Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------
Про те, що колебалками можна і потрібно ловити, розповідати не буду, багато і так знають. Багато фірм випускають величезну к-ть як за розміром, так і за моделями. Поговоримо про ультралайтові мікроколебалочки. У продажу не завжди бувають ті, що треба, а якщо бувають, то не всі можуть собі дозволити прикупити. А ловити охота. Як бути? Правильно. Зробити самому. Тримаючи в руках красиву фірмову блесенку і пускаючи слину, дивлячись на неї, в першу чергу треба забити на всі авторитети, щоб думок "я так не зможу" і в помині не було. Зможете. І навіть краще. Якщо бажання буде. І не факт, що Ваша саморобна блешня буде ловити гірше ніж фірмова, нехай навіть і не так граючи. Гаразд, вистачить лірики, почнемо:
Залежно від потрібного нам розміру і ваги майбутньої блешні, робимо заготовки.
Свердлимо отвори. Я роблю це до штампування, на сферичних поверхнях складніше точно просвердлити отвори. Затискаємо заготовки в лещатах і напилком надаємо потрібну нам форму.
Щоб рифлені губки лещат не залишили на поверхні глибоких відбитків, треба зробити на них накладки-куточки.
Потім за допомогою молотка, набору куль від підшипників і свинцевою ковадла виштамповуємо внутрішній вигин блешні.
Кладемо на рівну поверхню наковальні опуклою стороною вгору і обережно постукуючи молотком злегка розрівнюємо. Для додання зовнішнього вигину я кладу заготовку на свинець і кулею потрібного розміру потихеньку вибиваю потрібний радіус.
Робити це треба дуже обережно, щоб зберігся внутрішній прогин по всій довжині блешні, в цьому свинець дуже допомагає. Отримуємо вже щось схоже на блешню.
Але нам треба, щоб вона працювала. Попередня, а найчастіше вона ж і остаточна, настройка проводиться у ванній. Щоб не витрачати час на одягання-знімання заводних кілець з гачком, я роблю таке пристосуватися.
Ганяємо блесенку у ванній, якщо гра не влаштовує, коректуємо геометрію постукуючи молотком, поклавши на ковадло, або вигинаючи кулею у свинці. Ганяємо, поки не доб'ємося потрібного результату. Відразу може не вийти і на п'ятий раз може не вийти (скільки я в свій час металу перепсував...), але якщо буде бажання – вийде ОБОВ'ЯЗКОВО, навіть не сумнівайтеся, потім ще і мене вчити будете. Остаточна перевірка вже з заводними кільцями і гачками. В принципі, можна вже ловити, але ж це ультралайтової блешні, а значить, повинні бути красивими, за замовчуванням.
Якщо товщина блешні 0.5-1 мм., то краї обробляємо наждачкою, намотаною на брусок і поліруємо ганчірочкою, змащеною пастою ГОЯ. Якщо товщина 1.5-2.5 мм., краї можна закруглити. З зовнішньої поверхні блешні напилком зводимо товщину металу до країв практично нанівець. Потім зачищаємо наждачкою і при бажанні поліруємо. Мені більше подобаються темні окислені блешні, але іноді потрібні і поліровані. Є у мене пластинки міді з сріблясто-матовим покриттям, іноді залишаю його з двох боків, іноді тільки з однієї, а другу зішліфовую. Така комбінація буває дуже навіть робочою. )
Останнім часом мені сподобалося покривати блесенку парчею.
Для цього вирізаємо парчу за розміром блешні, але з невеликим запасом. Знежирюємо поверхню і наносимо шар дво- або п'ятихвилинної епоксидки. Накладаємо парчу на поверхню блешні, обжимають через тонкий поліетиленовий пакет, щоб не прилипало і не бруднилася поверхня. Далі кладемо на заздалегідь підготовлену пінку, накриваємо дерев’яною досочкою і притискаємо чимось важким. Після застигання клею обрізаємо надлишки парчі. При бажанні теж саме робимо з іншого боку.
Акуратно наждачкой обробляємо краї, зішліфовуючи парчу. Звільняємо від парчі отвори.
Пробуйте. Не бійтеся експериментувати.
Удачі!
Блешня, виготовлена з двох різних металів і поміщена в воду створює невеликий ел. струм. Деякі вважають, що це може якимось чином зацікавити рибу. Висновок: і в нашій коробці повинні бути такі блешні, заодно і слюсарні навички відточим. Поїхали ...:
Визначаємося з розміром. У відповідності з цим робимо дві заготовки, в даному випадку - мідь і латунь. В одній заготовці свердлимо по краях отвори під заводні кільця, одне по центру і по одному між центральним і заводними - для заклепок. У другій заготівлі свердлимо поки тільки один отвір по центру. Зенкуємо під капелюшки заклепок.
Вствляем в центральний отвір заклепку, з'єднуємо пластини і склепуємо.
Через вже просвердлені отвори в одній заготовці свердлимо, як по кондуктору, отвори в другій, зенкуємо, вставляємо заклепки і клепаємо.
Надаємо заготівлях обриси майбутньої блешні.
За технологією, описаною вище, штампуємо колебалку необхідної нам геометрії.
Просвердлюємо отвори під заводні кільця в другій пластині. Крупною наждачкою зішліфовуємо виступаючі головки заклепок врівень з поверхнею блешні.
Тестуємо і якщо необхідно налаштовуємо. Готово. Хто любить з блиском, можна відполірувати. Я так залишаю.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.
|