Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSП`ятниця, 26.04.2024, 02:51
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Травень » 31 » Джиг-спінінг: ловля з човна на водоймищі без течії
19:11
Джиг-спінінг: ловля з човна на водоймищі без течії

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Здавалося б, ловля з човна на озері – найпростіше, що може бути. У якійсь мірі це вірно – спінінгістові-човняру на озері або водосховищі не заважає течія, прибережні зарослі і топкий берег. Навіть зачепи в такій ситуації рідко бувають «мертвими», оскільки практично завжди можна підпливти безпосередньо до місця зачепу звільнити приманку. Але насправді і в такому джигінгу є досить багато питань і нюансів. Про них ми і поговоримо.

Вибір човна

По можливості човен потрібно вибирати великий і з жорстким дном. Човни із ПВХ з жорстким дном для джигінга придатні, але незручні. Дешеві резинові човни вітчизняного виробництва взагалі непридатні для ловлі – на них просто неможливо стояти. Човен для джигінга обов'язково повинен бути оснащений хорошим якорем, інакше вітер може зіпсувати вам всю рибалку.

Вибір  снасті

Я часто стикався з думкою, що при лові з човна слід використовувати короткі вудилища – мовляв, потреба в дальньому закиді відсутня, а тому можна обмежитися двометровим спінінгом. Моя думка абсолютна протилежно даній: знаходячись в нормальному великому човні, спінінгіст може дозволити собі довге вудилище, з яким набагато легше боротися з виведення крупної риби.

Що стосується тесту вудилища, то це питання суто індивідуальне, проте я віддаю перевагу спінінгам з тестом 5-20 і 1-17 гр. Головне, щоб реальний тест «палки» відповідав заявленому виробником.

Ехолот

Надзвичайно корисний девайс – особливо на великих незнайомих водоймищах. Використовуючи ехолот, ви можете вивчити рельєф дна в лічені хвилини, після чого перейти безпосередньо до рибалки. Простукування рельєфу вручну віднімає значно більше часу.

Як ловити? 

Всі непроточні водоймища можуть бути умовно розділені на дві групи: закоряжені і не дуже. Перші представляють для джиг-спінінгіста набагато більший інтерес, оскільки у водоймищах, вільних від корчів, і інших складних форм рельєфу хижак часто майже не годується біля дна. В цьому випадку ефективнішими можуть бути блешні або воблери. Якщо ж водоймище закоряжене, то слід використовувати джиг, і тільки джиг.

З погляду спінінгіста, водоймище являє собою деяка кількість уловистих точок, розділених більш менш безрибним простором. Уловисті точки – це ями і корчі. Тактика ловлі полягає в обловленні давно відомих і знову відкритих точок з метою пошуку хижака.

Отже, ми підпливаємо до точки, яка є з один або декількома затонулими деревами. Судак або щука майже напевно десь там. Якщо у вас хороший ехолот, ви відразу ж можете в цьому переконатися.

Спершу потрібно простукати ділянку, прилеглу безпосередньо до стовбурів, що потонули. Якщо хижак активний, цього може бути досить: виважувати вже засіченого судака або щуку з хитросплетіння гілок і суччя набагато складніше, ніж з відкритого простору.

Після того, як ми виловили всіх активних риб, або переконалися у відсутності таких, прийшов час зайнятися тими хижаками, які саме сьогодні і саме зараз не мають бажання ганятися за приманкою. Не переживайте: якщо вам вдасться сунути її прямо під ніс, вони обов'язково зглянуться і схоплять її. Якщо тільки раніше це ж саме не зробить з вашою приманкою намокле дерево.

Взагалі зачепи при ловлі в коряжнику – справа більш, ніж звична. Щоб звести зачепи до мінімуму, доводиться сподіватися тільки на «незачепляйки». З останніх, на мій погляд, краще всього працюють офсетні гачки.

Якщо зачеп все ж таки трапився, ви можете або підпливти і зайнятися порятунком приманки або пожертвувати улюбленою гумою в ім'я ловлі. У першому випадку ви гарантовано виводите точку з ладу хвилини на 30-60 (в цей час ви точно не побачите клювань), в другому – лишаєтесь приманки і сприяєте захаращенню водоймища. Вирішувати вам.

Вести приманку в коряжнику слід не так, як на відкритому місці. Ніякої сходинки тут вийти не може, та і пасивного хижака вона не приверне. Закинувши приманку, спробуйте просто протягнути її по гілках. Якщо відчуваєте, що приманка зісковзнула і почала падати, – дуже добре, хай впаде. Падіння припинилося – тягнемо далі. Нерідко клювання відбуваються під час падіння. Таким чином, необхідно «простріляти» точку цілком і бажано з різних позицій. Майже напевно приманка кожного разу знаходитиме собі нову доріжку, і одна з них цілком може виявитися найкоротшим шляхом до серця судака.

У разі клювання в коряжнику слід прикласти максимум зусиль для того, щоб щонайшвидше вивести рибу з небезпечної зони. Якщо хижак, що засікся, піде углиб гіляк, можете забути і про нього, і про приманку. Дуже допомагають форсованому виважуванню довге вудилище і надійна силова котушка.

Приблизно так необхідно обловити всі відомі вам корчі, камені і інші цікаві форми рельєфу. Обловлювати ями і звалювання набагато простіше: шансів зачепити приманку там небагато, а тому вести її можна набагато сміливіше.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Спінінгова ловля | Просмотров: 1400 | Добавил: Vasya | Теги: незачепляйка, офсетник, джиг з човна, коряжник, Джиг, окунь, щука, хижак, судак, зачеп | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
В спінінговій ловлі ви частіше використовуєте:
Всього відповідей: 23


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz