Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSСереда, 24.04.2024, 09:33
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Серпень » 29 » Як одягатися в холодну пору
14:30
Як одягатися в холодну пору

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Мій блог про рибалку - фішингюкрейн на блогспот

Отже, як же одягатися в студену пору...

Зима. Нарешті можна виходити на лід. Але чим міцніші морози, тим важче вирішити головну зимову проблему: провести на льоду повний зимовий день і при цьому не промерзнути до кісток.

Про те, які способи вирішення цієї проблеми пропонує сучасна технологія одягу, розповідає доктор технічних наук, найдосвідченіший турист і не менш досвідчений риболов Арсен Геннадійович Хачатуров.

А. ХАЧАТУРОВ. У СТУДЕННУЮ ПОРУ

Зимова рибалка складається з двох елементів, які з точки зору традиційного погляду на одяг повністю не сумісні один з одним. Це, з одного боку, більш менш активний рух і робота (переходи до місця лову і по льоду при пошуку риби, свердлення лунок) і, з іншою, періоди "спокою" під час самого лову. Спокій вимагає від одягу максимального теплозбереження, а активність, навпаки, підвищеної вентиляції і відведення надмірного тепла, що виробляється нашим організмом. Простіше кажучи, поки дійдеш у всій "льодовій" амуніції до улюбленої ямки, та просвердлиш п'ять - інший лунок, обов'язково спітнієш, а сядеш після цього на ящик в одязі, що відволожився, почнеш ловити - обов'язково замерзнеш. Є, звичайно, "перевірені засоби" на цей випадок, але ефективність їх швидкоплинна, а кінцевий результат часто-густо плачевний. Найпоширеніше рішення - надмірне утеплення, щоб і в мокрому вигляді одяг грів. Шерстяна білизна, сорочка, пара светрів, тілогрійка або кожух, ватяні штани і поверх всього ще брезентуха або хімзахист - ось "джентельменський" набір середньостатистичного рибачка-зимника. У всьому цьому і найдрібніший мужичок потягне на центнер з лишком. Провалитися під лід у такому вигляді... Навіть думати про це не хочеться!

Але думати треба. Сучасна концепція одягу для зимового часу заснована на принципово новому підході і на використанні принципово нових матеріалів. Назвати її можна (і так її часто і називають) "концепцією трьох шарів". Що це означає? Розберемо всі три шари по порядку.

1. БАЗОВИЙ ШАР

Це, в просторіччі, нижня білизна, основна функція якої - оперативно відводити випаровування від шкіри і передавати їх далі, до більш зовнішніх шарів одягу. Сучасна білизна базового шару випускається в різних модифікаціях, що відрізняються структурою і товщиною волокон і товщиною самого матеріалу. Залежно від цього воно може в тому або іншому ступені виконувати і теплозберігаючу функцію.

2. СЕРЕДНІЙ (ТЕРМАЛЬНИЙ, ТЕПЛОСБЕРЕГАЮЩИЙ) ШАР

Але головну роль в теплозбереженні, особливо, коли мова йде про наші зими, грає все ж таки середній шар. Основою його служать різні матеріали, які об'єднуються під загальною назвою "фліс". Англійське слово fleece означає "руно", що добре відображає характерну ознаку "средньослойних" виробів - вони м'які і ніжні на дотик, як руно. Головною структурною особливістю флісів є "рихла" структура, завдяки чому тканина містить велику кількість порожнеч-пасток для повітря, яке володіє низькою теплопровідністю і добре зберігає тепло тіла. Як і матеріали базового шару, фліси "дихають" - легко пропускають вологі випаровування назовні.

До цієї категорії одягу можна віднести парки (сорочки) і штани з флісових марок полартека, Mtr-fleece фірми Colambia і Propile фірми Helly Hansen. Взагалі, відправляючись в магазин або в швейну майстерню, потрібно мати на увазі, що в Україні прийнято досить вільно поводитися із словом "фліс", і є явна тенденція іменувати флісом всілякі підробки, схожі на справжній фліс тільки на вигляд.

Крім флісів, коли дуже холодно, в хід йдуть різні утеплювачі на основі синтетичних замінників пуху. Це, наприклад, матеріали Micro Temp, Slimtech (виробництво Columbia) і Thinsulate (широко застосовується в одязі Helly Hansen). Вони виготовляються з волокон поліестра, пряжа з яких володіє високою "повітро-ємністю", погано змочується (при намоканні вода швидко стікає), легко сушиться і дуже мало важить. Звичайно, це і знамениті поліпропіленові порожнисті волокна фірми Dupont.

Але всі теплозберігаючі матеріали унаслідок своєї "рихлості" легко продуваються і промокають. І тут на допомогу приходить третій шар - зовнішній.

3. ЗОВНІШНІЙ (ЗАХИСНИЙ) ШАР

Від зовнішнього шару потрібний надійний захист від дощу, снігу і вітру, але одночасно він повинен і "дихати" - легко пропускати назовні вологі випаровування тіла. Ці несумісні на перший погляд завдання дозволяють вирішити так звані "мембранні" матеріали. На першому місці тут стоїть тканина GORE-TEX. Це надзвичайно тонка, легка, міцна, жаро- і холодостійка, стійка до зламів мембрана, виготовлена на основі політетрафторетилену (тефлону). Виробником GORE-TEX є американська корпорація WL.GORE & ASSOCIATES. INC. Секрет роботи мембрани GORE-TEX полягає в тому, що на кожен квадратний сантиметр її поверхні доводиться близько 1,4 мільярдів мікропор, кожна з яких в 20000 разів менше краплі води, але в 700 разів більше однієї її молекули. Тому, з одного боку, вона не пропускає воду у вигляді дощу і снігу, з іншої - не є перешкодою для випаровувань з поверхні тіла. Крім того, мембрани GORE-ТЕХ не продуваються, забезпечуючи, таким чином повний захист.

Вироби на основі мембрани GORE-TEX завжди мають тришарову структуру і пропаяні герметичні шви. Проте разом з лінійкою GORE-TEX випускаються також вироби серії GORE-ACTIVENT і GORE WINDSTOPPER. При їх виготовленні використовується тонша тефлонова мембрана, яка технологічно не допускає пропаювання швів. Ці матеріали краще "дихають", але повної гарантії непромокальності не дають.

РУКИ, НОГИ, ГОЛОВА

Сучасний підхід до "пристрою" шапок, рукавиць і шкарпеток так само повною мірою відповідає "тришаровій концепції". Ці предмети одягу найбільш важливіші, ніж решта одягу, і особливо на зимовій рибалці. Але це - окрема тема, що вимагає окремої, ґрунтовної розмови.

КОМПОЗИТНИЙ ОДЯГ

На практиці "трьохшарність" не завжди реалізується у вигляді роздільних елементів одягу (термобілизна, флісовий або інший комплект утеплювача і зовнішня захисна куртка). Існує багато варіантів, коли функції різних шарів об'єднані в одному виробі. Це, наприклад, синтетичні "пушки" з мембранним непромокаючим покриттям, або одяг з тканини типу полартека, але усередині якої є "дихаюча" мембрана, що практично не продувається (Windblock фірми MALDEN MILLS). Купуючи композитний одяг, потрібно мати на увазі, що якщо немає спеціальної маркіровки (наприклад, Windblock або Windstopper Fleece), то такий одяг, швидше за все від вітру не захищає (не дивлячись на можливі запевнення продавця). Взагалі вітростійкість - річ відносна, вітер може бути сильний і не дуже. На це теж необхідно звернути увагу. Наприклад, фліси, що "вивернули" (reversible), тримають вітер силою не більше 20-25 м/с.

НАЙГОЛОВНІШЕ

Якими б варіантами ви не користувалися, абсолютно необхідно дотримувати головну вимогу "тришарової концепції": у одязі ПОВИННІ БУТИ всі три шари, і, що дуже важливо, НЕ ПОВИННО БУТИ ніяких додаткових, "чужорідних" елементів. Інакше все піде нанівець, і достоїнства всіх цих чудодійних матеріалів обернуться проблемами.

ЛОЖКА ДЬОГТЮ

Точніше, дві ложки дьогтю. Перша - це ціна. Насправді, знаючи середній рівень доходу основної маси рибаків, пропагувати всю цю красу якось навіть і ніяково (повний "фірмений" комплект потягне десь доларів на 300, мінімум). Але це вже не моя справа. Моя справа - інформація. Але є і друга ложка. Всі без виключення перераховані матеріали украй бояться вогню (може бути і є якісь новітні "вогнетривкі" розробки, але я їх не знаю). А вогнище на рибалці - елемент, від якого мені, наприклад, неможливо відмовитися. І вогнище припускає повну, якщо так можна сказати, взаємну дружність. У синтетичному одязі всяка дружба з вогнищем виключається. Сидячи біля багаття, ви не насолоджуватиметеся його живим теплом, а стежитимете за іскрами, щоб вчасно відсмикувати руку або відскочити убік. Тому, зокрема, я давно вже перейшов (точніше, повернувся) до одягу з натуральних матеріалів. Це - шерсть і сукно. Такий одяг менш ефективний і зручний в порівнянні з сучасною синтетикою вимагає від її "користувача" особливих навиків поведінки на природі і певної, я б сказав, звички. Бажаю вам не мерзнути на рибалці а ловити рибу в теплі.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Риболовні аксесуари | Просмотров: 1605 | Добавил: Vasya | Теги: вітростійка одежа, рукавиці на зимову рибалку, шапка на зимову рибалку, Вдягатися на зимову рибалку, теплозберігаюча одежа, термоодежа, термобілизна | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Скільки Вам років?
Всього відповідей: 119


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz