Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------
Мій блог про рибалку - фішингюкрейн на блогспот
- Якщо рибу, яку розвісили, щоб пров'ялити, накрити марльою, просоченою рослинним маслом, то тараньку мухи не чіпатимуть.
- Борошняний черв'як - личинка жучка, буро-жовтого кольору може служити хорошою насадкою для нехижої риби. Його можна розвести в будь-якій банці, наповненій висівками, хлібними кірками або зіпсованою мукою і залишеною на тривалий час в сараї.
- Іноді буває необхідно, щоб привада плавала на поверхні води, наприклад в прибережних чагарниках. Для цього в мішок з привадою треба покласти волейбольну камеру або целофановий мішечок, наповнений повітрям.
- Хороший дзвоник для вудки можна зробити із старої рушничної гільзи, припаявши до нього вушко і "язичок". Він буде дзвінкіший, якщо гільзу розпиляти до половини.
- У стовбурі лопуха кубляться личинки, що нагадують ручейника, але без ніжок. Треба тільки знайти стовбур, у якого є отвори, і розщепнути його вздовж.
- Коників треба ловити рано вранці, в цей час вони менш пильні. Перед насадкою треба обірвати у нього частину скакальних ніжок і крила. Якщо ловите нахлистом, то крила розпрямляють і залишають недоторканними.
- Річковий черв'як живе в річках під каменями, в мулі заток, зустрічається і в заплавних озерах. Колір переливчастий: червонувато-оранжевий або бузково-бурий. Якщо у водоймищі є цей черв'як, то риба більш охоче братиме саме на цю приманку.
- Черв'як болотяний товстий, чорний з синюватим відливом, дуже міцний і добре тримається на гачку. Живе в заболочених місцях річок і невеликих озер, частіше біля самої кромки води в купині з рослинністю, в наносах землі або в дерні заболоченого ґрунту.
- Черв'як земляний живе в заплавах річок, в ямах, звідки тільки пішла вода і залишилися наноси сміття, в жирному чорноземі. Черв'як великий, досягає 30 см. Колір сіро-зелений.
- Після рибалки зберігаєте вудку в сухому і затемненому місці.
- Коники, зібрані на лузі, зелені і великі тонуть у воді, а зібрані на піщаному ґрунті, дрібні і жовтуваті - не тонуть.
- Черв'як-плодожерка, що живе в яблуках, хороша приманка для коропових риб.
- Окунь віддає перевагу маленьким світлим блешням, що обертаються.
- Щоб риба краще клювала, слід обваляти приманку в піску.
- Білі камінчики, галька, якщо періодично їх підкидати до поплавця, служать хорошою приманкою для риби.
- У стічних ям зимує личинка жовтої мухи, схожа на опариша, але товща і з хвостиком. Прекрасна приманка для зимової рибалки.
- Насадка з макухи готується так. Розмочити макуху, трохи підсмажити, змішати з мукою, замісити круте тісто. Насадка повинна бути величиною з крупну горошину.
- Сазан любить варену кукурудзу, запарену пшеницю, перловку і овес.
- Лящ і короп охоче беруть наживку з бульб відварної картоплі.
- Щоб мотиль жив довго, його треба зберігати у великій картоплині.
- Довго зберігається жучок, що живе в жолудях, він дуже схожий на ручейника.
- При засолці риби на рибалці часто немає відповідної погоди і умов. Натріть рибу сіллю, укладіть її в поліетиленовий мішок, закопайте в землю, горбок землі втрамбуйте.
- Якщо при в'яленні риби вам докучають мухи, відлякуйте їх за допомогою ос. Намажте блюдце варенням і поставте поряд з рибою. Правда оси самі не проти поласувати рибою, але черв’яків в рибі не буде.
- У затонах, покритих опалим листям, ховається багато всякої риби. Головне, щоб листя було не вільхове, їх риба чомусь не любить.
- Для сну біля річки хороша "тепла трава" осока.
- Хороший сторожок (кивок) можна зробити з використаної рентгенівської плівки. Вирізується смужка плівки завдовжки 8 см, обрізається на конус. Розширена частина її вставляється у відрізок гумової трубки, на загостреній робиться колечко з товстої волосіні, воно закріплюється. Сторожок готовий.
- Швидко відцеп можна зробити за допомогою англійської шпильки і смужки свинцю. Для цього свинець треба намотати на тупий стрижень шпильки і трохи розтягнути її кільце так, щоб в нього вільно проходила волосінь. Шнур прив'язується до головки шпильки.
- Крупного короїда при насадці на гачок краще розрізати по бічних канавках.
- У зимовий час краще користуватися гачками темного кольору. "Забарвити" білий просто - увіткніть гачок в сірникову коробку, запаліть сірник і закоптіть гачок.
- Не залишайте свій улов в лютий мороз на льоду. Складайте його в сумку, дно якої вистелене ганчіркою. Такий спосіб зберігання риби збереже вам її смакові якості.
- Не намагайтеся тягнути рибу силою з трави. Рибі треба дати слабину на волосіні, і вона сама себе звільнить.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.
|