Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------
Травень, перша половина червня. У більшості регіонів України - нерестова заборона. А погодка стоїть - просто краса. І як усидіти удома завзятому рибакові? Або просто любителеві провести вихідні не в задушливому місті, а з сім'єю, на березі прохолодного водоймища.
Тим паче, що в цю пору, самий час ловити поплавцевою вудкою. Враховуючи те, що поплавцева вудка і донка не потрапляють в рамки заборони - це прямо-таки панацея «відвести душу» для риболова любителя.
Поплавцева вудка лише на перший погляд, здається снастю простою і примітивною. Досить часто на водоймищах можна зустріти риболовів-новачків, що лише недавно зайнялися вудінням риби. Зачепить такий вудильник підводний корч і все, снасть обірвана - рибалка закінчилася. Добре ще, якщо запасні гачки і грузила з волосінню у горе-рибалки є, а то все - пряма дорога додому.
Тому нагадуємо, яким повинне бути оснащення, щоб поплавочна вудка більше радувала свого власника чим засмучувала. Основна волосінь використовується діаметром 0,2-0,25 мм. На неї кріпиться поплавець і грузило, яке може бути як жорстко закріпленим, так і плаваючим. Нижче за грузило ліска зав'язується в петлю, бажано подвійним вузлом. А до петлі кріпиться повідець з гачком. Для повідця вибираємо волосінь тоншу, як основна - 0,12-0,18 мм. Вона і для риби менш помітна, і у разі обриву - ви втратите лише гачок, тоді як основне оснащення залишиться цілим. Доречно зауважити, щоб не втрачати на рибалці такий дорогоцінний для нас час, повідці з різними розмірами гачків бажано заготовити удома, наприклад довгими зимовими вечорами.
Саме вудилище придбати не проблема. Зараз в риболовецьких магазинах є величезний вибір снастей всіх цінових діапазонів. І телескопічні, і штекерні вудилища - на будь-який «смак». З надійних і досить демократичних за ціною відзначимо: Mikado, Seawolf, Cottus, Salmo, Kosadaka.
Довжину слід вибирати самостійно, виходячи з умов лову, об'єкту полювання і особистих переваг. У ідеалі, придбане вудилище слід оснастити невеликою і легкою безінерційною котушкою. Таким чином, ми наближаємо нашу снасть до універсального варіанту. Ця поплавцева вудка буде хороша і при рибалці в закид, на стандартну довжину, і у разі, коли активна риба концентрується декілька далі - в 10-15 метрах від берега. Щоб дістати її, нам буде досить підмотати волосінь і, відкинувши дужку безінерційної котушки, зробити дальній і плавний, майже спінінговий закид. А при клюванні, потрібно спочатку ривком вудилища підсікти рибу і потім - виводити, підмотуючи здобич котушкою. При цьому ривки крупної риби гаситимуться не тільки гнучкістю вудилища, але і фрикціоном котушки.
Для кращого клювання не забувайте про підкормку. Її можна купити в готовому варіанті або виготовити самому з панірувальних сухарів і соняшникової макухи. Додана в таку суміш розпарена перловка нерідко привертає величезну кількість жадібної весняної плотиці і густери (підлящика).
Як насадка по весні якнайкращий результат дають земляні і дощові черв'яки, а також опариш. Останній найбільш помітний в каламутній весняній воді. І якщо ви приохотилися до такої цікавої снасті як поплавцева вудка, обов'язково спробуйте половити на опариша. Він не так довго зберігається, але частенько дає приголомшливі результати коли при кожному закиді незмінно слідує клювання. А що ще потрібне для щастя зосередженому завзятому риболовові?
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.
|