Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSСереда, 18.12.2024, 07:19
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2012 » Серпень » 5 » ЛОВЛЯ ГОЛАВЛЯ В МАЛИХ РІЧКАХ Частина 1. Вибір спорядження
19:14
ЛОВЛЯ ГОЛАВЛЯ В МАЛИХ РІЧКАХ Частина 1. Вибір спорядження

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Вступ

Ця стаття не претендує на істину в останній інстанції, а узагальнює особистий досвід автора і досвід знайомих йому голавлятників. Так само не варто розглядати цю працю стосовно всіх малих річок України, але деякі загальні положення, поза сумнівом, будуть корисні будь-якому охочому спробувати свої сили в ловлі голавля незалежно від вибору річки. Ці положення стосуються, перш за все, екіпіровки, спорядження і тактики лову.

 У частині, що розповідає про приманки, автор описав ті воблери і блешні які використовує сам, але це не означає, що вони єдині і неповторні. Сміливо експериментуйте з приманками і дуже скоро у вас з'являться свої фаворити.

У рибальських кругах існує думка, що голавль капризна і украй полохлива риба, а голавлятники мало не еліта серед спінінгістів. Запевняю вас, що це не так. Ловити червоноперого ні трохи не складніше за будь-якого іншого хижака, якщо не легше. Мені, наприклад, куди важче зловити щуку або окуня, хоча я, як і всі добрі спінінгісти, починав з лову саме цих хижаків. Стаття покликана допомогти повірити риболовові в свої сили і не опустити руки після перших невдач.

 Після прочитання матеріалу залишиться тільки вибрати відповідну погоду і снасть і починати ловити саме голавля, а не кого доведеться.

Дещо про об'єкт полювання: голавль - типовий хижак річок України. Природних ворогів, окрім людини, у нього немає, тому він відчуває себе вільно на всьому протязі малої річки. Харчується будь-якою живністю що мешкає в річці і потрапляє в неї із зовні. Явні переваги в меню не відмічено. Вміст шлунків дозволяє стверджувати, що голавль здобуває їжу не тільки з поверхні води, але і з дна і підводних нір в обривистих берегах, тому і ловлю його можна здійснювати не тільки поверхневими приманками, що слабо-заглиблюються, але і достатньо глибоководними воблерами будь-якого типу: чи тих, що тонуть, чи суспендерами. У моїй практиці траплялися піймання голавля на нічну донку зарядженою черепашкою-перлівницею.

Зрозуміло, не варто нехтувати і блешнями вертушками, але в рамках статті ми детально розберемо ловлю саме на воблери і саме плаваючі, які дозволяють проявити максимум творчих зусиль і фантазії у виробленні своєї, неповторної проводки.

Про малі річки, що я маю на увазі під цим терміном. Тут важко дати загальне визначення, я приведу своє бачення. Найголовніша і необхідніша умова - мала річка неодмінно впадає в більшу, яка у свою чергу в ще більшу. Марно шукати голавля в річечках, що закінчуються в ставках і озерах або тих, які пересихають в літній період хоча і мають впадання в крупні річки.  Отже, необхідні пояснення дані. Вперед! Ловитимемо хитрого і обережного.

Частина 1. Вибір спорядження

У цій статті ми розглядатимемо ловлю голавля спінінгом.

 З чого потрібно почати? З найголовнішого - екіпіровки.

 Чому? Охота за цією рибою припускає постійні пересування риболова і, часто, на вельми пристойні відстані, тому і спорядженню, а, головним чином, одягу варто приділити найпильнішу увагу.

Скажу прописні істини які, на жаль, постійно ігноруються охочими половити голавля.

 Одяг повинен бути легким і зручним і, найголовніше, якомога не помітнішим. Все, починаючи з взуття і закінчуючи головним убором не повинно мати яскравих або неприродних кольорів. Про матеріал довго писати не буду, а повідомлю свій досвід. Якщо погортати всілякі рибальські каталоги, полазити по інтернет-сторінках, то ми побачимо велику кількість виробів всіляких фірм які цілком підійдуть для нашої цілі, але є у них один істотний недолік - ціна.

Я для себе це питання вирішив просто - придбав форму радянського офіцера, прошу звернути увагу, саме радянського, що не сучасну, хоча і вона підійде.

 У зазначеній формі навіть в люту жару відчуваю себе комфортно і цілком прийнятно в осінньо-весняну прохолоду.

Серйозне питання-взуття. Навесні і пізньою осінню можна легко обійтися простими болотяними чобітьми, а ось влітку і ранньою осінню бажано мати забродники і тут краще не поскупитися, придбавши його з так званого дихаючого матеріалу.

Так само нам знадобиться жилет-розвантаження. Добре б мати і поляризаційні окуляри.

Переходимо до снастей. Ловля голавля не припускає дальнього закиду, але сила червоноперого диктує умови підбору снастей.

СПІНІНГ повинен бути легкого або ультралегкого класу, лад, за великим рахунком, не має вирішального значення, максимальна довжина 2.40-2.45 м. Чим ваш спінінг буде чутливіший тим краще і найважливіший показник - точність закиду приманки. Необхідно зробити пояснення: існує думка, що чим повільніший спінінг, тим менш він точно посилає приманку. Якоюсь мірою це вірно, але не критично бо дальній закид вам робити не доведеться і точність сильно не постраждає, а ще я виходжу з того, що охочому освоїти голавліну ловлю і що має прекрасний «повільний» спінінг, немає потреби бігти по магазинах в пошуку «швидшої палиці». Можна відмінно рибалити тим що є, не сушачи голову над законами фізики.

КОТУШКА. Ось тут економити не варто. Якщо котушка почне «пускати бороду», а це неодмінно трапиться якщо ви придбаєте дешевий варіант, то все задоволення від рибалки буде зіпсовано.

 У чому тут справа? 90% закидів вам доведеться виконувати вгору або упоперек досить сильної течії і навряд чи вдасться вчасно вибирати провис волосіні, що веде до утворення петель і подальшого сходу їх при закиді, а значить «борода» неминуча.

Я не ставлю завдання реклами якої-небудь фірми, але вважаю своїм обов'язком особливо відзначити котушки shimano. Навіть бюджетні вироби цього виробника показують прекрасні результати.

 Одвічне питання: що використовувати, волосінь або плетінку? Я відповідаю без роздумів: тільки плетінка. В умовах малих річок альтернативи шнуру немає, адже повішення приманки на кущі і дерева протилежного берега в полюванні на голавля - річ звичайна і наявність волосіні це стовідсоткова втрата досить дорогого воблера, а якщо сюди додати велику вірогідність впіймання трофея, то вибір плетінки очевидний. Я не говорю вже про чутливість плетінки.

Отже ми визначилися з тим, що намотати на шпулю.

Тепер про плетений шнур. Багато матеріалу написано на цю тему, проведені порівняльні аналізи і т.д., тому я розкажу, чим мені зручніше ловити.

Плетінку вибираю з перетином 0.12-0.15 мм, достатньо жорстку, не яскравих кольорів. Такі параметри дозволяють достатньо спокійно виводити солідні екземпляри, зменшують вірогідність утворення «борід», дають можливість безболісно зривати повислі на кущах приманки.

 Ще одне важливе питання – повідець. Чи потрібний він? Відповідь однозначна, потрібний, адже клювання щуки не те що можливе, а неминуче і майже завжди в такій ситуації, зубаста виходить переможцем. Пам’ятаючи про це я повідець... ніколи не ставлю. Доводиться ризикувати. Відмічено, що наявність повідця на порядок зменшує кількість клювань голавля, але тут вже кожен повинен сам вирішувати.

ПРИМАНКИ: якщо ви хочете ловити червоноперого - пам’ятайте: приманка номер один, як мовиться для всіх часів і народів - воблер типу cranck або shad, хоча мені доводилося ловити і на minow.

Хтось може оспорити це положення наводячи приклади успішного лову і на вертушки, і на джиг. Я погоджуся. І ці приманки мають місце бути, а іноді і не замінимі, але не йдуть ні в яке порівняння по результативності по відношенню до воблера.

Критерій для вибору воблера повинен бути один - його уловистість, а також і розміри. З приводу кольору я, відверто можу сказати, так і не визначився. Чи впливає забарвлення приманки на клювання?

 Деякі епізоди рибалок говорять що так, впливає. Наступна рибалка спростовує це твердження. Я не можу на чому-небудь наполягати в цьому питанні, а ось декілька порад дам. Переваги, на мій погляд, голавль віддає воблерам темних і природних квітів. Причому якщо темний, то неодмінно весь, і спина і черево.

Розміри: скажу просто, чим менше, тим краще. Граничнодопустима величина для малих річок – 5-6 см. Тонучі, чи плаваючі, яка глибина занурення, всі ці параметри вибираються залежно від умов лову.

Із спорядження нам знадобиться медичний зажим. Губи і ротова порожнина у голавля дуже м'ясисті і міцні. Інколи навіть гачок, що зачепився за край губи воблера достатньо проблематично витягувати, але спроба дістати приманку з глибини голавлиної морди голіруч перетворюється на непосильне завдання.

 Стане в нагоді і зевник. якщо вам раптом повезе і щуку, що узяла, вдасться-таки витягнути на берег, то крихітну приманку важко буде звільнити без зевника. Як відомо зубаста намертво зажимає щелепи якщо відчує сторонній предмет в роті. Ось тут-то і знадобиться зевник.

Подумайте про те, куди складати спійману рибу. Слід вважати помилкою використання пластикових пакетів. По-перше, риба в них швидко засипає, а оскільки рибалка відбувається, як правило, влітку, в жарі, то ще і швидко псується. По-друге, пакети часто рвуться, і ви можете виявити раптом, що весь ваш улов зник.

Найбільш довге збереження риби забезпечує кукан, до того ж він легкий і компактний. Потрібно тільки уважно стежити, що б при посадці риби на кукан крюком не підчіплювати зябра. До мінусів можна віднести малу місткість і деякі незручності користування, особливо коли риболов стоїть до пояса у воді, а в руках знаходиться ще і спінінг.

Садок також хороший варіант, тільки він повинен бути металевим, достатньо об'ємним і забезпеченим міцним мотузком або ременем, що б його можна було повісити через плече.

Вельми зручна, так само, полотняна сумка. Я іноді використовую підсумок від протигаза. Він місткий і риба в ньому не псується достатньо довго, особливо коли рибалка відбувається ранньою весною або осінню.

Охота на хитрого і обережно має на увазі дальні переходи по берегу річки, тому не зайвим буде поклопотатися про пиття, адже ходити доведеться по жарі. Деякі навішують рюкзак куди і складають все потрібне, а, більше всього, не потрібне спорядження тим самим порушуючи головний принцип – легкість і зручність.

Повірте, вам досить буде не велику флягу, пристебнуту до ременя, або повішеною через плече і пара-трійка бутербродів покладених в кишеню; ви ж не на пікнік приїхали.

Ми не розглядатимемо ловлю із застосування човна. Якщо ви хочете нічого не зловити або зловити дуже мало, то човен на малій річці – це ваш спосіб лову.

Ну що ж, з екіпіровкою і спорядження розібралися, переходиться до власне лову.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Спінінгова ловля | Просмотров: 2501 | Добавил: Vasya | Теги: воблери на голавля, вертушки н, приманки на кленя, як ловити кленя, спінінгові приманки на голавля, блешні на кленя, голавль, ловля голавля на спінінг | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Ви приймаєте участь в змаганнях з риболовного спорту?
Всього відповідей: 32


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz