайте найбільш затінені місця на річці і якомога глибші. Там, саме там кормиться наш розбійник і підстерігає свою жертву, і він ніколи не відмовиться від правильно поданої приманки.

Хоча і любить голавль погожі днинки, проте, як і будь-яку іншу рибу його можна з успіхом ловити і в похмуру погоду на його улюблених місцях, тобто на перекатах, навіть сильний вітер не перешкода, а, інколи і невеликий теплий дощик.

У передгрозовий час клювання голавля носить вибуховий характер. Якщо на горизонті з'явилася велика, сиза хмара і якщо ви відмітили плаваючих по поверхні в'юнів, то тут часу не втрачайте, це ваш шанс.

 Але дотримуйтеся обережності: не відходите далеко від машини, щоб не бути захопленим грозою в чистому полі.

У ці короткочасні моменти перед грозою голавль бере жадібно, без розбору приманок і, як правило, найбільш трофейні екземпляри. За 20-30 хвилин ви отримаєте стільки емоцій, що довгі роки, з трепетом, згадуватимете ці миті.

Промайнув час уранішнього клювання, протягнувся, повний повзання по обривистих берегах і продирання крізь кропиву, жаркий день і наступив довгожданий вечір. Голавль починає підтягатися до мілин, в слід за мальком риби.

Не глибокі, піщані або галечні місця, порослі травою, служать місцем нічного відпочинку для молодняка мирних риб і голавль, як і інші хижаки, користується цим. Сонце тільки-тільки сховалося за горизонтом, а на мілинах вже чутна метушня бенкетуючого голавля. Тут і потрібно брати його тепленьким.

 Якщо вам добре відома вибрана ділянка річки, особливості вигину берегової лінії, рельєф дна, розташування корчів, сила течії, глибини, то, починаючи з сутінків і до повної темноти, можна з успіхом практикувати нічний лов червоноперого. Тактика практично не відрізняється від лову в світлий час доби з тією відмінністю, що все доведеться робити в сліпу, покладаючись на відчуття. Відмічу тільки, що при нічному лові, вирішальну роль, мабуть, грає котушка. Метушня в темноті з «бородою» представляється мені не тільки сумнівним задоволенням, але і безнадійною затією.

А коли ж можна починати ловити голавля по відкритій воді? Найперша умова – річка повинна зайти в берег. Саме у цей період починається прояснення води. Але цього мало, вода повинна хоч би трохи прогрітися. Для першого виходу на голавля я радив би вибирати не просто малі річки, а дуже малі річки, ті, які влітку перетворюються на струмки, але струмки не пересихають. Іншими словами постійне з'єднання з великою річкою і наявність течії обов'язкові.

У сезон, здійснюючи рибальські вояжі, постарайтеся звертати увагу на такі річечки. Не полінуєтеся зайвий раз зупинитися, підійти до такого струмка і розміркувати, з урахуванням вище за викладене, чи може тут бути голавль. Не забудьте звіритися по карті на предмет впадання струмка в крупнішу річку.

У момент входження річок в береги починається масовий захід голавля в малі річки для живлення і нересту.

Найраніше я ловив лобатого 1-го квітня (це не жарт) правда спіймані екземпляри не відрізнялися розмірами, але радували жвавим клюванням. Зате наступного дня, 2-го квітня, вдалося зловити вже і 700 гр. голавля, і далі сезон продовжується аж до осінніх холодів, десь до кінця вересня, початок жовтня. Потім голавль збирається у великі і середні річки обгрунтовуючись на глибоких місцях. Там, осінню і до льодоставу, його можна ловити на вертушки і поплавцевою вудкою, але це вже за рамками наший статті. Клювання голавля на малих річках починається приблизно через тиждень або десять днів після активізації кленя в описаних струмках.

Існує поняття переднерестовий і післенерестовий жор. У якійсь мірі це відноситься і до голавля, але тільки в «якійсь мірі» спостерігається деяке ослаблення клювання в нерест і після нього, але голавль не нереститься весь одночасно і навіть крупні особини здійснюють цей процес в різні періоди. Минулого року я спеціально задався метою з'ясувати час нересту і жора пов'язаного з ним.

На основі отриманих даних сміливо можу стверджувати, що голавля можна ловити без перерви на нерест і період після нього. Дотримувати потрібно тільки одне правило – не «пресуйте» часто одну ділянку річки. Одна-дві щільних рибалки і дайте відпочинок місцю два-три тижні. Ще побажання: прибувши на рибалку в кінці травня, початку червня, пересильте себе і випускайте хоч би вагітних самок. Їх не важко відрізнити по круглому череву. Самець же відразу покаже себе рясно поточним молочками. А за великим рахунком краще утриматися від полювання на голавля в період активного нересту тобто кінець травня – початок червня.

Середина і кінець літа – золотий час для голавлятника.

Червоноперий розбійник зграями бродить по річці з галасливими плесками ганяючи памолодь риб. Він не гребує практично ніякими приманками і найбільш сміливий. В цей час можна наловити необмежену кількість голавля якщо правильно вибрати місце. У хід йдуть, на відміну від весни, крупніші воблери, а так само і блешні вертушки.

З останньої декади серпня і до осінніх холодів переваги по приманках міняються і знову найбільш затребуваними стають дрібні воблерки. У негоду, що часто трапляється в цей період, виправдане застосування «вертушок». Житла ж залишаються ті ж що навесні і літом.

Як я відмітив, голавль, як з'являється, так і зникає з малих річок не поступово, а відразу весь.

Про погодні умови я вже згадував, але уточнення: якщо з середини і до кінця літа голавль не дуже вередливий до погоди, змінюється тільки інтенсивність клювання, він бере і в дощ, і в жару, і в холод, то навесні, на початку літа і восени в холодний, похмурий, дощовий день рибалку краще відкласти, але і це не непорушне правило. Спробуйте, якщо ви вже потрапили на річку в неналежну погоду, обловити корчі, особливо якщо вони на поверхні і під ними є ями. Якщо ж ще присутній затишок, а на кінці корча течія, то ви будете приємно здивовані витягнувши з цього місця пару пристойних голавлів і язів на додачу.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Спінінгова ловля | Просмотров: 2846 | Добавил: Vasya | Теги: воблери на голавля, вертушки н, приманки на кленя, як ловити кленя, спінінгові приманки на голавля, блешні на кленя, голавль, ловля голавля на спінінг | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Я найбільше люблю ловити…
Всього відповідей: 145


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz