Голавль (лат. Leuciscus cephalus) також головль, головень – прісновода риба з сімейства коропових, роду єльців. Досягає в довжину 80 см, вагу до 8 кг. Масивна голова трохи плеската зверху, лоб широкий, луска достатньо велика. Харчується повітряними комахами, памолоддю молюсків, риб, жаб.
Широко поширений в Європі і Малій Азії. В основному мешкає в річках, рідше в озерах.
Нерест голавля відбувається при температурі води 12-17 °С, переважно в південних районах Європи – в квітні, в північних – в травні-червні. Плодючість головля від 9,7 до 200 тисяч ікринок. Статевої зрілості досягають в кінці 2-3 року життя, при вазі 100-200 р.
Харчується голавль самою різною їжею, і його в цьому відношенні можна віднести до розряду всеїдних риб. Їжею йому служать: комахи, черв'яки, молюски, раки, жаби, ікра і памолодь риб, а також все, що потрапляє у воду з нашого столу: навіть плоди вишні і черемхи, що впали у воду, він підбирає. Великий голавль – вельми ненажерливий хижак, він не тільки поїдає у великій кількості піскарів і уклейок, але і хапає все, що опиниться у воді, аж до мишей.
Віддає перевагу ділянкам з швидкою і помірною течією. Любить триматися на мілинах з піщаним, кам'янистим або просто нерівним дном, часто зустрічається і у вирах на межі швидкої і зворотної течій, в гирлах швидких річок. Улюбленими місцями голавля є ділянки з навислими кущами і крутоярами.
Голавль є об'єктом любительського і спортивного рибальства. Ловлять голавля поплавцевою, донною вудками, спінінгом, нахлистом.
Як приманка, використовуються комахи, такі як коник, хрущ і його личинка. Хорошою наживкою для голавля є: тісто, черв'яки, мальки, коники, сухі і мокрі мушки, а при лові спінінгом – невеликі воблери і блешні «вертушки».
Особливо жадібно голавль бере навесні, в середині травня і з настанням осені. Взимку його клювання слабшає, але на початку і кінці льодового сезону, спостерігається невелике підвищення активності. Спійманий голавль – відмінний боєць, він дуже сильно чинить опір на початку і в кінці виважування. Перші ривки особливо сильні. Рот у голавля міцна, але він настільки сильно б'ється, що схід буває дуже часто. Великого задоволення від риболовлі можна отримати при ловлі головля на ультралайтові спінінг та приманки.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.
|