Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSЧетвер, 25.04.2024, 10:59
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Липень » 28 » Джиг. Вибір приманок
22:39
Джиг. Вибір приманок

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

При будь-якому способі рибного лову величезне значення має вибір приманки. Поплавочник або доночник вибирає ту наживку або рослинну насадку, на яку (як він думає) клювання риби буде найбільш вірогідне. А як важлива саме правильна мормишка для ловлі окуня, плотиці або ляща, багатьма любителями зимової рибалки відомо не з чуток. Нахлистовик доводитиме, що саме ця мушка найбільш ефективна на даній ділянці малої річки.

Спінінгіст упевнений, що саме на його певну блешню найбільша вірогідність упіймання щуки. Таким чином, приманка - важлива частина загальної складової збалансованої снасті. А якщо ви зумієте знайти уловисте місце і правильно провести приманку, результат не змусить себе довго чекати. Не є виключенням і джигова спінінгова ловля.

У кого із спінінгістів не було ситуації, коли менш удачливий риболов питав: "На що ловив?". У джиговій ловлі це достатньо спірне питання, оскільки одні спінінгісти віддають перевагу одним приманкам, інші - іншим. Але в певних ситуаціях конкретні приманки можуть врятувати від негативного результату.

Більшість риболовів віддає перевага виробам з силікону. Різновидів такої "гуми", як прийнято називати подібні приманки на сленгу спінінгістів, останнім часом дуже багато: класичні твістери, віброхвости і усілякі на них подібні. Друге місце займають прихильники виробів з поролону, основні достоїнства якого - низькі витрати на власне виробництво і мінімальна плавучість матеріалу. Остання, менш численна, частина джигових спінінгістів віддає перевагу блешні, що обертаються (вертушки), з переднім огруженням, вабики і їх похідні. Але це зовсім не означає, що спінінгісти ловлять тільки на певний тип приманок. Багато хто постійно комбінує їх. У одному і тому ж місці є сенс пробувати як активні приманки, до яких відносяться вироби з силікону і передньогружені "вертушки", так і пасивні, де найбільш яскравим представником є поролонова рибка.

Класична джигова конструкція вдає із себе саму приманку і огрузку, що визначає основну вагу приманки. Огрузка використовується у вигляді "вухатого" грузила з милою назвою "чебурашка", яка оснащується, як правило, подвійним гачком, або джиг-головки з жорстко вбудованим одинарним гачком великого розміру: приманка - з силікону або поролону у вигляді рибки.

Вибір приманки в джиговій ловлі визначається декількома чинниками. Найбільшого значення він набуває при ловлі на водоймищах без течії, де риба ляклива і розбірливіша до пропонованої їй "їжі". Тіло приманки у такому разі повинне нагадувати хижакові його звичний кормовий об'єкт або порушувати хапальний рефлекс. На таких водоймищах найбільш частіше використання снасточки з мертвою або живою рибкою. Нерідко добрий результат дає застосування активних штучних приманок.

При ловлі на течії чинник схожості із звичним для риби кормовим об'єктом йде на другий план, перш за все через рухоміший спосіб життя хижака. У таких умовах на обдумування у хижака хапати чи ні приманку залишається значно менше часу, чим в стоячій воді. Звичайно, снасточка і тут не програє штучній приманці, але при цьому для ловлі знадобляться попередня заготівка живця, монтаж снасточки, уміння плавно і правильно закинути приманку. Та і ловля на натуральну рибку все ж таки менш спортивна в порівнянні з використанням штучних приманок.

Активні приманки при проводці проводять хвилеві коливання, які хижак уловлює бічною лінією. У пасивних приманок гра значно простіша, тому в періоди слабкого клювання хижака доцільніше використовувати активні приманки. Силіконові твістери, як найбільш активні приманки, успішно можуть бути застосовані для пошуку хижака на великій ділянці річкової акваторії. У пасивної приманки - поролонової рибки - основна перевага полягає у властивостях матеріалу, з якого вона виготовлена, унаслідок чого при рівних вагових характеристиках силікону і поролону останній буде більш повільно падати на паузі при класичній ступінчастій проводці. А пауза - це очікуваний час клювання судака і щуки, особливо коли проводка проводиться по невеликому схилу, тобто глибина достатньо швидко змінюється від більшої до меншої.

Моєю основною джиговою приманкою є власноручно виготовлені поролонові рибки, яким я віддаю перевагу. Ми знаємо, де можна чекати хижака в цей час, і планомірне "простукування" відомих місць рано чи пізно дає позитивний результат. Проте при мінусовій температурі поролон може обмерзати і перетворюватися на бурульку. Влітку, разом з поролоновими, доцільно використовувати і силіконові приманки, через їх активні властивості. А жарким літнім днем нерідко коли хижак не клює може врятувати тільки снасточка з живою рибкою. Літнім ранком я віддаю перевагу приманці з поролону, а вдень при ослабленні клювання переходжу на ловлю твістерами. На багатьох літніх рибалках такий метод приносив мені хороший улов.

Згадується одна рибалка на Дністрі, коли вранці за допомогою поролонових рибок на відомій брівці я зловив декілька пристойних судаків. До 9 години клювання припинилося. Повторний закид "поролонки" результату не дала. Але варто було змінити приманку на активнішу, в даному випадку на віброхвіст з додатковим хвостиком, як тут же зловив ще двох рибин: судака і щуку, а пару клювань не реалізував. При нічному (точніше, у сутінках) лові судака активні приманки, разом з плаваючими воблерами, приносять позитивний результат, в цей час розраховувати на пасивні приманки не варто, принаймні, в моїй практиці нічного упіймання хижака на "поролон" не було.

Багаторічні спостереження незаперечно доводять, що на силіконові приманки найбільш вірогідне упіймання щуки; малими розмірами частіше спокушаються окунь і дрібний щупак. Якось мій напарник напав на стоянку окуня, який на кожній проводці кілька разів хапав середніх розмірів "поролон", але ніяк не хотів попадатися на гачок. Іноді крупний окунь супроводжував до берега апетитну приманку, але не намагався її атакувати. Варто було тільки відірвати третину рибки, і на обрубок відразу почали попадатися угодовані "полосаті". Краще ловляться на поролонові рибки судаки і берши. У моїй практиці процентне співвідношення використання "силікону" і "поролону" поступово рухається у бік останнього, відповідно процентне співвідношення упіймання щуки і судака зменшується. Це підтверджує, що на "поролон" судака зловити простіше, ніж на інші джигові приманки.

Вибір розміру приманки великою мірою залежить і від пори року, і від розміру передбачуваної здобичі. Практика показує, що крупні приманки (більше 10 см завдовжки) ефективні тільки восени, в період найбільшої активності голодного хижака. В цей час збільшується вірогідність упіймання одиночних крупних особин. Великі приманки можуть бути корисними, коли ви упевнені, що в даному місці і зараз можна чекати виходу крупного хижака (сома і іншої трофейної риби). У решті всіх періодів бажано використовувати дрібні і середні приманки. Навесні хижак ще млявий і, як правило, набитий ікрою і молочком, тому харчується дрібними рибками. Але сплески його активності бувають значно частішими, хоча і менш тривалі. Навесні на приманки таких розмірів вірогідне упіймання і трофейних екземплярів. Влітку, особливо в жарі, хижак харчується рідко і протягом короткого часу, тому і тут доречніше будуть дрібні і середні приманки. У цей період крупного хижака зловити вдається рідко, тому використання дрібних і середніх приманок обґрунтоване. Взимку, як правило, хижак млявий, що також говорить на користь невеликих приманок.

Вплив кольору приманки - достатньо спірне питання. Я прагну вибирати силіконові приманки світлих тонів, а поролонові рибки розфарбовувати, щоб можна було використовувати приманку при ловлі і на глибині і поблизу берега. Проте упіймання спінінгістом риби на приманку конкретного кольору у визначеному місці породжує упереджене відношення до колірної палітри. Та воно, напевно, і правильно. Якщо ви повірили в приманку, яка "ловить", навіщо себе переконувати? Проте подібні ситуації на практиці спростовувалися неодноразово. Майже фанатична упевненість одного мого знайомого спінінгіста в тому, що на даному звалі судак віддає перевагу приманкам салатового кольору, була така велика, що він геть заперечував можливість упіймання в цьому місці хижака на інші приманки. Його "різноколірні" проби не приводили до успіху лише тому, що він вірив тільки в ясно-зелений! Справжній "розстріл" місця приманками різноманітної колірної гамми все-таки переконав його в зворотному.

Другим важливим напрямом в методиці підбору приманки є вибір грузила, яке майже цілком визначатиме її масу. Це в більшості випадків основна складова в джиговій ловлі. Багато спінінгістів стверджують, що має значення не стільки вид приманки, скільки її маса, відповідно важливо і те, як цю "масу" провести в місці вірогідного знаходження хижака. Значення вибору правильного співвідношення маси і виду самої приманки особливо відчутно при ловлі на течії.

Поступово численна армія джигових спінінгістів відмовляється від оснащення приманки джиг-головкою, віддаючи перевагу конструкції з "вухатим" грузилом. Конструкція з подвійним гачком швидше просікає рибу при клюванні, ніж одинарний гачок, влитий в свинцеву кулю. Додаткова свобода приманки відносно грузила може бути корисна при ловлі в коряжнику. А оснащення приманки офсетним гачком дозволить зменшити кількість зачепів в таких місцях. Оснащуючи приманку "чебурашкою", ми перестаємо піклуватися про різноманітні оснащення наших приманок, заготовлюючи перед рибалкою тільки подібні грузила і подвійні гачки. Ті ж грузила і гачки використовуються і при виготовленні поролонових рибок, вони ж підійдуть і для снасточки, і для огрузки джигових "вертушок".

По своїй зовнішній формі найбільш поширені кулясті грузила, довгасті та інші, аж до форми риб'ячої голови. Найбільш універсальним і простим в обігу є грузило кулястої форми, і багато спінінгістів віддають перевагу саме йому.

Визначивши нижню і верхню вагові межі, які повністю відповідають снастям, що є у нас, і умовам лову, необхідно вибрати кроковий діапазон мас приманок. Для початківця цей крок може відповідати 5 г. З набуттям досвіду спінінгової ловлі і наявності достатньо чутливої снасті такий крок вже стає недостатнім: 2-3 г для багатьох просунутих спінінгістів - норма.

Вушка грузила можуть бути розташовані в одній площині або одне з вушок розгорнене щодо іншого на 90 градусів. Це досить зручно, коли конструкція приманки припускає використання офсетного або подвійного гачка безпосередньо, без додаткових сполучних ланок. Якщо все ж таки використовується додаткова сполучна ланка, то таке грузило перевертається на 180°. Таким чином, оснащення огрузки стає більш універсальним. Тьмяне грузило (за рахунок свинцю, що злегка окислюється) переважає, ніж яскраве "новоспечене". По-перше, на такому грузилі краще видно сліди від зубів обережного хижака. По-друге, при ловлі на малих глибинах і при сонячній погоді відблиски від свинцю можуть "засліпити" об'єкт полювання.

При ловлі на водоймищі без течії маса приманки повинна бути прямо пропорційна часу її вільного падіння. Збільшення маси можливе при ловлі в стоячій воді при сильному вітрі, який утруднить роботу снасті (визначення моменту падіння приманки на дно і закид проти вітру). Надмірна маса приманки може також знадобитися, коли необхідний дальній закид, а з берега докинути до найбільш перспективної ділянки просто неможливо.

Вибір маси приманки визначається глибиною лову. Якщо не враховувати решту всіх чинників (відсутність течії, вітру, різкого підйому з глибини на берег та інші), то маса приманки буде обумовлена її здатністю "пробити" цю глибину і можливістю зробити ступінчасту проводку з достатньою паузою вільного падіння приманки. Середньою паузою, найбільш сприятливою для лову хижака, на мій погляд, є 3-4 секунди. Впродовж всієї проводки залежно від зміни донного рельєфу ця пауза може регулюватися кількістю оборотів ручки котушки. Наприклад, на початку проводки робимо два обороти, а при наближенні до берега, коли приманка потрапить на береговий завал, - три обороти. Насправді, така система не завжди правильна, але, щоб добитися постійної довжини " сходинки ", а точніше, часу вільного падіння приманки, роблять саме так.

На вибір маси приманки впливають також сила і напрям течії. Чим сильніше течія в місці лову, тим важча повинна бути приманка. І чим волосінь товща, тим більше вона зноситиметься течією і, відповідно, більше доведеться вивантажувати приманку. У всіх випадках важливо правильно вибрати тип приманки. Невідповідність маси приманки вибраному грузилу може привести або до відсутності сходинки, тобто необхідного часу вільного падіння приманки, або до його збільшення, що приведе до швидкого зносу приманки течією, і основним її маршрутом стане прибережна зона. При зміні сили течії вибирають оптимальну масу для лову на найбільш перспективній ділянці.

Достатньо рівний рельєф дна в місці лову не припускає коректування маси всієї приманки. Але на таких рельєфах "джигувати" неефективно. Наявність звалювань, брівок, приямків, канав підвищує вірогідність упіймання хижака, тому таким місцям приділяється першочергова увага при лові. Щоб приманка опустилася в потрібну точку, а не проносилася течією або ретельніше "пробивалася" яка-небудь цікава ділянка при проводці, іноді необхідно декілька збільшити масу грузила. Закид навіть трохи вище за течією може не дати тієї проводки, яка потрібна в даному місці.

Сильний вітер, особливо якщо він направлений на нас або за течією, утрудняє закид і контроль за проводкою, і нерідко доводиться збільшувати огрузку, щоб уникнути незручностей під час лову. У такі моменти є сенс спробувати знайти точку, яка була б більше захищена від вітру. Вигинання волосіні підковою і подальший вибір слабкого місця укорочують закид, приманка при цьому проробляє шлях вигнутого шнура і виявляється зовсім не там, де ми припускали її провести. Вітер, направлений за течією, підсилює саму течію і підганяє волосінь, що знаходиться над поверхнею води. В цьому випадку збільшення маси грузила може декілька врятувати ситуацію. Таким чином, маса приманки - одна з найважливіших складових джигового лову; правильно вибрана, вона підвищує наші шанси на успіх.

Якось ми всією сім'єю відправилися на річку Дністер. Вже на місці я виявив, що забув удома котушку і приманки. Попорпався в багажнику автомобіля і знайшов стареньку запасну котушку з шнуром і коробочку з приманками. Визначив точку закиду. Місце було кам'яною грядою, що різко йде на глибину. Поролонова рибка і грузило 20-грама достатньо довго опускалися на дно, але вже на другій-третій проводці послідувало слабке клювання. Моєю здобиччю став бершик. На наступній проводці ситуація повторилася. Потім послідував обрив снасті, що зачепилася за підводні валуни. Поставив поролонову рибку з грузилом 25-грама. Проводка різко змінилася, клювань не було. Інших грузил 20-грамів з собою не опинилося. Але я знайшов джиг-головку відповідної маси і світлий твістер. Декілька закидів до чергового зачепа за камені принесли мені ще одного судачка і порожню покльовку. На важчі приманки клювань не було. У моїх сусідів, які ловили вже досить довго на важчі приманки, клювань не було зовсім. І це не одиничний випадок в моїй практиці, підтверджуючий значення маси приманки.

Елементи оснащення: металеві повідці, заводні кільця, різні вертлюжки і допоміжні сполучні ланки необхідно ретельно підбирати і правильно застосовувати. Металевий повідець обов'язковий, якщо ви сподіваєтеся на клювання усюдисущої щуки. Я вже декілька років закидаю приманку тільки на металевому повідці, навчений сумним досвідом, коли щука відкушувала шнур, здавалося б, в абсолютно не щучому місці. Такий же повідець необхідний, якщо ви полюєте за сомом. Сполучні ланки і інші допоміжні аксесуари повинні бути вами протестовані на предмет їх надійності. А якщо великої необхідності в них немає, то краще взагалі утриматися від їх використання. Гачки на приманках повинні бути гострими, щоб при щонайменшому зусиллі пробити жорстку пащу хижака. Їх жорсткість повинна визначатися умовами і об'єктом лову, щоб, з одного боку, вони розгиналися при зачепі, а з іншої - не підвели під час виведення крупної риби.

Довгими зимовими вечорами я готую свій арсенал приманок, з них легко вибрати ті, які знадобляться мені для рибалки відповідно до умов лову.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Спінінгова ловля | Просмотров: 1927 | Добавил: Vasya | Теги: віброхвіст, джигові приманки, силікон, Джиг, джиговий поводок, груз-головка, пороланка, чебурашка, твістер, джигові грузила | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Скільки Вам років?
Всього відповідей: 119


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz