Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------
Багато молодих риболовів, купуючи зимове спорядження для рибалки, тратять великі кошти при покупці зимового приладдя. Особливо це відчувають люди пенсійного віку, жителі сільської глибинки і школярі. Але багато в чому свої фінансові труднощі можна полегшити, вирішивши самому виготовити яке-небудь риболовецьке приладдя.
Наприклад, риболовецький ящик! За радянських часів, коли країна «страждала» від дефіциту у всьому, багато риболовів самі виготовляли цей найважливіший атрибут зимової рибалки. Частіше за все його робили з фанери, випилявши необхідні деталі (боковини, кришку, днище) і скріпляють між собою брусками за допомогою цвяхів. Практично в цей же час, з'явився спосіб виготовлення ящика, з морозильної камери холодильника, що прийшла в непридатність.
Сьогодні старі радянські холодильники викидають на звалище, замінюючи їх на сучасніші і якісніші «агрегати». Для корпусу риболовецького ящика відмінно підходить морозильна камера, яку витягують з радянського холодильника, що прийшов в непридатність. Необхідно лише відокремити від камери трубки, по яких йшов газ-фріон і у вашому розпорядженні готовий корпус риболовецького ящика!
Днище ящика виготовляють з необхідної по ширині дерев'яної дошки хвойних порід (можна осики) завтовшки 2-3 см. Дошку необхідно висушити, простругати рубанком, випиляти необхідну форму днища і зачистити. Для проникнення талої води, особливо навесні, між стінками корпусу і днища, доцільно вставити смужку ущільнювача гуми (від велосипедної камери), заздалегідь обтягнути нею торці днища і закріпити до стінок корпуса за допомогою шурупів, відступивши від краю низу 3-5 см.
Днище необхідно покрити оліфою або фарбою із зовнішнього боку. Захисний шар фарби і витримана відстань (між днищем і льодом) запобігають проникненню води в ящик. Слід тільки не забувати, ретельно звільняти місце для ящика на льоду від снігу.
Кришку ящика випилюють з товстої фанери. Надавши заготівці потрібну форму, слід врахувати невеликий напуск спереду і з боків майбутньої кришки. Потім на заготівку лягає губка (від тракторного або автомобільного сидіння) і обтягується брезентом. За допомогою меблевого степлера краї брезенту закріплюються до фанери, до нижньої сторони кришки. Кришку, що вийшла, слід з'єднати з корпусом невеликими шарнірами або стрічковим шарніром за допомогою шурупів. З внутрішньої сторони корпусу слід приставити невеликий брусок, в який вріжуться шурупи сполучаючі шарніри.
У риболовецькому ящику необхідні додаткові відділення (для снастей, здобичі, продуктів), які легко зробити з обрізків дошки. Випилявши по потрібних розмірах і обробивши заготовки, їх слід вертикально помістити в корпус і закріпити до стінок за допомогою шурупів.
Для перенесення ящика буде потрібно міцний і бажано широкий ремінь. Його закріплюють до бічних сторін ящика за допомогою невеликих болтів, заздалегідь зробивши в боковинах отвори.
Риболовецький ящик готовий! Його дюралюмінієва основа додає ящику легкість, що немало важливе при великих переходах і естетичний вигляд. Він достатньо міцний і довговічний і, звичайно ж, економічний - в плані придбання.
Вдалої погоди і зимової рибалки!
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.
|