Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSП`ятниця, 19.04.2024, 16:13
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Серпень » 5 » Твістерок може все!
10:19
Твістерок може все!

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Твістерки – мініатюрні силіконові приманки, якими кишить будь-який риболовецький магазин. Величезну різноманітність кольорів привертає погляд будь-якого, навіть чудово знайомого з цією приманкою риболова. Але ми зараз не про естетичні властивості твістерків. Ми зараз поговоримо про те, яку користь приносять ці приманки риболовові.

Твістерки практично у будь-який час року є досить уловистою приманкою, але навесні, коли вода ще як слід не прогрілася, рибалка з ними стає незвичайно цікавою. Все це пов'язано з весняною манерою поведінки риб. І якщо влітку з твістерком на спінінгу ви можете розраховувати на окунів і очманілих щупаків, то зараз здобиччю може стати будь-яка риба. І дуже часто – мирна. Зупинимося на цьому докладніше.

Отже, чим характерна весна?

Риби тільки починають відходити від зимового заціпеніння, і поволі, але швидко зростає їх апетит. Спершу щука, потім плотиця, лящ, карась, окунь, інші риби починають поступово прокидатися. І приступають до пошуку корму. А ось кормом, водоймища ще і близько не рясніють. Звичних черв'ячків і личинки комарів зараз дуже мало, водорості ще не розрослися. А якщо ще не розрослися водорості, то в поверхневих шарах води ще немає мікроорганізмів, якими харчуються зграйки дрібноти. Отже, в поверхневих водах зараз рибам робити нічого. Зараз корм якщо і можна де-небудь знайти, так це на дні. Саме там риби його і шукають. І всі ці риби зараз, на початку квітня, в тому або іншому ступені активні. Так, зараз не відмітиш сплесків окуня на поверхні води, і зловити його поверхневими приманками зараз не вийде.

Але він зараз на дні. І хай зараз він не так активний, як влітку, ловити його вже можна. І потрібно. І сидить він, як правило, на старих знайомих місцях – літніх, тільки на поверхню вважає за краще не випливати. Ось там його і рекомендую вам спробувати пошукати. Взагалі для перших двох місяців весни актуальні донні приманки - практично вся риба зараз знаходиться там.

Спершу зберемо снасть «drop shot»

Снасть, яку ми робитимемо, нескладна, і призначена вона не для однієї конкретної риби, а взагалі для хорошого відпочинку на рибалці – здобиччю вашою може стати і окунець, і навіть плотиця.


Беремо зручний спінінг, бажано легкого класу. Монофільна волосінь діаметром 0.3 мм. або шнур, хто на що ловити звик. На кінці волосіні  закріпимо грузило, а на відстані 20-40 см. від грузила привязуємо відведення. На це відведення кріпимо повідці з твістерками.

Я зазвичай кріплю два твістерка різних відтінків – один зухвало яскравий, другий темний – «під п’явочку». Більше двох одночасно використовувати не рекомендую. Як показала практика, на кількості клювань це не позначається, але ризик зачепів значно зростає.

Твістерки оснащуємо гачками № 6-10 по вітчизняній класифікації, і ніяких джиг-головок! На кінець волосіні прив'язуємо грузило, підібране під силу течії. І снасть готова.

Тепер приступаємо до рибалки

Місця нас цікавлять всякі. Це і розташовані на глибині пеньки, корчі, різні підводні брівки... Правда, обмовлюся, бажано відвідувати місця перевірені, щоб ви напевно знали, що риба там є. І бажано, щоб цією рибою був саме окунець. Окунець на твістерок спокуситься точно. Але не один тільки окунець. Щоб не стомлювати читачів тактикою рибалки, розповім, як рибалка відбувалася у мене.

На вихідні я зібрався порибалити на найближчій річечці Гнила Липа в с. Скобелка, де в літній час якраз і ловив поверхневими приманками окунів. І ловив регулярно. Але знаючи його поведінку в даний час, проводку здійснюю тільки в придонних шарах. Дно усипане невеликими горбками, біля яких все ж таки є трохи рослинності. Відповідно, там повинна мешкати і всяка дрібна рибка, яка привертає окуня.

Рибалка почалася з самого ранечку, але хорошого кльову не бало. Але все змінилося до полудня, коли вода в річці хоч трохи, але прогрілася. Тут-то і пішли клювання. Здійснюю повільну проводку, імітуючи хворих рибок, і тут слідує удар. Різка підсічка і моїм трофеєм стає окунь грам на 200. Наступний закид в те ж саме місце, здійснюю таку ж проводку, і знову клювання! Окунь почав ловитися, практично кожна 3-4 проводка приносила по окунцеві. А одного разу і дуплет попався. На темний твістерок попався окунь грам на 150, а ось на яскраво-рожевому бовтався немаленький бичок – грам 200-250. Але найцікавіше відбулося далі.

У метрах 20 від вибраного мною місця рибалки знаходяться зарослі, і часто окунь зміщується саме туди. Це часто відбувалося влітку. Оскільки клювання поступово припинилося, я припустив, що напевно окунь змістився в зарослі і на цей раз. Забираю рюкзак і переходжу ближче до цього самого латаття.

Окунь краще ловитися не став. Клювання було поганеньким, і пара середніх окунців здавалася вже дуже непоганим результатом. Але тут відбувся удар. Типовий окуневий, і я був упевнений, що зараз витягну з води чергового окуня. Як же було моє здивування, коли на рожевий твістерок з жовтим хвостиком попалася плотиця на 500 грам (видно, ще не всю рибу вибили током скобельчуки)!

Порахувавши це безглуздою випадковістю, закидаю снасть в те ж місце і здійснюю таку ж повільну проводку, як і минулого разу. Але наступним трофеєм також стає плотиця! Приблизно тих же розмірів. Разом за рибалку мій улов склав два десятки окунів і п'ять непоганих плотиць. Плотиця спокушалася тільки на гру яскравого твістерка.

Тепер же рибалю біля цих заростів регулярно, і рибалка протікає в тому ж ключі. Більшість трофеїв складають окунці 100-200 грам. Услід за ними йде плотиця, її зазвичай менше в улові разу в два-три рази. А окрім цих двох видів ловиться і інша риба – підлящик, густера. Ось така універсальна приманка цей твістерок.

Єдина риба, до упіймання якої не готова така снасть, це щука. А її клювання також трапляються. Коли атакує твістерок щука, обриває його миттєво. І річ не стільки в якості волосіні, скільки у величині гачка. Невеликий гачок № 6-8 не здатний як слід підсікти плямисту хижачку, і гнеться або ламається об її кістляву морду. Щука подібні місця відвідує і робить це регулярно. Упіймання щуки не так вже і рідкісні, і одна-дві щучі покльовки за день часто можна спостерігати. Але тут вже вам доведеться робити вибір – або щука, або інтерес до решти риби. Крупні гачки відлякують від твістерка і плотву і підлящиків, а можливо і окунця.

Твістерки все ж таки потрібно розділити на два, скажімо так, підвиду – стандартні і мініатюрні. Перші – це твістерки довжиною біля 4 см., досить широкі, непогано підходять для лову окуня. А ось для плотиці підійдуть дрібніші силіконові приманки. Напевно ви бачили у продажу крихітні твістерки, довжина яких не перевищує довжину фаланги пальця. Коштують такі твістерки сущі копійки. Саме другий вид твістерків краще всього підходить для лову білої риби.

Упіймання плотиці або підлящика на 4-сантиметровий твістерок, звичайно, теж може відбутися, але швидше це буде випадковістю. А ось на мінімальні шматочки силікону, які у воді нагадують швидше якихось комашок, а не дрібних риб, кількість клювань активної плотиці зростає. Якщо для окунів гра хвостика і колір гачка практично ніякої ролі не грають, то для білої риби потрібно використовувати тільки темні гачки. Цівка гачків повинна повністю протягувати твістерок, а вістря виходити перед самим хвостиком. Таким чином вам вдасться приховати гачок від очей плотиці в активній грі хвостика.

Сказати, що ви тепер зможете вибирати рибу, я все ж таки не можу. І плотиця і окунь – риби зграєві, і кількість спійманих особин того або іншого вигляду залежить від того, в чию саме стоянку ви приманку закинули. Якщо в місці рибалки є зграйка окунців, то саме вони і складуть переважну (якщо не всю) частину улову. Якщо ж ви знайшли стоянку плотви, можна розраховувати і на неї. Але все таки розумно буде розраховувати на плотву, як на попутну рибу. Зграйки окуня і плотви зазвичай розташовані недалеко один від одного, і при лові окунця плотва ні-ні, та і схопить твістерок.

Ще одна рибка, яку відмінно можна ловити на твістерки – це йорж. Якщо відоме місце стоянки йоржа, варто пробувати щастя і там. Йоржа можна знайти на «твердому» дні, бажано, коли дно усипане каменями. Дуже часто він стоїть біля опор мостів, різних підводних перешкод, біля великих підводних каменів. Якщо йоржа знайшли і він в настрої, хороше клювання забезпечене.

Рибалка протікає весело і невимушено, буквально кожна проводка приносить по рибці. Правда, незалежно від величини твістерка, часто попадатимуться дрібні йоршики. Дуже рідко мені вдавалося знайти стоянку дійсно крупного йоржа, і приманку ковтали рибки біля 100 г. вагою. Але навіть ці дрібні йоршики заковтують твістерок так, що судак позаздрить їх жадності. Витягнувши дрібного йоршика, часто доведеться вилучати твістерок вже з черева. Тому вирішувати, ловити йоржа на твістерки чи ні, тільки вам.

Твістер, твістерок, твістер для окуня, твістер для плотви, твітер для йоржа, drop shot, дроп шот, твістер на ультралайт, УЛ-твістери, UL-твістери, йорж на спінінг, снасть на йоржа

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Спінінгова ловля | Просмотров: 1600 | Добавил: Vasya | Теги: твістер на ультралайт, дроп шот, твістерок, твітер для йоржа, drop shot, твістер для окуня, УЛ-твістери, твістер, UL-твістери, твістер для плотви | Рейтинг: 4.3/3
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Тільки правда: яка ваша найбільша риба спіймана спортивною снастю?
Всього відповідей: 96


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz