Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------
У магазинах цих приманок зараз багато і різних... За сезон залишається на корчах або йде з рибою достатня кількість блесенок, а це б'є по кишені. Ну і найвагоміший аргумент узятися за інструмент - просто цікаво зробити своїми руками приманку, яка ловитиме рибу і довести самому собі, що все можливо, було б бажання. Мій спосіб досить простий і примітивний. Спершу треба забити на всі авторитети типу Меранів, Меппсів, Блю Фоксів... і повірити в свої сили. Ваша приманка буде кращою вже тільки тому, що вона Ваша, зроблена Вашими руками.
І так:
Беремо пластинку міді, латуні, мельхіору... (я використовую завтовшки 0.45-0.6 мм) і вирізуємо заготовки необхідної довжини і ширини, свердлимо отвір під хомутик.
Беремо кулю від підшипника необхідного діаметру і в свинці вибиваємо сферу.
Кладемо всередину заготівку і кулею вибиваємо на ній сферичну поверхню.
Отримуємо вигнуту шкаралупу.
Кладемо її на рівну поверхню і постукуючи молотком підганяємо до необхідного нам рівня, але так, щоб залишився внутрішній радіус.
Потім якщо є бажання або необхідність, можна відполірувати.
Можна зробити поверхню з гранями як у алмаза. Кладемо заготівку на ту ж кулю від підшипника і сильними ударами молотка наносимо грані, один удар - одна грань.
Потім теж саме – штампуємо, поліруємо.
Про те, що чим вужча, довше і товща пелюстка, тим менший кут її обертання і чим тонша, ширша і коротша – тим, відповідно кут обертання більший. Хомутики і намистинки-підшипники краще купувати готові. Намистинки можна знайти в біжутерії потрібного кольору, розміру і матеріалу. Хомутики - в риболовецьких магазинах. Але якщо немає потрібного розміру, лінь їхати або ще яка-небудь причина, то можна зробити і самостійно. Про це пізніше.
Тіла мені дуже подобаються з нахлистових кульок і конусів в різній комбінації.
Нахлистові кульки і конуси бувають вольфрамовими, про переваги говорити не буду. Мені колись Ігор – відомий київський майстер, його "Маніячки" знають багато спінінгістів, підказав спосіб виготовлення тіл вертушок методом навивання мідного дроту. Мені сподобалося, більшість моїх блесенок мають саме таке тіло. Сподіваюся він не розсердиться, якщо я розповім як їх робити. Якщо вісь вертушки буде з дроту 0.6 мм., то беремо свердло 1.2 мм і намотуємо на нього очищений від ізоляції мідний дріт необхідного діаметру.
Потім притискуючи до плоскої поверхні наждака поволі провертаючи потихеньку зводимо з одного боку на конус.
Це можна зробити насадками на дрельку або фрезою, затиснутою в бормашинку.
Потім, якщо є бажання, тіла можна відполірувати і покрити лаком, щоб не блякли.
Але я люблю темні, потьмянілі. Якщо по потускнівшим витках шліфанути дрібною наждачкою або полірувальною гумкою, виходять цікаві світлі смужки.
Для осі вертушок використовую ортодонтичний дріт діаметром 0.6 мм, рідше - 0.8 мм. Гачки обов'язково роблю знімними. Для цього згинаю петлю і загинаю кінець дроту не паралельно осі, а трохи відгортаючи, для кращої фіксації. Відігнутий кінець дроту повинен бути трохи коротшим за тіло блешні. Надягаємо на вісь тіло, намистинки, хомутик з пелюсткою і розташовуємо з невеликим зазором до відігнутого кінця дроту. Робимо петлю і закручуємо.
Вісь виходить трохи довшою, ніж у стандартних вертушок, та зате є можливість замінити гачок, менше перехлестів і від щучих зубів часто виручає. А зменшення кількості клювань я не замітив.
Можна робити вертушоки і бесхомутовими.
Працюють так само стабільно і не так бояться тонких нитчастих водоростей. Можна самостійно зробити так звані інлайн. Але вони набагато складніші у виготовленні. Беремо заготівку і в свинці кулею вибиваємо велику сферу.
Потім перевертаємо пластинку і маленькою кулею поряд вибиваємо сферу меншого діаметру.
Обрізаємо краї, надаючи форму майбутньої пелюстки, кладемо на ковадлу і акуратно приплющуємо краї.
Просвердлюємо отвір і поліруємо.
На фото поряд з саморобкою, найменша вертушка, для порівняння. Ці блешні у мене довго не виходили, але потім пристосувався і пішла справа.
Для виготовлення вертушок зазвичай користуюся купувальними хомутиками. Але, якщо терміново треба, а в магазин їхати не хочеться чи немає потрібного розміру, то можна виготовити і самостійно. Порившись в інтернеті можна знайти багато способів виготовлення, я нічого нового не доповню, просто спробую проілюструвати. Найпростіше можна зробити з мідного дроту. Робимо необхідний вигин, прикладаємо до дроту (уявній осі блешні) і відкушуємо кусачками зайве, розгинаємо дріт і отримуємо зразок необхідної довжини. Заготовлюємо необхідну к-ть. Потім плоскогубцями (або молотком на ковадлі) розплющуємо кінці дроту.
Тонким свердлом або гострим шилом робимо отвори під дріт-вісь.
За бажанням можна відполірувати. Потім круглогубцями робимо вигин необхідної форми.
Другий спосіб трохи складніший. Відрізуємо смужку металу, наприклад – 4 мм. Якщо під вісь вертушки використовуватиметься дріт 0.6 мм., то беремо дріт або свердло трохи товще (0.8-1.0 мм.)
і обжимаємо смужку металу навколо дроту плоскогубцями.
Виймаємо дріт. Надфілем (бормашина дуже допоможе на цьому етапі) випилюємо внутрішній радіус майбутнього хомутика, періодично приміряючи його на дріт.
Потім кусачками з більшого відкушуємо надлишки металу по зовнішньому радіусу і допрацьовуємо надфілем.
За бажання полірується.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.
|