Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSСереда, 24.04.2024, 10:08
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2012 » Грудень » 28 » Джентльменський набір твічингіста
23:24
Джентльменський набір твічингіста

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний. 
-------------------------------------------------------------------- 

Твічинг - це не універсальний засіб завжди бути з уловом, це лише один з тисячі мистецтв ловлі риби.

Останнім часом цей вид лову хижої риби, а особливо щуки, стає все популярнішим і популярнішим. Відповідно у новачків, що бажають присвятити своє дозвілля цьому захоплюючому способу відпочинку, виникає питання - які ж снасті придбати, з якими характеристиками, яким приманкам віддати перевагу, як екіпіруватися і що потрібно з собою мати.

На сторінках інтернет простору, мені часто ставлять подібні питання, як в особистих повідомленнях, так і на форумах, і ясна річ, що дати повну і об'ємну відповідь в цих рамках не можливо. У свій час, коли я тільки починав освоювати твічинг, у мене у самого виникало безліч питань, на які я знаходив відповіді самостійно методом проб і помилок, та ще й з великими матеріальними витратами. Але через три-чотири роки, коли я добрався до інтернету, зрозумів що йшов у правильному напрямку, хоча навіть не розумів, що я ловлю твічингом.

Я не належу до касти риболовів-спортсменів, проживаю далеко від великих населених пунктів, і маю середній достаток, тому суперелітні снасті не маю можливості купувати, але я дуже люблю рибалку і на риболовлі проводжу весь свій вільний час, я люблю і поважаю свої снасті, дбайливо ставлюся до природи. Хочу поділитися своїм баченням даного питання, і постараюся описати оптимальний за якістю та ціновими критеріями комплект початківця твічингіста.

Свій вибір і порядок придбання снастей, кожен рибалка визначає по своєму, і ні в якій мірі, я не нав'язую свій, але саме такий спосіб мені здається коректним.

Спінінг - який він повинен бути для твічінга? Думок багато, і кожне можна обґрунтувати з тієї чи іншої точки зору. Моя думка, що твічінговий спінінг повинен мати середній або швидко-середній лад, і високу жорсткість бланка, такі спінінги називають «швабра», «дубіна», «зубочистка» ...... тобто це дуже жорстка палка, яка має дуже маленьке залишкове коливання бланка, вудки. Довжина твічінгового інструменту повинна бути від 1,8 до 2,2 метра, таким спінінгом набагато зручніше виконувати саме ривкову проводку приманки, як з човна так і з берега, а ось дальність закидання приманки тут вже йде на другий план, хоча лад спінінга дає свої плюси. Тест по приманці, я віддаю перевагу по верхній межі тесту від 14 до 35 грам, це залежить від застосовуваних принад і характеристик спінінга. Вага спінінга теж грає не маловажну роль, бо працювати вудилищем доведеться тривалий час в основному кистю руки. Так само звертаю увагу на таку деталь як тюльпан, він повинен мати несприйнятливість до захлесту м'якої плетінки.

Мої рекомендації: Favorite Exclusive Twitch Special 702MH, або Kingfisher Miracle ME702.

Котушка - один з варіантів, це безінерційна котушка. Вимога до цієї деталі снасті пред'являються досить таки високі, бо ривкова проводка веде до нерівномірного намотуванні шнура на шпулю через постійні мінливі навантаження, що в підсумку призводить до мимовільного скиданню петель і утворенню «борід». Необхідність металевої шпулі зумовлює застосування плетеного шнура. Передаточне число котушки вибирається виходячи з темпераменту рибалки. Так, так саме від темпераменту, тому як одна людина спокійна і повільна (високе передаточне число), інший же рухливий і швидкий (низьке передавальне число). Звичайно, і вага котушки має велике значення, але деколи надійність виграє перед цим фактором.

Мої рекомендації: Ryobi EXCIA 2000 або Banax SI New-750.

 

Шнур - саме шнур, а не монофільна волосінь. Основною перевагою плетеного шнура є його нульова розтяжність, відсутність пам'яті і велике розривне навантаження при малому діаметрі. Ці якості, дають можливість правильно і без перешкод анімувати приманку, відчути навіть дуже акуратну і ніжну покльовку на паузі, збільшити дальність закидання. Так як в твічінговій проводці застосовуються в більшості своїй, воблери класу мінно, то застосування шнурів з розривним навантаженням понад 20 Лібрів, тільки зіпсує гру воблера. На мою думку, оптимальним буде шнур з розривним навантаженням 12-15 лібр. Колір шнура вважаю не актуальним, і це залежить від особистих пристрастей рибалки, хоча яскраво забарвлений шнур може поліпшити контроль за приманкою.

Мої рекомендації: Sunline SUPER PE 15LB, або Power Pro 0.15 мм.

 

Повідець - це вкрай необхідний атрибут розглянутої снасті, так як при ривку, відбувається послаблення шнура, і відхід воблера в сторону від лінії проводки, що тягне за собою захлест шнура за гачки, а це самі розумієте зіпсована проводка. Та й щучі зуби шнур ріжуть дуже легко. Для з'єднання шнура з повідцем, я використовую безвузлові застібки, потужністю 8-10 кг.

Мої рекомендації: один з кращих варіантів - скручування з гітарної струни № 1, довжиною 15-20 см, або флюорокарбон SUNLINE SIGLON FC діаметром 0,55-0, 6 мм, довжиною до 30 см. Для з'єднання повідця з приманкою при застосуванні флюорокарбона, використовую застібку «американку».

 

Приманки - так як в основному у твічінгу використання воблери мінно, то саме цей клас воблерів я і буду розглядати, і постараюся підібрати мінімально та оптимально кількісно-якісний набір мінно. Хоча, можливий твічінг воблерів Кренків, Шедів, блешень, що коливаються, і навіть є варіант твічінгової проводки силіконових приманок, але про це я писати не буду, так як це вже тема іншої розмови. Ну і звичайно, не можна пропустити поверхневі приманки.

Класифікація воблерів мінно, має величезні границі, тут я теж не буду це розглядати, але певні рамки, таки встановлю: розмір воблера від 70 мм до 100 мм, по робочій глибині від 0 і до 2-х метрів, по кольоровій гамі, ну і середньої цінової категорії.

Мої рекомендації:

- Поверхневі воблери - до цього виду можна віднести Поппер і Уокер, тобто ті приманки які йдуть по поверхні води. Як варіант це, Поппери - YO-ZURI 3D POPPER (колір GBL або PTS), USAMI KAMINARI 70F (колір 450 або 467), Уокер - LIBERTY LURES SWING 85F (колір 02 або 19), УЖГОРОДСЬКИЙ СТИК 80F (в кольорі 4 або 9).

 

- Мілководні воблери - це воблери які мають заглиблення не більше 0,5 метра. Як варіант, це LIBERTY LURES LB MINNOW 80SP (в кольорі 01 або 17), JACKALL MAGALLON SP (в кольорі Wakasagi або Mat Tiger), KOSADAKA INTRA XS 95F (в кольорі GT або MHT), USAMI TAIDANA 80SP-SR (в кольорі 106 або 354).

 

- Мінно із зануренням до 1,5 метрів - лінійка цих воблерів сама широка і вибрати приманку конкретно дуже складно, так що я вкажу тільки те що є в мене і працює просто відмінно. Як варіант, це JACKALL SQUAD MINNOW 80 або 95 (в кольорі hl silver & black або mat tiger), RAPALA X-RAP XR08 або XR10 (в кольорі S або P), USAMI DATSU 80 або 100 (в кольорі UR02 або 567), KOSADAKA MYSTIC XS 95F (в кольорі GT або MHT).

 

- Мінно із заглибленням більш 2-х метрів - твічінг на таких глибинах менш ефективний ніж, скажемо джиг приманки, але однозначно вони мають право на життя. Як варіант, це USAMI NISHIN 75SP-MDR (в кольорі 106 або 567), KOSADAKA MASCOT XL 80F (в кольорі GT або MHT), IMA Farina Deep 85F (в кольорі 002 або 005).

 

На цьому, в принципі, можна і закінчувати, але вважаю, що потрібно сказати і пару слів про спеціальні приладдя - зевник і корцанг. Необхідність в цих інструментах продиктована тим, що щука дуже часто заковтує воблер на паузі, глибоко в пащу, і витягнути приманку не поранившись просто не можливо, та й при клюванні жадного «щурика» ці інструменти можуть врятувати йому життя, а через пару років він Вас порадує потужної клюванням.

 

Так, і не забувайте про головний убір, сонцезахисні окуляри (бажано поляризаційні), сумки для розміщення приманок і інструментів, і відповідній сезону одязі і взутті (синя ізолента в комплекті).

Всі мої рекомендації, прошу вважати чисто умовними, оскільки сучасний ринок рибальських снастей не має меж, і вибір кожного твічінгіста залежить від нього самого.

Всім ні хвоста, ні луски!

------------------------------ 
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Спінінгова ловля | Просмотров: 1697 | Добавил: Vasya | Теги: приманки для твіча, мілководні воблери, спінінг для твіча, Твічинг, шнур для твіча, воблери для твіча, рибалка, котушка для твіча, рапала для твіча | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Що ви робите з пійманою рибою?
Всього відповідей: 33


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz