Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSП`ятниця, 26.04.2024, 22:14
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2013 » Листопад » 5 » Саморобне хорватське яйце
22:47
Саморобне хорватське яйце

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний. 
--------------------------------------------------------------------

Серед досвідчених риболовів ця приманка (хорватське яйце) має ще одну назву – «Дідове яйце». Автор ідеї і виконавець – хорватський спінінгіст, пристрасний риболов із Загреба Бранімір Калініч. Через вік і бороду друзі називають його «дідусем». На жаль, цю приманку знайти на прилавках наших магазинів не вдається. А шкода – адже вона відноситься до ряду «усюдиходів», поверхностників-незачепляйок, так званих «глісерів». Відрізняє цю приманку від інших подібних – повністю відкритий гачок. Секрет її незачепності в тому, що «Яйце» підгружено таким чином, що завжди займає одне положення у воді – гачком вгору, – своєрідна «неваляшка». По далекобійность, завдяки своїй формі, «Яйце» перевершує всі аналоги – летить як куля, далеко і точно. Основна ж його перевага – прохідність, що в умовах лову у водоймищах, зарослих травою або ряскою, так званої «зеленки», вельми актуально літом.

Дефіцит народжує азарт – знайти або зробити самому. Другий варіант мені ближчий, ось своїм досвідом я і хочу поділитися з рибаками. Природно, не зміг втриматися від того, щоб не привнести деякі зміни-удосконалення, та пробачить мене поважаний хорватський побратим по захопленню. Серед численних достоїнств хорватської приманки затесався один (до речі, властивий і багатьом іншим приманкам) недолік – матеріал тіла приманки бальза. Матеріал м'який, так що сліди від щучих зубів залишаються досить глибокі і з часом приманка починає «пити» воду. Перепробувавши різні матеріали (бальза, липа, береза, бук), я прийшов до висновку, що найкращою є пробка. Легкий, плавучий, пружний, не дефіцитний і такий, що не просочується водою матеріал. Обробляється легко, форму тримає добре і застосовувати приманку можна навіть без нанесення захисного шару і забарвлення. Але про це трохи пізніше.

Про форму приманки

Вже сама її назва говорить про те, що вона подібна до яйця (див. фото 1).

 

З якого кінця - гострого або тупого розташовуватиметься гачок – вирішуйте самі, оскільки ні на прохідність, ні на польотні якості це особливо не впливає. Надати пробці від вина, або більшого – від шампанського, форму яйця, можна і напилком. Але робити це зручніше і швидше, встановивши на настільний точильний верстат або просто невеликий малооборотний електромотор на підставці, «наждачний круг». Він виготовляється з кружка фанери завтовшки 6-8 мм, з наклеєною на нього клеєм ПВА шліфувальною шкіркою із зерном 40 або 60 номера. Потім ножівкою по металу робимо подовжній (по центральній осі) розріз завглибшки від центру носика до центру «попки» яйця. Далі надфілем або дрібнозубою ножівкою з товстим лезом розширюємо розріз до 2-2,5 мм. Арматура приманки складається з одинарного гачка, офсетного або який використовують при виготовленні джиг головок, (думаю, що не варто говорити про необхідність вибору якісного гачка) і дроту діаметром 0,4-0,5 мм (див. фото 2).

 

Я застосовую так званий «в'язальну» проволоку. З нею зручно працювати – вона м'яка і не іржавіє. Вигин цівки гачка біля колечка краще випрямити, затиснувши основну частину цівки плоскогубцями і «відпустивши» хвостовик на вогні газової плити, свічки або запальнички. Потім, примірявши до тіла приманки гачок, формуємо петлю так, щоб виступаюча частина гачка дорівнювала 2/3 довжини тіла приманки. Одним кінцем дроту обвиваємо цівку гачка біля колечка, роблячи 5-6 витків, на другому кінці формуємо петлю за допомогою круглогубців і фіксуємо її 2-3 оборотами (див. фото 3).

 

З листового свинцю готуємо смужку завдовжки з тілом приманки, шириною 8-10 мм і завтовшки близько 0,8-1,0 мм. Згинаємо смужку по центральній осі по довжині навпіл і обжимаємо нею гачок з дротяним подовжувачем. Наступає фаза перевірки огрузки. Вставляємо арматуру з огрузкою в підготовлений паз (бажано, щоб вона входила в паз з деяким зусиллям) і опускаємо приманку в ємність з водою. Приманка повинна опуститися прорізом вниз до умовної ватерлінії, тобто до лінії, що йде від цівки гачка до центру колечка (гачок, природно, повинен бути направлений вгору). Добиваються необхідної глибини занурення, зменшуючи довжину огрузки або навпаки, збільшуючи товщину свинцевої смужки. Виступаючу з розрізу невелику частину огрузки сточуємо напилком рівно з тілом приманки. Висушуємо приманку і ще раз, ретельно відкоректувавши положення гачка, капаємо в розріз декілька крапель моментального (цианакрилового) клею. Він має високу проникаючу здатність і надійно фіксує арматуру в тілі приманки.

Приступаємо до обробки

Епоксидну смолу змішуємо з отверджувачем в пропорції, вказаній на упаковці, в невеликій ємкості – зручно застосовувати гвинтові пробки від пляшок. Так ви не переборщите з кількістю, і буде не жаль викидати невелику частину невитраченої эпоксидки. Краще робити не одну приманку, а невелику серію – так раціональніше витрачаються вживані матеріали. Спочатку заповнюємо эпоксидкою розріз зі встановленою арматурою і огрузкою. Завдяки текучості, эпоксидка добре заповнює всі простори розрізу і після застигання намертво утримує каркас з гачком в тілі приманки. Заповнювати паз смолою зручно відрізком дроту, затиснутим в цанговий олівець або, що ще простіше – дерев'яною зубочисткою. Досвід показав – ніяким пензликом або шпателем смолу так точно не покладеш. До речі, приманку при роботі зручно утримувати, затиснувши гачок білизняною прищіпкою, в цьому положенні вона і залишатиметься до затвердіння смоли. Наступний етап – покриття приманки знов розведеною порцією епоксидної смоли. Наберіться терпіння – эпоксидка текуча, тому протягом деякого часу вам доведеться повертіти приманку в руках, добиваючись рівномірного розтікання смоли по поверхні «Яйця». Після того, як смола перестане стікати, я підвішую приманку за гачок і на добу залишаю її в спокої. Після повного затвердіння обробляю епоксидну оболонку наждачкою або надфілем, прибираючи всі натікання і нерівності. Залежно від складу смоли приманка набуває рожево-коричневого або зеленувато-сірого відтінку – ці кольори щука любить. В принципі, приманка готова до застосування, адже у поверхностників (топвотерів) хижак сприймає силует, а не колір. Отже забарвлення – не найважливіша операція. На обідраних щучими зубами воблерах і навіть на взагалі нефарбовані – риба ловиться. Тут важливіше гра приманки. Комусь і байдуже, на що ловити, але ж недаремно сказано, що на красиві приманки в першу чергу ловляться самі риболови, так що краса, гармонійність снасті – не остання справа.

Отже, спочатку «Яйце» ґрунтуємо. Можна в паркетний однокомпонентний акриловий лак додати порошку серебрянки або титанових білил, розмішати і промазати поверхню «Яйця». Після висихання ґрунтовки приступаємо до забарвлення. Беремо м'який пензлик і вперед, в чарівний світ живопису. Можна користуватися акриловими фарбами (вони швидко сохнуть) і зробити ними розмивання, (плавні переходи кольору непрофесійному живописцеві виконати складно). Зручніше використовувати масляні фарби в маленьких тюбиках – витрата на фарбування мізерна. Як розфарбовувати? Немає навику, уяви? Візьміть пару каталогів в магазині, купіть журнал по рибальству. Копіюйте, не соромтеся. Все або майже все придумано до нас і за нас. Очі відмінно виходять за допомогою текстового коректора. Біла плямочка, посередині чорна зіниця. У магазинах які торгують риболовецьким приладдям, можна купити готові об'ємні самоклеючі очі. Ось тепер, зверху покриваємо приманку тим же самим паркетним або яхтовим лаком. Хочете, щоб боки поблискували? У відділі косметики купіть коробочку блискучої пудри – вона буває різних відтінків. По першому свіжому шару лаку, обережно набравши на сухий пензлик пудри і злегка постукуючи по пензлику, припудримо боки приманки. Другий шар лаку надійно закріпить цю прикрасу. Все, приманка готова!

Але немає межі досконалості, точніше вдосконаленню. Ось я і подумав – а чом би не додати ще більший ступінь незачепності «Дідовому яйцю». Задумано – зроблено. З пластикової пляшки або з ПЕТФ (поліетилентерефталатної) стрічки (з неї виготовляють кивки до зимових вудок), вирізуємо ножицями «вилочку» – ластівчин хвіст. У спинці приманки під кутом просвердлюємо отвір завглибшки 3-4 мм і епоксидною смолою фіксуємо захист гачка. Мені цей варіант захисту подобається більше, ніж дротяний. Пружності пластика вистачає для того, щоб додатково захищати гачок від зачепів, а надійній хватці він не заважає (див. фото 4).

 

Хочемо додати «Яйцю» сильнішу провокуючу дію? Подовжимо арматуру з переднього боку і на «підшипниках» з бісеру або металевих кульок з отвором, оснащуємо приманку пропелером або турбіною – (див. фото 5).

 

В цьому випадку м'який в'язальний дріт треба замінити на сталистий, більш пружнний. Можна, на стадії роботи над формою, зробити в передній частині приманки поглиблення-чашку, як у поппера. Таким чином, при проводці «Яйце» почне «булькати» і пускати попереду себе фонтанчик бризок. Можна на гачок насадити твістер, відрізавши частину тіла силікну відповідно до розміру цівки гачка. Можна вклеїти силіконовий хвостик, використовуючи силіконові нитки, які використовують при оснащенні спіннербейтів.

------------------------------ 

Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

 

Категория: Зроби сам! | Просмотров: 3665 | Добавил: Vasya | Теги: ПР, ловити окуня в траві, Саморобне хорватське яйце, зробити хорватське яйце, саморобні спінінгові приманки, приманки на щуку, чим ловити щуку в траві | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Я найбільше люблю ловити…
Всього відповідей: 145


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz