Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------
Любителі ловлі коропів надзвичайно винахідливі, проте можна сказати майже з повною упевненістю, що існує стільки ж видів оснащень, скільки рибаків! Отже, давайте познайомимося і гарненько вивчимо найбільш відомі моделі.
1. Ковзаюче оснащення
Відоме багато десятиліть ковзаюче оснащення є одним з найпростіших. Зручне при ловлі середніх і дрібних коропів. Її простота, якщо не сказати примітивність, не створює жодних проблем. Рослинна або тваринна приманка (зернові, черв'як і ін.) є тут найбільш відповідними. Вона насаджується прямо на простий гачок. Проте, якщо рибалка виявилася складнішою, ніж ви припускали, використовуйте насадку на «волосі», яка більш підходить для обережних клювань.
2. Вудка з протизакручувачем
Ця снасть – варіант попередньої. Волосінь проходить через пластикову трубку, більш менш тверду, яка зменшує запутування. Трубочку можна зробити ковзаючою і обмежити її ковзання стопорним вузлом, або закріпити її жорстко. Другий варіант припускає самопідсічку риби (зручно, якщо ви залишаєте снасть без нагляду).
3. Глухе оснащення
Ця снасть є основною для всіх любителів коропів. Вона відрізняється довжиною повідця і тим, що вона не ковзає. Запам'ятаєте, що дуже короткий повідець підвищує чутливість і дальність закиду. Вважається, що повідець завдовжки 20-40 см. збільшує дальність закиду приблизно на 10%. Дуже короткий повідець є також гарантією швидкої підсічки, оскільки у коропа немає часу для реагування.
4. Плаваюча снасть
Цей тип використовується, коли ви ловите на дні покритому водоростями. У таких умовах вам необхідно подати приманку так, щоб вона була добре видна рибі, тобто знаходилася над поверхнею водоростей. Також її можна використовувати при товстому шарі рідкого мула, в який часто провалюється насадка. Плавучість досягається одним або декількома кульками (пластинками, кубиками) пінопласту або пінки, насадженими на гачок між складовими частинами насадки (наприклад зернами кукурудзи). Для того, щоб обмежити висоту спливання, на повідець кріпиться невелика свинцева дробинка. Насадка спливе на висоту, рівну відстані від гачка до дробинки.
5. Вертоліт
Ця снасть розроблена для досягнення максимальної дальності закиду. Її потрібно використовувати з важким грузилом (близько 100 грамів), що має обтічну форму. Грузило на пластиковій трубочці в даному випадку є основною несучою конструкцією, на яку встановлюється повідець.
6. Снасть з амортизатором
Вся хитрість цієї снасті полягає в спеціальній тонкій еластичній гумці. Конструкцію видно з малюнка. Перевага – риба, що узяла насадку, може вільно плисти, ковтаючи приманку все глибше, поки не натягнеться волосінь. Після цього відбувається самопідсічка (якщо грузик закріплений жорстко), або клювання передасться на сигналізатор, і все залежатиме від вас.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.
|