Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSПонеділок, 02.12.2024, 17:44
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Грудень » 22 » Зимовий лящ на мормишку
00:17
Зимовий лящ на мормишку

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

На зимовій рибалці, у кожного свої переваги.  Один любить ловити біля берега окунів, другий «заточує» снасті на плотицю, третій не може нарадуватися на відкриті прапорці жерлиць.  Мені рідніше – лящ.

Причин такої прихильності декілька. Перша – це розмір. Розмір – має значення! Погодитеся, що зловити взимку крупну або трофейну рибу виходить не завжди. Основу улову більшості риболовів складають, смугасті «матросики» і плотиця «на лодонню».

Ви скажете, що крупнішу рибу можна ловити на гірлянду? Так, можна. Але аж надто не хочеться бігати по льоду в щільній групі тих, що наздоганяють стаю, використовувати 5-8 приманок одночасно, часто просто багривши частину улову.

Краса лову ляща на мормишку в тому, що вона сильно нагадує полювання. Тут доведеться застосувати і свої знання, і спостережливість, і терпіння. Отже, розберемося з цією рибалкою.

Ляща взимку, спеціально, можна зловити «покатком» (у місцях з течією), на зимову поплавцеву вудку і на мормишку.  Але, дамо спокій «покатки», не ловитимемо ляща і поплавцевою вудкою, хоча ця рибалка теж дуже видовищна і цікава, ми зловимо ляща на мормишку.

Снасть

Зимову вудку на ляща можна відрізнити від інших навіть по зовнішніх ознаках.

Звичайно це досить крупна вудка з підставкою,  відкритою котушкою і довгим, до 25 сантиметрів, кивком, зовсім не схожа на окуневу «балалайку». Волосінь – від 0,1 до 0,17. Мормишка велика, неяскрава і, як правило, кругла.

Такі характеристики вудки обумовлені специфікою зимової лящової рибалки.

Друга причина – об'ємна приманка. При зимовому лові ляща використовуються мормишки з крупними гачками, а на гачок насаджується досить крупні приманки – пучок червоних черв'яків, декілька опаришів, личинка ручейника, личинка бабки або пучок мотиля.

Де ловити?

Перш ніж починати ловити ляща, потрібно його знайти – це аксіома, і влітку і зимою. Якщо ловити рибу там, де її немає, – нічого не зловиш.

Хоча існує ряд місць, де ляща можна зловити, як говорять риболови, «по проходу», майже завжди, взимку, ляща ловлять на ямах.  Звичайно це глибокі 7-12 метрів завглибшки затоки крупних річок або старі русла на водосховищах.

На глибинах менше 5 метрів, клювання ляща – випадковість. У таких місцях, на системний лов розраховувати не доводиться, тому вони відкидаються автоматично.

З цього правила є тільки одне виключення. Ляща можна успішно ловити, якщо на великій акваторії з невеликими, 1-2 метри глибинами, відшукати яму, навіть і незначній площі, нехай навіть її глибина складає всього 3-4 метри. У таких місцях, окрім ляща скупчується багато різної риби, тому вони цікаві завжди.

Ще можна пошукати ляща на розливах водосховищ в місцях, де проходять канави, особливо на входах і виходах.

Але все одно, основний лов проходить на ямах. Течія повинна бути слабкою або бути відсутньою зовсім, оскільки активність риби в зимовий час низька і боротися з ним, лящ не хоче.

Методика пошуку

Без досконального знання водоймища, відшукати ляща, непросто. Але деякі закономірності пошуку все ж таки існують.

Найпростіший спосіб розпитати місцевих риболовів або просто постежити за тим хто, де і як ловить на водоймищі. Навіть при невеликому рибальському досвіді, відрізнити окунятника, що переміщається, від риболова який чекає клювання білої риби, досить просто.

Якщо такої можливості немає, доведеться працювати самому.

Отже, виходимо на лід і шукаємо яму або займаємо доглянуту з літа. Зазвичай, така яма розташовується не дуже далеко від літніх місць лову цієї риби.

Починати потрібно з найглибшої частини. Це буде основна точка лову, свердлимо тут 2-3 лунки. Окрім цього, робимо лунки ще в трьох-чотири точках, обходячи весь периметр виявленої ями.

Зазвичай цього буває достатньо. Тепер перевіряємо місце.

Лящ – не окунь. І окунь, буває, вередує, але лящ відносно капризів, – справжній професіонал.

Складність лову полягає в тому, що в один день він, віддає перевагу плавній, неактивній грі, а на наступний, чомусь, бере виключно на нерухому приманку. Важко безумовно стверджувати, що є причиною такої поведінки, але факт залишається фактом.

Ще один вибір, який належить зробити, стосується об'єму приманок. Іноді лящ віддає перевагу великому пучку мотиля, а іноді всього одному.

Виходячи з цих знань, починаємо лов. У основній точці лову в одну з лунок опускаємо першу снасть. Цю снасть, я, звичайно, оснащую крупною свинцевою дробинкою і наживляю трьома мотилями. Мормишка цієї снасті повинна лежати на дні.

У просвердлену поряд з першою лунку, опускаємо другу снасть, наживлену двома мотилями (мормишка тут може бути будь-якою), і починаємо плавну гру приманкою. Коливання повинні бути по можливості плавними, і невеликої амплітуди. Ця друга, робоча снасть - рідко випускається з рук.

Використання для перевірки точки одночасно двох вудок часто дає свій позитивний результат. Але потрібно бути уважним, оскільки в цьому випадку, зазвичай, спрацьовує не та снасть, якою ви здійснюєте гру мормишкою, а інша, мормишка якої нерухомо лежить на дні.

Для перевірки точки досить 20-30 хвилин. Якщо за цей час клювань немає, то, заздалегідь підкинувши трохи корму (потім не перешкодить перевірити це місце ще раз), переходим до наступної групи лунок.

І так, до того моменту, поки хлист не почне відпрацьовувати пружний опір крупної риби. Так звичайно і відбувається, якщо лящ має намір клювати. Тобто бачите самі, особливих складнощів в цій рибалці немає, але є нюанси, які часто визначають її успіх.

Нюанси лову

Мормишки

Найправильнішою мормишкою  для рибалки ляща вважається звичайна свинцева дробинка. На значних глибинах, її краще замінити вольфрамовою. Така заміна дозволить упевненіше працювати з снастю і позбавить вас від утомливого очікування моменту, коли мормишка торкнеться дна.

Але на дробинці світ не закінчується. При полюванні за лящем непогано працюють різноманітні, неяскраві «краплі», «дрейсена», «уралки» і «мурашки». При цьому «краплі» і «дрейсену» краще використовувати для снасті, мормишка якої нерухомо лежить на дні, оскільки центрівка цих мормишок така, що гачок з мотилем буде злегка підведений над дном. А ось «уралками» і «мурашками», краще оснащувати вудку, якою здійснюється гра. Якщо таку мормишка опускати на дно, то, як правило, наживка буде занурена в мул або донний осад.

Приманка

При неактивному клюванні, лящ капризний, до крайності. Часто буває так, що якщо ви ловите на пучок з 3-х мотилів, клювань немає, а якщо спробуєте використовувати одного, тут же заробляєте клювання. Тому в процесі перевірки точки лову, потрібно починати лов з одним мотилем, поступово підсаджуючи на гачок ще один два. Це ж стосується і інших приманок.

Бувають, правда досить окремі випадки, коли моно приманці, лящ віддає перевагу бутерброду. Наприклад, два мотилі, плюс 2 личинки реп'яхової молі. Причому окремо, в цей час ні мотиль, ні реп'яхова міль не працюють. Тому бажано мати з собою на рибалці декілька типів наживки і за відсутності або загасанні клювання пробувати їх суміщати.

Гра

Гра при лові ляща плавна, не різка, а амплітуда гри – невелика. Фактично ви повинні отримати плавні похитування мормишки. Зазвичай мормишка, спочатку кладеться на дно, потім потрібно зробити декілька ворушінь мормишкою, і плавно, без ривків, повільними похитуваннями піднімати її над дном.

Якщо така стандартна техніка не приносить результатів, гру потрібно поміняти. Правильних, таких, що пройшли перевірку практикою змін всього два. Це може бути або пауза в грі, тобто повна зупинка мормишка на якийсь час (до 20-40 секунд) а потім відновлення гри, або зміна частоти гри.

Причому, якщо при зупинці мормишки клювання відбувається через якийсь час, вимірюване декількома секундами, то при зміні частоти коливань, вона може слідувати миттєво.

Підкормка

Використання підкормки значно покращує улов. Для підгодовування ляща, як правило, використовуються сухі підгодовувальні суміші. При лові в озерах злегка зволожена суміш просто засипається в лунку, і поступово тоне, утворюючи, так званий «кормовий стовп». Це ідеальний варіант підгодовування.

Підгодовування годівницею самозвальною в місцях, де немає течії, завжди погіршує клювання, а в окремих випадках і зовсім розполохує рибу. Але годівницю використовувати можна і потрібно. Особливо сильно вона виручає, коли за наявності невеликої течії, потрібно провести точкове загодовування ями глибиною 10-12 метрів. Зазвичай, годівницею користуються, якщо виїжджають на рибалку на декілька днів, для вечірнього загодовування лунок, щоб наступного дня, зі світанком, не лякаючи рибу, почати рибалку на загодованому місці.

Як підкормка окрім промислових сухих сумішей можна використовувати, варені каші, макухи, геркулес, суху манку. Багато риболовів так і поступають. Багато хто додає в таку основу, додаткові пахнучі елементи, такі як – житні панірувальні сухарі, мелені смажені насіннячка, кроповий порошок або мінімальна кількість промислового ароматизатора.

Всі ці хитрування мають під собою підстави, всі ці суміші і каші можуть добре працювати на різних водоймищах.

І, нарешті, основне правило зимового підгодовування ляща. Потрібно прагнути зібрати і утримати рибу мінімальною кількістю підкормки. Перегодовані лунки зазвичай припиняють працювати, причому надовго. Зазвичай, після перегодовування, для того, щоб клювання навіть на хорошому, роками перевіреному місці відновився, знадобиться декілька днів.

Оскільки питання це принципово важливе, про перегодовування поговоримо окремо.

Коли на льоду багато риболовів

Зазвичай, рибу перегодовують новачки. Природно, з часом вони вчаться, відстежують свою помилку і починають все робити правильно. Але, бувають умови, при яких кількість корму на дні не залежить від досвіду. Ця проблема добре знайома міським риболовам, коли на рибній ямі або затоці, збирається декілька сотень чоловік. Можете не сумніватися в тому, що кожен з них приніс з собою близько кілограма підкормки і приблизно 10% новачків присутніх в цій масі, всиплять її в лунку всю, протягом першої години. В результаті риба буде перегодована. Але, навіть якщо вона перегодована не буде, то розсіється по всьому загодованому простору. Здається що ситуація безвихідна. Але навіть в такій ситуації можна бути з уловом! При лові в подібних умовах, зверніть увагу на ту підкормку, яку висипають в лунки риболови що знаходяться поблизу від вас. Практично завжди це каша або суха суміш.

Тому якщо ви додасте до об'єму своєї підкормки відсотків 10-15 % мотиля, то запропонуєте рибі те, що інші не пропонують. Додавання живої підкормки дозволяє бути завжди на висоті і бути з уловом навіть при дуже сильній конкуренції за рибу.

Другий спосіб не залишитися з нулем, застосовується у тому випадку, коли мотиля в достатній кількості просто немає. В цьому випадку вам потрібно мати декілька запасних лунок, в стороні від загальної маси риболовів. Якщо доводиться ловити в обмежених умовах, такі лунки просто необхідні. Не годуєте їх сумішшю. Просто всипте в кожну трохи мотиля.

Якщо місце, як мовиться, відгукнулося, і ви зловили ляща, запам'ятаєте його, воно відвідується лящем. Дуже часто буває так, що без жодного корму, пройшовши по старих місцях кльову, тут же заробляєш клювання красеня ляща. І на самому початку рибалки отримуєш і улов, і свою законну порцію адреналіну.

І ще декілька важливих деталей

Не відправляйтеся за крупним лящем без багоріка. Основна маса бурів, в ужитку риболовів має діаметр 110 мм і трофейна риба просто не пройде в лунку.

При полюванні за лящем, беріть з собою бур максимального діаметру.

Не використовуйте дуже тонких волосіней, на кількість упіймань, це ніяк не впливає, оскільки мормишки застосовуються великі і важкі, гра не швидка, а значить, якість гри не постраждає.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Ловля риби з льоду | Просмотров: 3431 | Добавил: Vasya | Теги: зимові речі, ловля ляща зимою, ловля ляща з льоду, Зимовий лящ, приманки для ляща зимою, мормишки для ляща, підкормка для ляща зимою, ловля ляща на мормишку | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Ваш улюблений вид ловлі?
Всього відповідей: 295


Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz