Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSЧетвер, 25.04.2024, 08:38
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Травень » 31 » Літня балда
21:13
Літня балда

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.

--------------------------------------------------------------------

Фішингюкрейн - риболовний блог

Коли стороннє вухо чує слово «балда» в розмові рибаків, відразу приходять на думку асоціації з казкою «Про попа і робітника його Балду». Можна подумати, що рибаки обговорюють казкового персонажа або ж жартівливо обзиваються. Можливе це і так, але цю статтю я хочу присвятити приманці із смішною назвою «балда».

«Балда» – це народна назва круглої блешні для відвісного блешніння. Ця приманка дуже проста і водночас дуже ефективна. В різних частинах країни ця снасть має різні назви: яйця, бомба..., але суть від цього не міняється. А ось в магазині на упаковці ця приманка називається балда. Я не знаю чому саме ця снасть отримала таку назву, але, обговорюючи це питання на рибальських посиденьках біля багаття, ми прийшли до висновку, що, ймовірно, назва походить з принципу дії снасті, тобто дія максимально проста, а результат дуже ефективний – все по аналогії з персонажем знаменитої казки. Хоча це тільки наші, суто суб’єктивні висновки.

Почну з передісторії свого знайомства з «балдою». Трапилося це близько десяти років тому на одному з невеликих озер Закарпатської області. Була середина серпня, і дні стояли сонячні і жаркі, але, не дивлячись на цей несприятливий для ловлі спінінгом чинник, я відправився на риболовлю зі своїм товаришем, у якого гостив. Друг запевняв, що, незважаючи на жару, щука клюватиме «як на Чорних Каменях». Прибувши на місце ловлі і накачавши човни, ми виплили на велику воду, і протягом декількох годин обстріляли приманками досить велику частину акваторії озера. Проте результат був дуже поганий: на двох – лише пара окунів і один щупак. Промучившись півдня, виплили на берег пообідати і обговорити причину відсутності клювання. В цей час до нас під’їхав місцевий рибачок, і ми поділилися з ним своїми бідами. Вислухавши нас, він заявив, що ловити ми не уміємо, і зараз він покаже нам «як треба ловити». Ми з товаришем посміялися над тим, як цей «фахівець» зі своїм 4-х метровим вудилищем з ліщини і якоюсь нісенітною приманкою зможе показати клас ловлі двом корифеям рибалки з купою фірмових снастей. Наш новий знайомий виплив і встав біля зарослів чагарників, а ми, зручно розташувавшись на березі, продовжували обідню трапезу, краєм ока поглядаючи за його діями.

Не встигнувши розправитися з їжею, ми зрозуміли, що рибачок знає щось, чого не знаємо ми. З берега ми бачили, що він із завидною регулярність дістає з води рибу. І нас почала тиснути «добра рибальська жабаю». Після цього ми познайомилися з приманкою, яку зараз ми знаємо під назвою «балда», а тоді рибачок представив її нам під назвою «яйця».

З професійної точки зору «балда» відноситься до класу круглих блешень для прямовисного лову. Її конструкція дуже проста. У зібраному вигляді «балда» складається з тіла і двох гачків. Тіло приманки має конусоподібну форму, в якій верхня і нижня частини виконані з обтічним закругленням. Довжина тіла приманки може варіюватися в межах 1-3 см. а діаметр нижньої частини – 5-8 мм. У верхній частині «балди» є отвір для волосіні. При збірці волосінь протягується через вушко з внутрішньої сторони гачка, потім через отвір в тілі, після чого нанизується другий гачок, проте при цьому волосінь заходить у вушко із зовнішнього боку гачка. Фіксується ця гірлянда шляхом затягування звичайної петлі. У результаті виходить виріб, що формою нагадує якір. Тіло приманки виготовляється в основному зі свинцю, міді або бронзи, а гачки використовуються 5-го, 6-го і 7-го розмірів

Асортимент даного виду приманки, представлений промисловими виробниками, невеликий. Не дивлячись на це, ціна в $1-2 все-таки завелика для такої простої по конструкції приманки. Тому я освоїв технологію виготовлення «балди» в домашніх умовах. Полягає вона в наступному. Необхідно узяти шматок гіпсокартонного листа і в торці (тобто безпосередньо в гіпсі) висвердлити отвір завглибшки 1-3 см. Діаметр свердла і глибина отвору залежать від того, приманку якого розміру необхідно виготовити. Після цього розплавляється свинець, який заливається в отвір. Форма конуса виготовляєтсья за допомогою обстукування молоточком, а отвір для протягування волосіні проколюється звичайним шилом.

Приманку можна забарвити в різні кольори. Я в основному використовую комбінацію червоного, чорного і жовтого кольорів, а також залишаю природний свинцевий колір Для фарбування годиться будь-яка водостійка фарба. Як показує багаторічна практика, важко визначити, який колір приманки віддає перевагу риба в окремо узятий момент на окремо узятому водоймищі. Кожного разу доводиться експериментувати. Численні спроби відходу від класичного дизайну форми приманки істотного позитивного ефекту не принесли. Як мовиться, все геніальне просто.

Варто відзначити, що на рибалку з собою краще узяти великий запас приманок цього вигляду, оскільки вона є витратним матеріалом. Адже здебільшого доводиться рибалити в закоряжених місцях або в місцях з бурхливою водною рослинністю. В таких умовах зачепи просто неминучі і більшість з них ведуть до втрати приманки.

«Балда» – це приманка практично все сезонна з тією лише різницею, що в одну пору року вона більш, а в іншу – менш ефективна. Найбільш ефективний час для її використання – це перші два-три тижні по першому льоду і звичайно ж липень і серпень. Літня технологія лову досить проста: вудилище краще узяти полегшене довжиною 5-6 метрів, з інерційною або безінерційной котушкою, а волосінь краще використовувати діаметром не менше 0,35 мм. Застосовувати волосінь меншого діаметру немає ніякого сенсу, оскільки на кількість клювань це ніяк не впливає. А ось благополучно витягнути приманку, що зачепилася за рослинність або коряжку, товста волосінь цілком дозволить. Ловити краще всього з човна. Перспективними місцями ловлі є закоряжені місця, перекати річок і ділянки водоймища з рясною водною рослинністю, а також брівки біля крутих обривистих берегів.

При пошуку риби слід діяти по наступній схемі. Запливши на перспективне місце, необхідно зробити 4-5 проводок приманки в декількох місцях. Зазвичай, якщо риба є, вона бере відразу. У жодному випадку не варто зупинятися на одному місці, якщо риба не клює. При знаходженні зграйки окуня або краснопери інтенсивне клювання буде забезпечено протягом тривалого часу. Як тільки клювання припиниться, можна відразу ж відправлятися на інше місце.

Техніка проводки приманки проста і нехитра. Всього лише необхідно опустити приманку на дно так, щоб вона його торкнулася, а потім різко кінчик вудилища підвести в товщі води на 10-30 см. і знову дати приманці впасти на дно. Як правило, клювання слідує у момент падіння. Експерименти з частотою сіпання і амплітудою можуть дати позитивні результати.

Що ж можна зловити за допомогою приманки «балда»? Звичайно ж, велику частину улову складає окунь, причому різного калібру: від пальчикового до кілограмового горбача. Любить цю приманку і краснопера, та і щупак попастися теж може. До речі, мій рекорд при ловлі на балду – щука вагою в 3,5 кг, спіймана в притоці Дніпра, у вікні з водоростів з глибини в 1 м.

При лові на «балду» іноді бувають випадки з серії: «3 години жодного клювання, потім повний човен добірної краснопери». Крім того, трофеї можуть мати дуже великий розрив в розмірах. Кожного разу, здійснюючи проводку, не знаєш, яка рибина попадеться на гачок – такий ефект несподіванки додає азарту і дуже привабливий. Загалом, можна зробити наступний висновок: «балда» – приманка проста і не витратна і разом з тим дуже ефективна. Ловля на «балду» може доставити масу задоволення азартному риболовові.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Спінінгова ловля | Просмотров: 2080 | Добавил: Vasya | Теги: як ловити на балду, літня балда, що клює, колір балди, саморобна балда, де ловити на балду, балда, тактика ловлі на балду, розмір балди, балда з човна | Рейтинг: 3.5/2
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Скільки років Ви ловите рибу?
Всього відповідей: 70


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz