Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSСереда, 08.05.2024, 05:52
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Серпень » 5 » Як вибрати фідерне вудилище?
10:00
Як вибрати фідерне вудилище?

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Мій блог про рибалку - фішингюкрейн

Останнім часом все великої популярності набуває ловля на фідер. З першого погляду снасть здається примітивною, але не все так просто.

Коли людина приходить в риболовецький магазин, у нього виникає питання: «Який же фідер купити?». Добре ще, якщо Вам попадеться адекватний продавець, який дохідливо пояснить, для яких умов підійде та або інша снасть. А якщо на розумі продавця лише те, як би продати товар, та подорожче?..

Хоча і різноманітність фідерних вудилищ не така велика, як, наприклад, спінінгових, але існують різні моделі під конкретні умови лову і переваги риболова.

Хотілося б докладніше пояснити перш за все новачкам, від яких критеріїв потрібно відштовхуватися, вибираючи перед покупкою фідер.

Довжина

Ця величина у фідерів коливається в межах 3.6-4.5 м. Найпоширенішими є вудилища завдовжки 3.6-3.9 м. Ними легко закидати приманку на дальні відстані. А ще без проблем здійснюється контроль над снастю під час її стаціонарного положення на спеціальному утримувачі. Крім того, при лові на кам'янистому дні, де велика вірогідність зачепа годівниці в каменях, такої довжини вудилища вистачає, щоб ривком різко підняти оснащення від дна. Відірвати годівницю від дна, щоб вона не зачепилася; з коротшим вудилищем проблематично.

Для чого ж потрібні фідерні вудилища завдовжки більше чотирьох метрів? Вони використовуються, по-перше, для більш дальніх закидів, коли необхідно закинути снасть на граничну відстань. По-друге, фідери завдовжки 4.2-4.5 м застосовуються для лову на сильній течії. Це обумовлено тим, що волосінь в таких умовах сильно «видувається» потоком і контроль з насадкою і годівницею втрачається. Щоб цього не відбувалося, вудилище встановлюється під крутим кутом вгору, а його велика довжина дозволяє тримати дугу волосіні над водою, тому чутливість снасті не міняється. Звичайно, в сильний вітер можуть виникнути проблеми з даним прийомом, але тут вже доведеться пристосовуватися.

Довгим вудилищем ще зручно користуватися, коли за спиною риболова росте висока трава або чагарник. Але довгі вудилища важчі. Хоч фідер, на відміну від спінінга, і не так динамічний в ловлі, але все-таки доводиться деколи дуже часто перезакидати снасть, від чого руки швидко втомлюються.

Існують деякі моделі фідерних вудилищ, довжина яких міняється за допомогою додаткових колін. Така ідея, наприклад, втілена у вудилище Magnum Feeder від італійської фірми Milo. Довжина додаткового коліна – 60 сантиметрів. Виходить, що у вас практично два різних вудилища! Одне завдовжки 3.9 м, інше (з додатковим коліном) – 4.5 метра.

Вершинки

У кожного фідера в комплекті є 3-4 змінних вершини. Вершини ці розрізняються жорсткістю, або, якщо хочете, тестом. Вони виготовлені з монолітного матеріалу – вуглепластика або склопластика. Монолітні вони внаслідок того, що порожнисті вершини при таких навантаженнях при закиді просто запросто зламалися б. Кожна вершина для своїх цілком конкретних умов. Для прикладу, вершини можуть мати таке маркування тестів: 1 S oz., 2 oz., 3 oz., 4 oz. (1 унція = 28 грам). Це означає, що з найлегшою по тесту вершиною ви зможете ловити на годівниці вагою до 1 S унції або 35 гр. Проте не забувайте також враховувати ще і вагу корму, що забивається в годівницю. У ідеалі, щоб ще залишався запас 5-7 грам. Тобто, для вершини з тестом 2 унції (56 грам) вага оснащення повинна бути близько 50 гр.

Наймогутніша вершина зазвичай має таку ж потужність, що і сам фідер. Покладемо, її тест рівний 4 унціям, то і сам фідер навряд чи буде розрахований на роботу з вагами, що перевищують ті самі 4 унції (112 грам).

Буває в комплекті йдуть чотири вершини: дві з них виготовлені з склопластика, а дві інші – з вуглепластика. Причому, склопластикові вершини більш легші по тесту. Вуглепластикові ж, навпаки, сильніші.

Це робиться з тієї причини, що склопластик м'якший і гнучкіший, тому і вершина з нього виходять чутливішою і передає всі щонайменші зміни з насадкою при використанні легкого оснащення. Вуглепластікові вершини більш жорсткіші самі по собі, та плюс ще різниця по тесту має місце. Тому їх використання виправдане при ловлі на течії з важкими годівницями, коли кінчик повинен бути максимально пружним.

Вершини фарбуються в різні кольори для того, щоб їх легко можна було побачити на тлі ясного неба, або навпаки, у сутінках. За бажанням колір можна і поміняти за допомогою звичайного флоуресцентного лаку. Тому особливої уваги кольору вершин при покупці фідера приділяти не варто.

Тест фідера

Для того, щоб фідерне вудилище використовувалося в оптимальних для нього діапазонах по вазі оснащення, на бланку пишуть його тест. Проте найчастіше це не ті конкретні цифри, як це робиться на вудилищах спінінгів. Більшість фірм-виробників фідерів пишуть на бланках потужність вудилища.

Наприклад, потужність вказана як «Medium Heavy» або, навпаки «Medium Light». Це означає, що фідер в першому випадку «середньо-тяжкий», а в другому – «середньо-легкий». У різних фірм можуть бути різні маркування потужності (на жаль). Тому завжди слід поцікавитися у продавця-консультанта, які приблизно ваги можна гарантовано без поломки кидати тим або іншим фідером.

Тест перевищувати небажано, оскільки в цьому випадку велика вірогідність поломки фідера при закиді. Важливо ще, щоб залишався запас потужності. Тобто, якщо фідер у вас з тестом до 150 грам, то все оснащення в сумі повинно важити грамів 135-140.

Строй

Строю фідера слід приділити увагу при виборі. Як правило, могутні важкі фідери володіють досить великою жорсткістю, тому їх строй можна охарактеризувати як дуже-швидкий. Навпаки, вудилища з маленьким тестом менш гнучкі і швидше схожі на шланг.

Моя порада: вибирайте вудилища жорсткіші, з ними вам зручніше буде далеко і точно закинути вашу снасть, а запас потужності забезпечить надійну гарантію від поломок.

Перевіряючи строй фідера в магазині, обов'язково зніміть вершину. Після чого звичайним потріпуванням руки і «імпровізованим» закидом ви визначите як гнеться вудилище: по всій довжині або ж тільки у верхній третині. Останньому варто віддати перевагу як я вже говорив раніше.

Котушкотримачі, рукоятки, кільця, стики

Кількості пропускних кілець на фідері варто приділити велику увагу. Чим їх більше, тим краще. Оскільки в цьому випадку навантаження на бланк розподіляється більш рівномірно, що позитивним чином позначається на роботі вудилища. Кільця повинні бути на трьох лапках, інакше їх після декількох рибалок може просто напросто притиснути до бланка.

Довжина рукоятки фідера, як правило, сильно не міняється залежно від довжини вудилища. А ось матеріал може бути різним. Хтось вважає за краще ставити пробку, а деякі фірми роблять вставки з мікропористої гуми. Те ж саме стосується і катушкотримачів. Кому як подобається. Тому при виборі керуйтеся особистими пристрастями і відчуттями. Але пам'ятаєте, що фідер на відміну від спінінга ви постійно не триматимете в руках, він стоятиме на підставці. Тому якщо вас все у вудилищі влаштовує, але рукоятка злегка незручно лежить в руці, нічого страшного тут не немає.

Стики колін фідерного вудилища можуть бути різними за своїм типом. На дешевих фідерах найбільш поширений стик за типом spigot. Він найбільш дешевий у виготовленні – розрізав бланк, вставив вставку і готово! Цей же тип стику і дуже надійний. Але краще, якщо це буде стик за типом put over, тобто, коли верхнє коліно надягається на нижнє.

Я думаю цих порад буде вам вдосталь, щоб підібрати для себе найзручніший фідер. Адже саме ви будете ним ловити рибу.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Донна ловля | Просмотров: 4341 | Добавил: Vasya | Теги: стики на фідері, довжина фідера, строй фідера, вершинки фідера, Фідерне вудилище, кільця фідера, тест фідера, вибрати фідер, фідер | Рейтинг: 3.0/3
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Ви приймаєте участь в змаганнях з риболовного спорту?
Всього відповідей: 32


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz