Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------
Мій блог про рибалку - фішингюкрейн на блогспот
Що є найважливішим при виборі ехолота?
Зі всього різноманіття, ехолотів, що випускаються в даний час, риболовові деколи буває важко зупинити свій вибір на тій або іншій моделі. Так що ж є важливим при виборі приладу для пошуку риби?
Принцип роботи
Датчик ехолота випромінює вузьконаправлений ультразвуковий сигнал у воду і отримує назад відбитий сигнал від плаваючих предметів, риби і донної поверхні. Процесор приладу обробляє і відображає отриману інформацію на екрані.
Що загального?
Практично всі ехолоти, що випускаються сьогодні, дозволяють визначити поточну глибину, відобразити на екрані рельєф дна, показати наявність і глибину розташування риби і приблизно оцінити її розміри. Прилади дають можливість риболовові збільшити будь-яку ділянку водної товщі, що цікавить, для детальнішого перегляду. Більшість моделей ехолотів визначають щільність дна.
Відмінності
Прості і дешеві моделі ехолотів мають один зондуючий промінь. Ширина променя, як правило, знаходиться в діапазоні від 9 до 24 градусів. Простота конструкції не має на увазі ніякого розширення можливостей цих приладів. Такі моделі ехолотів підходять для пошуку ям, перекатів, проглядання особливостей рельєфу дна, над пройденою Вами ділянкою. Пошук же риби цими приладами малоефективний, оскільки зона дії променя украй вузька. Так наприклад, ширина променя на глибині 10 метрів у 9 градусного ехолота складає всього 1.6 м, а у 24 градусний - 4.3 м.
Дорожчі моделі ехолотів мають два або три зондуючих променя. Сумарний кут огляду цих приладів досягає 45-90 градусів. На тій же глибині 10 м ширина зони пошуку біля дна складає для приладу з променем 45 градусів - 8.5 метрів, а для 90 градусного - вже 20 м. Ці прилади, як правило, мають можливість для підключення додаткових датчиків: бічного огляду, температури і швидкості.
Додаткові датчики дозволяють проглядати водну поверхню на відстані до 50 метрів по бортах судна і визначати швидкість і пройдений шлях за певний час. Володіючи всіма можливостями дешевих моделей приладів, вони найбільш пристосовані для пошуку риби, а по відношенню ціна/можливості є найбільш оптимальними. Одними з найдорожчих є тривимірні ехолоти. Трохи відрізняючись по технічних характеристиках від приладів другої групи, вони дозволяють детальніше відображати розташування підводних об'єктів і рельєф дна, представляючи отриману інформацію у вигляді тривимірної картинки. З ними можна визначити на якому віддаленні, зліва або праворуч від човна знаходиться риба. У комплектацію цих приладів зазвичай входить датчик температури і швидкості, при підключенні якого можливо і визначення відстані до залишених позаду судна об'єктів. Прилади цієї групи мають покращений рідкокристалічний екран великих розмірів.
Виводи:
Для визначення рельєфу дна і поточної глибини достатньо простого і недорогого ехолота.
Якщо ж Вашим завданням є пошук риби і детальне дослідження дна, то необхідний ехолот з другої цінової групи з ширшим променем не менше 50 градусів, причому не важливо, 2-х або 3-х мірний, 2-х або багатопроменевий. Риба не стоїть на місці. Важливіше знати, що вона поряд з вами, а не справа або зліва по борту.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.
|