Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------
Вже давно наточені бури, куплені нові блешні і переглянуті вудки, всі чекають першої можливості, насолодиться улюбленим процесом під назвою ЗИМОВА РИБАЛКА.
Проте не варто втрачати голову і поспішати, рибалка по першому льоду може опинитися і останньою. Декілька простих правил допоможуть вам залишитися живим і здоровим і отримати масу задоволення від лову. А то як буває, збираються рибаки на рибалку цілий тиждень, готуються, приїдуть на озеро, в перші хвилини приймуть крижану ванну і додому.
По-перше, не варто поспішати на рибалку, почувши від знайомих, яким розповіли інші знайомі, що лід в заплаві міцний і можна відкривати сезон. Зазвичай така інформація - помилкова. Краще всього самому переконається в міцності льоду.
По-друге, зараз багато хто користується буром, забувши про плішні, воно і правильно, зручніше так, та і шуму менше. Але на перший льодок, що не окріпнув, варто все ж таки узяти плішню. Необов'язково лунки нею рубати, а ось товщину льоду випробувати, заходивши на водоймище, треба неодмінно. Якщо ви з легкістю пробиваєте лід плішнею, то далі рухатися небезпечно, і бажано не відриваючи ніг, переміститься по своїх слідах назад. Та і взагалі по молодому льодку варто пересуватися, як старичок, човгаючи ногами.
По-третє, не варто виїжджати на рибалку одному, мало що трапитися може трапитися, а допомогти нікому. Та і з друзями прагніть не розбрідатися в різні боки. Бажано знаходиться в полі видимості один від одного. А в машині повинен бути завжди довгий мотузок, але я думаю, що всі рибаки, які виїжджають на рибалку, мають трос в машині, так що просто не забувайте про нього.
По-четверте, на товаришів сподівайтеся, але і самі не забувайте про особисту безпеку. При собі варто завжди мати спасалки. Хто не знає, поясню. Спасалки - це дві рукоятки, що зручно лягають в долоню, будь вони круглої або квадратної форми, наприклад ручка від напилка. З вбудованими з одного кінця металевими штирями або пластинами зведеними на конус (заточувати необов'язково). Між собою ручки зв'язуються мотузком і вішаються на шию, як вішають на шию малим дітям рукавички. У випадку якщо провалилися, хапаєте спасалки і встромляючи їх в лід, намагаючись вибратися з ополонки. Голіруч важко вхопитися за слизький лід, а спасалки з легкістю встромляться в лід, давши вам точку опори. Якщо робити самому не хочеться, можна купити в магазині, коштують вони не дорого.
По-п'яте, не треба випивати на рибалці, притупляється пильність, порушується координація рухів. Загалом як говорять - п'яному море по коліно, а калюжа по вуха. Та і взагалі на рибалці треба рибу ловити, напитися можна удома.
По-шосте, для самих нетерплячих, можна поїхати по першому льоду з небезпечною товщиною льоду. Але тільки необхідно прихопити з собою лижі. Збільшується площа, зменшується величина тиску на поверхню. (Безпечна товщина льоду для пішого рибака вважається в межах п'яти сантиметрів). Проте варто пам'ятати, що з лижами куди важче вибиратися з ополонки. А для всіх треба знати, що якщо лід починає тріщати, і тріщини мають подовгуватий вигляд, то нічого страшного. А ось якщо тріщини почали розходитися від вас кругами, як павутина, тут вже тримайся. Кращий варіант плюхнутися на пузо і відповзти на безпечну ділянку.
В-сьомих, якщо вже провалилися, то не панікуйте. Постарайтеся розкинувши руки в сторони виповзти на тверду ділянку, налягаючи всім тілом на край льоду, прагнучи при цьому прокручувати своє тіло як би по осі. І звичайно ж звіть на допомогу.
Ці нескладні правила допоможуть вам залишитися в живих, не намокнути і насолодитися рибалкою.
А взагалі купить собі непромокаючий зимовий костюм, який зможе протримати людину на плаву в крижаній воді приблизно півтори години, і тоді можна спокійно ловити, ні про що не замислюючись. Правда вартує він дуже дорого і більшості нашим громадянам абсолютно не доступний.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.
|