Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSП`ятниця, 19.04.2024, 05:20
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Липень » 19 » Літня жерлиця
21:05
Літня жерлиця

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Фішингюкрейн - мій блог про рибалку

Риболовецька снасть, під назвою жерлиця відома давно. Опис її «класичного» варіанту у вигляді дерев'яної рогульки приведений ще в працях Сабанєєва. Жерлиця є виключно щучою снастю і принцип дії її заснований на щучих особливостях заковтування здобичі.

Особливості живлення щуки

Основною особливістю живлення щуки є те, що в якому б положенні при нападі не опинилася здобич в щучій пасті, щука ніколи не заковтує її безпосередньо на місці нападу і при заковтуванні завжди розвертає свою здобич головою вперед, тобто ковтання завжди починається з голови жертви. Перед розворотом здобичі щука якийсь час стискає свою здобич щелепами і в цей час відпливає на заздалегідь підготовлену позицію, з якої, як правило, і здійснювався напад. Тільки опинившись в своєму безпечному укритті, щука починає заковтувати здобич. На всілякі уколи при заглоті щука, як правило, не звертає уваги, оскільки в раціоні її живлення присутні і такі «колючі» жертви, як, наприклад, йорж.

Вимоги до конструкції літньої жерлиці

Виходячи з вищеописаних особливостей живлення щуки до конструкції жерлиці і висувається ряд вимог:

- на жерлиці повинен бути розташований достатній запас волосіні для того, щоб щука після нападу на живця мала можливість спокійно відплисти в своє укриття і проковтнути його;

- жерлиця повинна мати пристрій фіксації волосіні для виставляння необхідного спуску волосіні з живцем і можливості його розташування в бажаному місці. Зусилля спрацьовування цього фіксатора повинне бути таким, щоб активний живець не міг викликати його спрацьовування і, в той же час, ривок волосіні при нападі щуки на живця приводив до його спрацьовування (у «класичному» варіанті жерлиці таким фіксатором є розщіп в дерев'яній рогульці);

- намотування запасу волосіні на жерлицю повинне проводитися так, щоб після спрацьовування фіксатора ліска вільно скидалася з жерлиці і не створювала додаткового опору щуці при її відплитті в укриття;

- на жерлиці бажаний сигналізатор клювання, по якому можна було б побачити на відстані – спрацювала жерлиця чи ні. У простому випадку це визначається візуально по тому, намотана волосінь на жерлицю або розмотана;

- до додаткових вимог, що не впливають на сам процес її функціонування, але що створює зручності для риболова слід віднести простоту, компактність і дешевизну конструкції.

Проста літня жерлиця

Існує дуже багато конструкцій літніх жерлиць і їх детальному опису можна присвятити цілу монографію. Розглянемо тільки один варіант літньої жерлиці, який, на мою думку, найбільшою мірою задовольняє основним вимогам, що пред'являються до літніх жерлиць. Основна гідність цієї конструкції – простота і компактність, що важливо при тривалих туристських походах.

Мал.1

Основу жерлиці складає пластинка з полістиролу завтовшки 2-3 мм вирізана у вигляді «ялиночки». Можна використовувати замість полістиролу і оргскло, але в цьому випадку пред'являтимуться підвищені вимоги до якості обробки бічних кромок пластини, щоб вони не різали волосінь. Верхній отвір в пластині використовується для прив'язки петлі з волосіні або капронового шнура, за допомогою яких жерлиця кріпитиметься на місці її установки до жерличного кола або гілки дерева. На бічні виступи пластини надягаю гумове кільце, що вирізане із старої велосипедної камери і є фіксатором волосіні. При настройці жерлиці під це гумове кільце заводиться петля з основної волосіні. Після спрацьовування жерлиці ліска вільно скидається з пластини вниз, як з шпулі безінерційної котушки. Овальний отвір в центрі пластини служить для розміщення вантажу-оливки під час транспортування. Як сигналізатор клювання, при необхідності, можна використовувати шматочок яркої ганчірочки закріпивши її на основній волосіні на 20-30 см нижче за її точку прив'язки до пластинки (у зарядженому стані ця ганчірочка розташовується під витками волосіні і зливається з контурами жерлиці, а після спрацьовування – знаходиться нижче за пластину на волосіні і добре видна здалека).

Жерлиця оснащується «стандартним» чином: до пластини прив'язується волосінь (як правило завдовжки 6-10 м), на волосінь надягає ковзаюче грузило-оливку (для утримання живця на необхідній глибині), далі до волосіні в обов'язковому порядку кріпиться металевий повідець завдовжки не менше 30-40 см і на кінці повідця розташовується двійник з живцем.

На закінчення декілька «корисних» порад : кріплення повідця до волосіні краще здійснювати за допомогою карабіна – застібки (в цьому випадку можна просто відстебнути спійману рибу від жерлиці і спокійно розбиратися з повідцем і живцем, що проковтнула щука), після спрацьовування жерлиці не поспішайте за своєю здобиччю – почекайте 5-15 хвилин для спокійного заковтування живця.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Зроби сам! | Просмотров: 5212 | Добавил: Vasya | Теги: живлення щуки, як зробити літню жерлицю, повідець на літню же, Літня жерлиця, ловля на літню жерлицю, оснащення літньої жерлиці, щука на літню жерлицю | Рейтинг: 3.3/3
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Скільки Вам років?
Всього відповідей: 119


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz