Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSПонеділок, 02.12.2024, 17:52
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Березень » 29 » Що так тест спінінга і як правильно вибрати спінінг
23:24
Що так тест спінінга і як правильно вибрати спінінг

Фішингюкрейн - мій блог про рибалку

Спінінг як сама спортивна снасть користується великою популярністю у риболовів любителів. Сьогодні ми докладніше торкнемося одного з «паспортних» показників спінінга – його тесту. Найчастіше читачі ставлять питання саме про цю характеристику спінінга. І найчастіше тест плутають з строєм вудилища і іншими даними. Помилки приводять до створення незбалансованої снасті, відсутності улову, та з рибалки приходиться йти з порожніми руками. Тест позначається на будь-якому (за винятком вітчизняних алюмінієвих) бланку (тобто хлистах) як склопластикових, так і дорожчих карбонових, графітових спінінгів. Напис розташовується біля ручки як правило, під назвою спінінга і фірми-виробника. На цьому ж місці вказується довжина спінінга, а на дорожчих моделях вказаний матеріал, з якого виготовлений спінінг.

Зазвичай напис на англійському можна перевести без зусиль: тест 7-28 грам, або 15-50 грам. Означає цей напис наступне: даний спінінг призначений для закидання будь-яких приманок – блешень, жиг-головок; воблерів та інших приманок вагою від 7-ми до 28-ми грамів. Нижня вагова межа означає, що блешня легше 7-ми грамів вже не відчуватиметься рукою спінінгіста при закиді і проводці. Тобто спінінг працюватиме як палиця і дальнього закиду не вийде. Верхня межа в 28-ми грамів означає граничну вагу блешні, що закидається. Тобто приманка важче вказаної ваги створюватиме лишні навантаження на вершину спінінга, загрожуючи його зламати під час закиду, а у момент проводки важка блешня власною вагою гнутиме спінінг, зводячи до нуля чутливість при клюваннях. Саме тому не існує універсального спінінга на всі випадки життя. Особливо я хочу застерегти від покупки спінінгів, на яких діапазон ваги приманки, що закидається, коливається в межах більше 50-ти грам. Як правило, хороший якісний спінінг відомої фірми має діапазон тесту не більш 3-х, 4-х кратного мінімальної ваги блешні. Наприклад, якщо мінімальна вага 7 грамів, множимо на 4, отримуємо 28 грам. Це більш менш реальний тест. Якщо на бланку написане 5-50 або 20-120 це не що інше як «лівий» товар, який не принесе вам ніякого задоволення від спінінгової ловлі. Справа ще і в тому, що навіть у фірмових спінінгів ціною від 30 доларів тест, так би мовити «хромає». Або не відповідає дійсності нижня межа, або верхня. Простіше кажучи або не відчувається легка 7-ми грамова блешня, або під вагою 28-ми грам джиг-головки з віброхвостом спінінг гнеться в три погибелі. Тому при покупці спінінга щоб визначиться з його реальним тестом вказані цифри треба скласти і розділити на 2 (7+28:2=17,5). У нас вийде вага приманки, яка буде дальше всього летіти при закиді і краще всього відчуватися при проводці. А реальний діапазон як сторону більш легких, так і важких приманок, обчислюється віднявши від середнього показника нижню цифру тесту. Разом отримуємо 17,5-7=10,5 грамів; 17,5+7=24,5 грамів. Таким чином, виходить що реальний тест для нашого вибраного як приклад спінінга 7-28 грам знаходиться в межах 10,5-24,5 грамів.

Навіщо стільки цифр? По-перше, тепер ви зможете точно підрахувати під які приманки ви вибираєте собі спінінг, по-друге, на рибалці при першому ж закиді побачите, що блешня летить далі, а клювання відчувається краще, по-третє додому ви (нарешті!) повертатиметеся з уловом навіть в ті дні, коли риба дуже погано клює. А колеги нехтуючи арифметикою в риболовецькому магазині будуть вам тільки заздрити.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Спінінгова ловля | Просмотров: 6160 | Добавил: Vasya | Теги: підібрати тест спінінга, тест бланка вудилища, тест спінінга, спінінг, приманки під тест спінінга, вибрати тест, розрахувати тест | Рейтинг: 4.0/3
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Я найбільше люблю ловити…
Всього відповідей: 145


Статистика

Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz